Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacje narciarskie przyjazne narciarzom


ptk89

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby była jasność, chodziło mi o to, że nie zawsze trzeba sugerować tym, co piszą na stronie ośrodka, Jeżdżę już na nartach przeszło 30 lat i śledząc warunki pogodowe wiem, czego mogę się spodziewać w danej stacji narciarskiej. Raczej nie sugeruję się tym, co jest napisane.

Co do Hintertuxa to jest to mój ulubiony lodowiec i mam nadzieję jeszcze nie raz go odwiedzić. No i jeszcze jedno zdjęcie zrobione tego samego dnia w innym miejscu, chyba mogli napisać 350 cm;)

20140330_150359.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szymonidius napisał:

Co do Hintertuxa to jest to mój ulubiony lodowiec

Możesz napisać jakie warunki panują tam zazwyczaj w okolicach 1 listopada ?

Jeździ tam ktoś z naszych w tym terminie ?

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jeeb napisał:

Możesz napisać jakie warunki panują tam zazwyczaj w okolicach 1 listopada ?

Jeździ tam ktoś z naszych w tym terminie ?

To naprawdę zależy od warunków pogodowych w danym roku i nie jest do końca do przewidzenia. Są lata, że śniegu w bród, a są takie że jest skromniej. Co do zasady jednak Hintertux w tamtym okresie, czyli 1 listopada, na pewno będzie jeździł i to nieźle rozkręcony, niewiadomą jest natomiast ile tras i wyciągów będzie wtedy otwartych. Ja jeździłem na Tuxie najwcześniej coś w okolicach 25 września i byłem zaskoczony jak dobre mogą być warunki o tak wczesnej porze roku. Wokół Tuxer Fernerhaus było naprawdę sporo śniegu. Poniżej zjechać się mimo to nie dało. W okolicach 1 listopada w zasadzie na każdym austriackim lodowcu już się sporo dzieje i jest spora nadzieja na dużą ilość śniegu. W zeszłym roku to 11 listopada to ja jeździłem nawet poza lodowcem, bo Schladming na Planai puścili 3 czy 4 kanapy i były naprawdę fajne warunki, mimo że nie lodowiec i wcale nie aż tak wysoko (poniżej 2 tys mnp), ale ostatni listopad to był generalnie śniegowo dobry okres w Austrii. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

Możesz napisać jakie warunki panują tam zazwyczaj w okolicach 1 listopada ?

Jeździ tam ktoś z naszych w tym terminie ?

Byłem kilka razy na Hintertuxie i tak się składa, że zawsze wiosną, ale w listopadzie powinno być ok. 

Edytowane przez Szymonidius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 13:00, Jeeb napisał:

Możesz napisać jakie warunki panują tam zazwyczaj w okolicach 1 listopada ?

Jeździ tam ktoś z naszych w tym terminie ?

Listopad na tuxie to już normalny sezon - wszystko powyżej 2660 jest czynne.

Osobiscie nauczyłem się z własnego doświadczenia że jezeli jest czynna trasa numer 11 to zdecydowanie warto jechać 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ja bardzo fajne doświadczenia mam po wizycie na stoku "Ryterski Raj" - świetny mało ludzi, brak kolejek. Osobne trasy dla początkujących, osobne dla zaawansowanych, ale wszyscy spotykają się na samym końcu tras.(fajne gdy jedziesz ze znajomymi, którzy dopiero zaczynają). Do tego super atmosfera, wróciłam z mega pozytywnymi wspomnieniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recencja. Nocne jazdy na Soszowie. Po sztruksiku.

 
Sosz%25C3%25B3w.jpg

PRZERÓB

Nocna jazda trwa aż 4,5 godziny w czasie od 17:00 do 21:30. Dobry narciarz jest w stanie w ciągu godziny zjechać 7-8 razy. Waszemu znamienitemu autorowi ze względu na zakończenie "treningu" przed 21:00 oraz ze względu na konieczną przerwę na drobny posiłek udał się cykl: 15 zjazdów - przerwa - 11 zjazdów. To oznacza prawie 30 km na nartach, w dłuższym czasie nieco mniej niż w Szczyrku, ale bardzo przyzwoicie. Oznacza to też, że uparty narciarz jest w stanie bez większych problemów zjechać ponad 30 razy. Zwłaszcza, że po wyssaniu dużej grupy klienteli przez Szczyrk, na soszowskich nocnych jazdach jest w miarę pusto, a po 20:30 niemal kompletnie pusto.

OŚWIETLENIE

Nie ma co mówić, jest znakomite. Wszystkie trzy trasy są doprawdy doskonale oświetlone. Nie ma żadnej różnicy, czy jeździ się tam za dnia, czy w nocy.

TRASY

Soszów oferuje wieczorem trzy trasy: czerwoną jedynkę - 900 m, czerwono-niebieską piątkę - 1200 m oraz niebieską - 1300 m długości. W zasadzie w dzień na razie też, bo w tym sezonie skupiono się najpierw na naśnieżaniu tych oświetlonych tras, a reszta nadal jest zamknięta, w tym piękna trójka. Soszowskie trasy nie nadają się na każdego narciarza. Wszystkie są co najmniej po trochu sportowe. Wszystkie ciekawe: z zawijasami, zakrętami i różnorodne. Wszystkie zawierają jakieś utrudnienia lub co najmniej zwężenia. Soszowskie trasy są zbudowane na trawersach stromizny górskiej na końcu doliny i - mimo że właściciele wycisnęli z nich maksimum długości i szerokości - standardowo nie są szersze niż 20-30 m, a końcowy dojazd do wyciągu z łatwiejszych tras - to wyjątkowo łagodna, ale bardzo wąska ścieżka. Z kolei dojazd z czerwonej - to dość ekstremalna, choć szeroka, ścianka. Powinna ona w zasadzie być oznaczona, jako czarna.

WARUNKI

Czytaj więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/01/recencja-nocne-jazdy-na-soszowie-po.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wtorek, 13 marca 2018

Recenzja. Mroźna Jaworzyna, słoneczna Wierchomla i odwilżowa Czarna Góra

 
Na zbliżający się koniec zimy zamieszczam recenzję trzech największych z pięciu (bez Białki i Szczyrku) ośrodków narciarskich w Polsce, odwiedzonych w różnych warunkach pogodowych.

JAWORZYNA KRYNICKA

Dzień tygodnia: sobota
Temperatury: spory mróz, ok. -10 st.
Pogoda: słonecznie

TRASY
Jaworzyna.jpg

Jaworzyna ma kilka długich, zróżnicowanych oraz bardzo szerokich tras. Perłą ośrodka jest połączona trasa nr 3 i 1. Jest długość sięga 3 km. Jest ona bardzo szeroka i bardzo ciekawa. Można stwierdzić, że spełnia standardy alpejskie. W drugiej połowie zjazdu ma ona dwa odgałęzienia: prowadzącą także do dolnej "bazy" nieco sportową trasę nr 6 oraz odbiegającą w bok czarną (kilometrową) trasę nr 5 - bardzo szeroką. Oba te warianty są doprawdy znakomite narciarsko. Z góry, gdzie położone jest centrum gastronomiczne, jest też możliwość zjazdu również dość szeroką trasą 2 i 2a. Długość tej trasy to niemal 2 km.

WARUNKI

Zastane warunki narciarskie były znakomite. Mróz plus solidne naśnieżenie (głównie sztuczne) zrobił swoje. Trasy wytrzymały niemal cały dzień, psując się nieco dopiero pod wieczór. Trasa nr 4 nie była naśnieżona i w konsekwencji nie była czynna. To jedyny minus w tej kwestii.

INFRASTRUKTURA NARCIARSKA

Droga do dolnej stacji jest dobra i dobrze oznakowana. Parkingi są przyzwoite, choć w narciarską sobotę podobno okazały się z czasem za małe. Głównym urządzeniem obsługującym narciarzy (w tym trasy 3, 1 oraz 6) jest gondola wyposażona w 6-cioosobowe wagoniki. W mroźny dzień jej popularność jednak była dość duża, w konsekwencji okresowo pojawiła się kolejka do kolejki. Równolegle do gondoli usytuowany jest zdecydowanie wolniejszy i krótszy wyciąg krzesełkowy (głownie dla trasy nr 6). Nie cieszył on się prawie żadną popularnością, gdyż można było na nim solidnie zmarznąć. Jednakże odciąża on ewentualny tłok na gondoli. W dolnej części trasy 2a stacja oferuje kolejne krzesło "czteroosobowe". Przydatne (o znacznej przepustowości), popularne, ale znów bardzo wolne. Wąskimi gardłami stacji są "pomy" na trasach 2 i 5. Ich przepustowość jest zdecydowanie niewystarczająca, co dziwi w kontekście obsługi naprawdę szerokich tras. Ale dzięki temu jazda po tych trasach jest znakomita.

APRESS SKI

Gastronomia składa się z konkurujących lokali, co dobrze wpływa na jej jakość. Ponadto jest chyba wszystko, co trzeba dla normalnego narciarza.

OCENA OGÓLNA

Jaworzyna nie przeładowała tras przepustowością wyciągów. To stanowi duży plus stacji. Może to przyczyniać się do kolejek w szczycie sezonu, ale za to ... da się tam jeździć. A szerokość tras i luz na nich są doprawdy ... niepolskie. 

WIERCHOMLA - SZCZAWNIK
Wierchomla.jpg


Dzień tygodnia: niedziela
Temperatury: słaby mróz rano, potem lekka odwilż
Pogoda: słonecznie

TRASY

Perłą ośrodka jest główna trasa w Wierchomli. Długa (1800 m), zróżnicowana, szeroka i nieco meandrująca. Czego więcej trzeba? Drugą interesującą trasą, jest ta najbardziej odległa, na końcu drugiej doliny - dojazdowa do Szczawnika. Niemal równie długa (1750 m) i też dość ciekawa. Za to tak zwane "połączenia" są "wycieczkowe", choć niezwykle widokowe. W szczególności trasa nr 8 (nachylenie poniżej 10 proc.) stanowi niezłe wyzwanie dla kogoś, kto nie lubi pracować kijkami.

WARUNKI

 

Czytaj więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/03/recenzja-mrozna-jaworzyna-soneczna.html

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Hej. Potrzebuje pojechać z rodzinką na narty jutro, gdzieś gdzie jest w miarę płasko, jest kanapa i (najważniejsze) można się wymienić karnetem, bo chcemy sie z żona zamienić.

Z tego ostatniego powodu Białka odpada, bo mają kamerki i blokują karnet jak się ktoś zamieni.

Wiecie może czy podobne restrykcje są w Spytkowicach albo na Rusin Ski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Hextor napisał:

Hej. Potrzebuje pojechać z rodzinką na narty jutro, gdzieś gdzie jest w miarę płasko, jest kanapa i (najważniejsze) można się wymienić karnetem, bo chcemy sie z żona zamienić.

Z tego ostatniego powodu Białka odpada, bo mają kamerki i blokują karnet jak się ktoś zamieni.

Wiecie może czy podobne restrykcje są w Spytkowicach albo na Rusin Ski?

To musicie szukać stacji gdzie są stare bramki, a takich już chyba niewiele...
Teraz już prawie wszędzie zamontowane są nowe bramki z kamerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Hextor said:

Wiem. Właśnie pytam czy na tych dwóch stacjach takie są. Z tego co kojarzę to sa np. w Lubomierzu, Myślenicach czy w Konikach. Ale tam trochę za stromo dla syna.

kiczeraski.pl, chyrowaski.pl, ale to Podkarpacie, w ogóle, to wszystkie tamtejsze stacje, Skidata jeszcze nie dotarło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hextor napisał:

Wiem. Właśnie pytam czy na tych dwóch stacjach takie są. Z tego co kojarzę to sa np. w Lubomierzu, Myślenicach czy w Konikach. Ale tam trochę za stromo dla syna.

W Myślenicach chyba już nowe bramki, przynajmniej tak się wydaje patrząc na kamerkę przy krzesełku.

W Beskidzie Sądeckim wszędzie są nowe bramki, oprócz Kokuszki, Cieniawy i Kamiannej (ale wszędzie tam wyciągi orczykowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat
  • 3 months later...

Czarnowa nie ma jako wydzielonego wątku, więc może tutaj się przytulę. Świetny kameralny ośrodek. Trasy przygotowane, parking tuż przy kasie, na stoku pusto. Jeden orczyk, dwie trasy, trzecia zamknięta, ale przejezdna po świeżym opadzie. 

DSC_5393.JPG

DSC_5392.JPG

DSC_5389.JPG

DSC_5383.JPG

DSC_5381.JPG

DSC_5378.JPG

DSC_5376.JPG

DSC_5374.JPG

DSC_5372.JPG

DSC_5369.JPG

DSC_5366.JPG

DSC_5365.JPG

DSC_5362.JPG

DSC_5361.JPG

DSC_5357.JPG

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...