Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty i buty dla 13 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Rosną nam dzieci oj rosną, Mój chop ma już ponad 160 cm wzrostu i stopę rozmiar 39. Trzeba mu narty kupić. Nie został komu komplecik lub same narty, buty po dziecku. Chętnie coś bym kupił w dobrym stanie i dobrej cenie. Długość nart powyżej 160 cm.  Najlepiej jakiś junior lub uniwersalna niezbyt twarda. Wiązania najlepiej od 2 -2,5 din  Moje dziecko nie jest z tych ciężkich. Waży niespełna 40 kg. I tyczek też raczej nie będzie katował. Typowa jazda rekreacyjna. Ze dwa razy w sezonie większe góry i miejscowy stok. Dziękuję.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No buty by musiał przymierzyć :). Jeszcze trochę czasu jest. Problem jest w tym, że obecne tendencje do skracania długości nart praktycznie dyskwalifikują narty z wiązaniami o niskim zakresie DIN, które są przeznaczone dla dzieci. Wszystkie mają długości maksymalnie ok 140 150 cm. Jeździł dwa sezony na 140 cm. w minionym sezonie miał ok 150 cm wzrostu. Jeszcze było to akceptowalne. Teraz minimum długości to 160 cm. I tu jest problem. Bo te długości niestety nie są osiągalne w ofercie dla dzieci o wadze 40 kg. Jedynie zawodnicze juniorskie, ale uważam, że to przerost formy nad treścią. Jakieś uniwersalne miękkie allroundy a i owszem, ale jest jedno ale: wiązania od trzech DIN i w zasadzie na tyle powinien mieć ustawione bo aż tak dynamicznie nie jeździ. Tyle, ze wiązania ustawione na początku skali to nie wiem czy to jest dobry pomysł.

pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 10.8.2017 o 09:44, MarioJ napisał:

Jak kupowałem córce narty 130cm, to sprzedawca był w szoku że ma zmontować wiązania na tak krótką stopę 240mm skorupa. Mówił że pierwszy raz się spotyka z takim zestawieniem długości narty i długości stopy. Ale dał radę :)

 

Trochę to dziwne, mam w piwnicy buty w których jeździła 5 letnia dziewczynka - rozmiar 28 mają dokładnie 240mm skorupę.

Chciałbym zobaczyć 5 latkę na nartach 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 09:26, lokiec3 napisał:

Dzięki. No buty by musiał przymierzyć :). Jeszcze trochę czasu jest. Problem jest w tym, że obecne tendencje do skracania długości nart praktycznie dyskwalifikują narty z wiązaniami o niskim zakresie DIN, które są przeznaczone dla dzieci. Wszystkie mają długości maksymalnie ok 140 150 cm. Jeździł dwa sezony na 140 cm. w minionym sezonie miał ok 150 cm wzrostu. Jeszcze było to akceptowalne. Teraz minimum długości to 160 cm. I tu jest problem. Bo te długości niestety nie są osiągalne w ofercie dla dzieci o wadze 40 kg. Jedynie zawodnicze juniorskie, ale uważam, że to przerost formy nad treścią. Jakieś uniwersalne miękkie allroundy a i owszem, ale jest jedno ale: wiązania od trzech DIN i w zasadzie na tyle powinien mieć ustawione bo aż tak dynamicznie nie jeździ. Tyle, ze wiązania ustawione na początku skali to nie wiem czy to jest dobry pomysł.

pozdrawiam.

Cześć

Jest to niestety dość powszechny problem z którym stykałem się w przypadku moich dzieci. Wszystko jest oczywiście funkcją poziomu jazdy ale zakładamy, że chodzi o narciarzy zorientowanych a nie zsuwających się. Dla młodzika nie będącego zawodnikiem po prostu nart nie ma. Dzieci, które jeździły na nartach z grupy dziecięcych nart sportowych jeżeli narta była dobrze dobrana zdecydowanie lepiej poczują się na juniorskim GS niż na "miękkich allroundach" bo wiedzą jakie są odczucia z jazdy na dobrej narcie. Robiliśmy  z Kacprem próby tego typu i na miękkim allroundzie wykonał dokładnie dwa skręty po czym zszedł ze stoku pomimo iż narta była chyba +10 do jego ówczesnego wzrostu, mówiąc, że na czymś takim poprawnie jeździć się nie da. Kupiliśmy od jednego z forumowych kolegów komórkowego juniorskiego GS +5 i był wyborem idealnym. Podobnie rzecz się miała z Amelką, która jest w ogóle nie jest napięta na jazdę sportową i prezentuje typową porządną amatorską jazdę. Mając wcześniejsze doświadczenia kupiliśmy po prostu najdłuższego juniorskiego GS i spełnia on swoją rolę idealnie. 

Jeżeli dziecko było od początku dobrze prowadzone a sprzęt sensownie dobierany nie masz co eksperymentować tylko iść tą drogą wedle oczywistej prawdy, że dobry narciarz jeździe na dobrej i dobrze dobranej narcie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...