Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rower na szosę dla amatora


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się porobiło w tym roku 🤔...

Bliska mi osoba chce kupić sobie szosówkę, średnia półka. Nie dość, że rowery podrożały lekko licząc o 10% od zeszłego roku, to te tańsze i średnie modele - wymiecione, a jest dopiero maj. Taka sytuacja jest i w Polsce i w Wielkiej Brytanii i w krajach niemieckojęzycznych. Pewnie na jakiekolwiek przeceny posezonowe w wakacje czy po wakacjach nie ma co liczyć.

Na "dyżurnej" asfaltowej trasie w mojej przygranicznej okolicy - ruch rowerowy jak nigdy dotąd, o każdej porze dnia i tygodnia. To jeszcze jestem w stanie sobie wytłumaczyć zamkniętymi granicami, bo nie można korzystać z alternatyw po tamtej stronie.

Czyżby branża rowerowa przeżywała teraz aż takie złote żniwa? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tanova napisał:

Coś się porobiło w tym roku 🤔...

Bliska mi osoba chce kupić sobie szosówkę, średnia półka. Nie dość, że rowery podrożały lekko licząc o 10% od zeszłego roku, to te tańsze i średnie modele - wymiecione, a jest dopiero maj. Taka sytuacja jest i w Polsce i w Wielkiej Brytanii i w krajach niemieckojęzycznych. Pewnie na jakiekolwiek przeceny posezonowe w wakacje czy po wakacjach nie ma co liczyć.

Na "dyżurnej" asfaltowej trasie w mojej przygranicznej okolicy - ruch rowerowy jak nigdy dotąd, o każdej porze dnia i tygodnia. To jeszcze jestem w stanie sobie wytłumaczyć zamkniętymi granicami, bo nie można korzystać z alternatyw po tamtej stronie.

Czyżby branża rowerowa przeżywała teraz aż takie złote żniwa? :/

Związane jest to m.in. z tym, że większość rowerów produkowanych jest w na Dalekim Wschodzie, a z racji Covid-19 fabryki stanęły na tam pewien czas. Do tego dochodzą problemy z transportem.

Znajomy, właśnie kupił szosę - raczej z wyższej półki, choć przy szosach to ciężko powiedzieć co to znaczy średnia półka, a co już wyższa półka - i mu w sklepie powiedzieli, że rowerów już brakuje, a jak ktoś liczy na posezonowe wyprzedaże, to może się przeliczyć, bo już po prostu może nie być co wyprzedawać.

Najpierw brakło trenażerów, teraz rowerów. Co za czasy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony mniejsza podaż z powodów, o których pisze @Cosworth240, ale chyba i popyt jednak znacznie większy niż zazwyczaj.

Swoją drogą ciekawe, czy ta przesiadka na rowery to będzie słomiany zapał z powodu ograniczenia innych alternatyw aktywnego wypoczynku, czy trwalsza tendencja? Może za parę miesięcy będzie wysyp ofert sprzedaży rowerów z drugiej ręki, bo się jednak nie sprawdziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tanova napisał:

Coś się porobiło w tym roku 🤔...

Bliska mi osoba chce kupić sobie szosówkę, średnia półka. Nie dość, że rowery podrożały lekko licząc o 10% od zeszłego roku, to te tańsze i średnie modele - wymiecione, a jest dopiero maj. Taka sytuacja jest i w Polsce i w Wielkiej Brytanii i w krajach niemieckojęzycznych. Pewnie na jakiekolwiek przeceny posezonowe w wakacje czy po wakacjach nie ma co liczyć.

Na "dyżurnej" asfaltowej trasie w mojej przygranicznej okolicy - ruch rowerowy jak nigdy dotąd, o każdej porze dnia i tygodnia. To jeszcze jestem w stanie sobie wytłumaczyć zamkniętymi granicami, bo nie można korzystać z alternatyw po tamtej stronie.

Czyżby branża rowerowa przeżywała teraz aż takie złote żniwa? :/

Dokładnie tak jak napisał Mitek i jest coraz więcej artykułów w necie na ten temat. Ludzie wyposzczeni siedzeniem i czekaniem w domu na koniec epidemii zaczęli kupować rowery jak nigdy a jednocześnie łańcuchy dostaw zostały częściowo zerwane, a niektóre fabryki jeszcze stoją. Kiedy sam kupowałem rower miesiąc temu to było jeszcze całkiem sporo wyprzedaży modeli z zeszłego roku, teraz nie ma nic. Chyba trafiło mi się. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tanova napisał:

Swoją drogą ciekawe, czy ta przesiadka na rowery to będzie słomiany zapał z powodu ograniczenia innych alternatyw aktywnego wypoczynku, czy trwalsza tendencja? Może za parę miesięcy będzie wysyp ofert sprzedaży rowerów z drugiej ręki, bo się jednak nie sprawdziły?

Ten trend we Wrocławiu jest bardzo silny od dwóch lat. Lawinowo przybywa użytkowników. Jest to pokłosiem paru czynników. Przede wszystkim rozwoju infrastruktury (mamy 1200 km ścieżek - drugie miejsce w kraju), ciepłe zimy (w zimie ruch spada ale powiedzmy do 1/3 a nie zera jak było kiedyś). Mam wrażenie, że rower miejski (czyli gruchoty) przestał niektórym wystarczać. U mnie w domu moi synowie ostatnio wysępili mi dwa rowery. Już dawno temu mówiłem im, że to wygoda ale woleli czytać kindla w komunikacji miejskiej. Ale widać sami doszli do zmiany.  A jak ktoś zaczyna jeździć w mieście rowerem to już raczej nie wróci do innych środków komunikacji bo to najzwyczajniej oszczędność czasu i mimo wszystko najtańsze. Ci ludzie za chwilę wyruszą dalej. Eksplozja się zbliża.

W znajomym serwisie (i sklepie) kolejka bez przerwy. Na razie to sporo drobnicy ale poważniejsze zakupy (czyli półka 2000-3000 zł) też są. 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojgoc napisał:

Kajakiem do pracy?😉

Cześć

Upowszechnienie powoduje spadek jakości. Nie chcę brać udziału w czymś co upada. Tak samo jest z nartami. Nie sprawiają mi już takiej przyjemności jak 15-20 lat temu. Straciły klimat. Z rowerami dzieje się podobnie. Kajaki trzymają się jeszcze ale trzeba uciekać z popularnych szlaków. A myślisz, że dlaczego płynęliśmy teraz a nie w lipcu? ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem po Białej Nidzie płyną TŁUMY kajakarzy. Jak ktoś chce odrobinę samotności to omijać tę rzekę latem. Do tego jest dużo osób, które płyną kajakiem pierwszy raz i blokują się na każdym zakręcie. Wiem, bo płynąłem. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...