Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nasza ukochana Pracownia


artix

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, SB napisał:

Strasznie ciężkie teksty wstawiacie:o

SB , nie mam w zamiarach rozkrecac wojny na tematy polityczne, wiem o co Ci chodzi, to forum narciarskie .

Chcialem tylko abysmy spojrzeli na to z naszej perspektywy, jako narciarze i co to moze dla naz znaczyc gdy ECO organizatcje tego typu zostana wyeliminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

"walka z kornikiem drukarzem w lasach naturalnych jest po prostu skazana na niepowodzenie”. - oczywistość a osoby, próbujące negować tą oczywistość to kretyni. Opcja polityczna nie ma tutaj znaczenia.

Pozdrowienia

Mysle ze opcja polityczna ma tutaj wielkie znaczenie :D. Niektorzy sa za czyms lub przeciw czemus niekoniecznie ze wzgledu na merytoryczne przeslanki, a wlasnie dlatego ze opowiadaja sie za dana opcja polityczna.

Takze jesli to przeciwnicy rzadu probowaliby z jakiegokolwiek powodu wyciac czesc puszczy, to bylaby dokladnie taka sama akcja, medialna awantura i wszystko co teraz widzimy, tylko ze z zamienionymi rolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie

6 godzin temu, mig12345 napisał:

A tam są jakieś lasy naturalne???

Mniej niż by się chciało wydawać (po masowych wycinkach sprzed 100 lat i pospiesznych nasadzeniach). Las naturalny to las kilkusetletni,  w naszej szerokości byłby to stary las bukowy lub grądy i łęgi. 

Las Państwowe to firma zajmująca się pozyskiwaniem nisko jakościowego, szybko produkowanego drewna i korzystająca z monopolu. Na pewno nie ma tam nikogo kto myślałby tam w kategoriach "dobra" lasu i chęci pozostawienia czegoś przyszłym pokoleniom. Kochają tak las jak rolnik pszenicę.

Pozdro

Wiesiek 

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oddajmy w takim razie wszystkie PN we władanie "miejscowym" i tym co się daną gałęzią gospodarki zajmują. Przecież najlepiej wiedzą jak się nimi zajmować. To będzie gospodarka przypominająca dzierżawców jezior i super.

Ja jako geolog chętnie z kolegami obejmę opieką Tatry i Karkonosze. Zrównamy je z ziemią bo skały porządne i do budowania się nadają.

A kto to jest ekolog według kolegów niektórych tak na marginesie i jaka jest różnica między ekologią a ekologizmem może ktoś wie?

POzdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Oddajmy w takim razie wszystkie PN we władanie "miejscowym" i tym co się daną gałęzią gospodarki zajmują. Przecież najlepiej wiedzą jak się nimi zajmować. To będzie gospodarka przypominająca dzierżawców jezior i super.

Ja jako geolog chętnie z kolegami obejmę opieką Tatry i Karkonosze. Zrównamy je z ziemią bo skały porządne i do budowania się nadają.

A kto to jest ekolog według kolegów niektórych tak na marginesie i jaka jest różnica między ekologią a ekologizmem może ktoś wie?

POzdrowienia

Poszukaj w Google.pl

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mig12345 napisał:

Hm.... w szkole mnie uczyli ze jest tam PN i rezerwaty.... tam pewnie kornik może zaszaleć bezkarnie.

Mimo wszystko to wole jak pszenicą zajmuje się rolnik niż pracownia....

PozdrawiamM

Już chyba tutaj raz polecałem przepiękną książkę Wohllebena "Sekretne życie drzew" - jest tam całkiem spory rozdział o tym "do czego służy" martwe drewno i jaki ciąg przemian dalej otwiera. Jeśli jacyś idioci posadzili coś co nazywamy lasem (a nim nie jest) to skutki widać i przyroda stara się z tym walczyć. Ta książka napisana, przez niemieckiego leśnika, z pasją i bardzo szeroko pokazująca powiązania w superorganizmie jakim jest naturalny las. Puszcza Białowieska ma szansę zostać naturalnym lasem za 200 lat pod warunkiem, że nie będziemy się do tego wtrącali. Może chociaż kawałek zostawimy tysiącom pożytecznych organizmów zamiast spalić drewno jako ekowsad w elektrowniach???

Po lekturze tej pozycji polski leśnik jest bardzo blisko rolnika zalewającego wszystko roundapem z jedną wszak różnicą. Rolnik produkuje żywność w twardych realiach rynkowych i choćby za to należy mu się szacunek a leśnik (czyli pracownik korporacji LP) zajmuje się rabunkowym pozyskiwaniem drewna w warunkach monopolu a jego pracodawca (czyli niby my wszyscy) zainteresowany jest tylko dutkami. Bardzo dużo jeżdżę rowerem po lasach (w zasadzie to powinienem powiedzieć, że prawie wyłącznie jeżdżę po lasach) nawet nie macie pojęcia jak maszynowa zrywka niszczy dolne piętro lasu. Jak słyszę, że leśnik (w tym naszym wydaniu)  dba o las to mnie pusty śmiech bierze. Dla mnie to największy wróg lasu, któremu oddaliśmy w zarząd dobro o którym nie ma cienia pojęcia.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wujot napisał:

Już chyba tutaj raz polecałem przepiękną książkę Wohllebena "Sekretne życie drzew" - jest tam całkiem spory rozdział o tym "do czego służy" martwe drewno i jaki ciąg przemian dalej otwiera. Jeśli jacyś idioci posadzili coś co nazywamy lasem (a nim nie jest) to skutki widać i przyroda stara się z tym walczyć. Ta książka napisana, przez niemieckiego leśnika, z pasją i bardzo szeroko pokazująca powiązania w superorganizmie jakim jest naturalny las. Puszcza Białowieska ma szansę zostać naturalnym lasem za 200 lat pod warunkiem, że nie będziemy się do tego wtrącali. Może chociaż kawałek zostawimy tysiącom pożytecznych organizmów zamiast spalić drewno jako ekowsad w elektrowniach???

Po lekturze tej pozycji polski leśnik jest bardzo blisko rolnika zalewającego wszystko roundapem z jedną wszak różnicą. Rolnik produkuje żywność w twardych realiach rynkowych i choćby za to należy mu się szacunek a leśnik (czyli pracownik korporacji LP) zajmuje się rabunkowym pozyskiwaniem drewna. Bardzo dużo jeżdżę rowerem po lasach (w zasadzie to powinienem powiedzieć, że prawie wyłącznie jeżdżę po lasach) nawet nie macie pojęcia jak maszynowa zrywka niszczy dolne piętro lasu. Jak słyszę, że leśnik (w tym naszym wydaniu)  dba o las to mnie pusty śmiech bierze. Dla mnie to największy wróg lasu, któremu oddaliśmy w zarząd dobro o którym nie ma cienia pojęcia.

Pozdro

Wiesiek

Napisałeś nieprawdopodobny stek bzdur i manipulacji, najbardziej podoba mi się opowieść o złym "polskim leśniku" i "dobrym niemieckim":D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotrek napisał:

Napisałeś nieprawdopodobny stek bzdur i manipulacji, najbardziej podoba mi się opowieść o złym "polskim leśniku" i "dobrym niemieckim":D .

W takim razie proszę wyprostuj ten stek, chętnie przeczytam i ocenię Twoją opinię.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po lekturze tej pozycji polski leśnik jest bardzo blisko rolnika zalewającego wszystko roundapem z jedną wszak różnicą. Rolnik produkuje żywność w twardych realiach rynkowych i choćby za to należy mu się szacunek

Wiesiek trochę cię poniosło z tym roundapem stosowanym przez rolników, który pali wszystko za wyjątkiem skrzypu. Pochodzę ze wsi i takie praktyki w rejonie skąd pochodzę są mi obce. Owszem używa się pestycydów i herbicydów do ochrony roślin, ale roundapu używają przede wszystkim właściciele przydomowych ogródków marzących o wypielęgnowanych trawnikach wolnych od chwastów. Ale ich trudno nazwać rolnikami.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2017 o 18:43, Piotrek napisał:

Paradoksalnie ryby w rzekach są jeszcze  dzięki wędkarzom, zwierzęta w lesie dzięki myśliwym, las dzięki leśnikom a reszta ma wszystko w dupie

lub jest niekompetentna tzn. "ekolodzy".

 

 

 

Dnia 8.08.2017 o 18:37, Piotrek napisał:

 

I pamiętajmy, że wciąż mówimy o lasach gospodarczych"

Trzeba być manipulatorem lub znającym się na wszystkim megakretynem nie pojmującego tekstu pisanego.

 

Dnia 8.08.2017 o 22:33, Piotrek napisał:

To jest oczywista oczywistość:D, jak wyżej widać zawsze napiszą że nie o politykę chodzi lecz jakieś wyższe dobro, oczywiście zdanie fachowców tj. leśników i tamtejszej społeczności

napisałem już gdzie mają.

 

8 godzin temu, Piotrek napisał:

Napisałeś nieprawdopodobny stek bzdur i manipulacji, najbardziej podoba mi się opowieść o złym "polskim leśniku" i "dobrym niemieckim":D .

To chyba wszystko w tym temacie co napisałeś. Chyba, że forum coś "połknęło" ;) 

7 godzin temu, Piotrek napisał:

Napisałem już najlepszy kawałek........

Mam pytanie.

Z którego to kawałka jesteś tak dumny?

Temat jest ciekawy i interesuję się nim choćby z powodu, że tyczy mojego kraju. 

Jeżeli jesteś znawcą tematu to napisz coś ciekawego. Moim skromnym zdaniem dwa zdania to trochę mało. Nawet tak wybitne :)

 

Pozdrawiam

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Piotruś na kosmitów nie reaguj po prostu.

Michał sam pewnie obserwowałeś jakie są skutki walki z kornikiem przy pomocy wycinek w Szczyrku więc, żeby tak argumentować jak Szyszko trzeba nie mieć elementarnej wiedzy albo być po prostu bezczelnym. To taka sama sytuacja jak z Rospudą moim zdaniem durna decyzja jest broniona na siłę choć na oko widać lepsze rozwiązania.

Amerykanie walczyli z pożarami lasów chyba parę dekad i wydano na to dziesiątki milionów, zorganizowano specjalną sieć monitoringu lotniczego i naziemnego, oddziały szybkiego reagowania w wypadku pożaru itd. aż okazało się, że las naturalny w ich warunkach po prostu musi spłonąć bo taka jest sukcesja i tyle. Zawsze gdy próbujemy poprawiać naturę albo oddajemy władanie nad nią zwykłym chamom kończy się to źle.

Wujot trochę idealizuje ale ma dużo racji w kwestii sukcesji ekologicznej w lasach i jeżeli już mamy jakieś fragmenty lasów, które mogą pod naturalne podchodzić warto je zachować. Plantacji leśnych i tak mamy w naszym kraju dużo. Zachowanie leśników w lasach to często koszmar - wiem bo sam oczyszczałem tereny po wycinkach ze śmieci.

Pozdrowienia

Artix dzięki za wskazanie tym co nie wiedzą drogi tylko, że oni nie wiedzą z założenia więc nie mają szans na zrozumienie różnic.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wujot napisał:

Już chyba tutaj raz polecałem przepiękną książkę Wohllebena "Sekretne życie drzew" - jest tam całkiem spory rozdział o tym "do czego służy" martwe drewno i jaki ciąg przemian dalej otwiera. Jeśli jacyś idioci posadzili coś co nazywamy lasem (a nim

 

Moja żona czyta pozycje, i czasami coś mi zacytuje. Niesamowita książka.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...