Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

Na BSA chcę wpaść i osobiście sprawdzić organoleptycznie zarówno "ochy i achy"  jak i krytyczne opinie.  Dla mnie trochę nie moja bajka.  Tzn stacja jednotrasowa,  jednogórkowa,  zwał jak zwał, to wizyta na max 3 godziny.  Potem robi się nudno,  zwłaszcza jak przejazd zajmuje 5minut z wjazdem na górę  i przysłowiowym "dmuchaniem nosa".  A jak sporo ludzi na stoku to już w ogóle bez sensu spędzić  tam więcej niż 2 godziny (stać w kolejce to już masakra).  W poniedziałek jeździliśmy na soszowie,  po 3,5h już się nie chciało.  Warunki były fajne,  twardo,  przewidywalnie,  pusto.  Ale ile można męczyć tą samo,  zwłaszcza jak jeżdżę z żoną w tempie raczej rekreacyjnym.  Wobec powyższego na takim SONie aż chce się  spędzić cały dzień,  gdyż sam przejazd wszystkimi trasami zajmuje że 3h. Dziś nawet parę minut staliśmy do orczyka na czyrnej i suchym. Wracając do BSA to pewnie pojeździmy 2h i może kiedyś wrócimy na wieczorną jazdę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Jasiek napisał:

Co Wy macie z tym BSA????

ja rozumie że nasz BOS ma z tego kasę i to zje...,ą 

ale sory chyba nie my??? co to za reklama jakiejś górki!

ta reklama to anty reklama! nie pojadę... choćby dla zasady! 

PS. i piszcie co chcecie ale taki marketing!!! nie bo NIE!!!!!!!

Powiem, że masz cojones i to niemałe!

Fajnie jest nowa inwestycja, w zacnym regionie, ale ani infrastruktura ani tym bardziej góra nie wyróżniają tego ośrodka in plus w stosunku do innych polskich SN. Stok jak stok, ale żeby piać nad nim z zachwytu ? Nie moje regiony, nie moje klimaty, ale męczy już to BSA na forum.

42 minuty temu, Rogas napisał:

Tzn stacja jednotrasowa,  jednogórkowa,  zwał jak zwał, to wizyta na max 3 godziny.  Potem robi się nudno,

Takich stacji w PL jest masa (większość). Wszystko zależy od tego co chcesz robić. Rekreacyjnie na pewno nuda. Natomiast jeśli chcesz potrenować to wystarczy górka 500m z fajnym przełamaniem i można tłuc cały dzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Fajnie jest nowa inwestycja, w zacnym regionie, ale ani infrastruktura ani tym bardziej góra nie wyróżniają tego ośrodka in plus w stosunku do innych polskich SN. Stok jak stok, ale żeby piać nad nim z zachwytu ? Nie moje regiony, nie moje klimaty, ale męczy już to BSA na forum.

Takich stacji w PL jest masa (większość). Wszystko zależy od tego co chcesz robić. Rekreacyjnie na pewno nuda. Natomiast jeśli chcesz potrenować to wystarczy górka 500m z fajnym przełamaniem i można tłuc cały dzień.

I tu będę z Tobą polemizował. Jak infrastruktura nie wyróżnia tej stacji? Moim zdaniem nie ma w Polsce lepszej, małej stacji narciarskiej, a należy pamiętać, że w przyszłym sezonie dojdzie jeszcze jedna, czarna trasa. Oczywiście możemy polemizować w temacie, czy trasy w BSA są "lepsze" czy "gorsze" niż np. na Skolnitym, ale infrastrukturą BSA bije wiślańską stację na głowę i na razie nie ma w Polsce drugiej stacji, która może z BSA rywalizować (moja opinia). W momencie, kiedy wszystkie zaplanowane inwestycje zostaną tutaj skończone, nazwałbym BSA "stacją kompletną". Więc pisanie, że "Takich stacji w PL jest masa (większość)", to chyba gruba przesada. Ja tej masy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem infrastruktura jest super - szczególnie system naśnieżania. Szkoda tylko, że inwestor ładuje furę pieniędzy w górkę, która wielkiego potencjału nie ma i pewnego pułapu nie przeskoczy. Ale cóż - to Polska właśnie.


Z kolei dla przeciętnego narciarza, w zimę taką jak ta nie ma znaczenia, czy jest tam najnowocześniejszy system śnieżenia który wyprodukował 200cm warstwę śniegu, czy 5 armatek na krzyż + naturalny śnieg i 50cm warstwa śniegu. Jest wyciąg (który jak można było zgadywać jakością odstaje od wyciągów sprawdzonych producentów) jest trasa, a dodatkowo są kolejki i stosunkowo wysokie ceny.

W Polsce od groma jest stacji z 1-2 wyciągami,  gdzie główny wyciąg to fajna kanapa na 800-1200m  i jest 1-2 trasy. Pod tym względem BSA wcale się nie wyróżnia. Parkingi, wypożyczalnie, jadłodajnie są wszedzie.

Ośrodek do zaliczenia na 2-3h i do domu, szukać kolejnej podobnej górki jeśli ktoś lubi :)

Ostatnio jadąc na Kraków rzuciła mi się w oko stacja Szklana Góra w Harbutowicach - podobna długość, kanapa i  0 ludzi.
BSA ma jedynie przewagę, że jak ciepłe zimy się u nas zagoszczą na stałe to oni będą działać a inni nie. Ale to czarny scenariusz, który mam nadzieję się nie sprawdzi.

 

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gregor_g4 napisał:

Owszem infrastruktura jest super - szczególnie system naśnieżania. Szkoda tylko, że inwestor ładuje furę pieniędzy w górkę, która wielkiego potencjału nie ma i pewnego pułapu nie przeskoczy. Ale cóż - to Polska właśnie.


Z kolei dla przeciętnego narciarza, w zimę taką jak ta nie ma znaczenia, czy jest tam najnowocześniejszy system śnieżenia który wyprodukował 200cm warstwę śniegu, czy 5 armatek na krzyż + naturalny śnieg i 50cm warstwa śniegu. Jest wyciąg (który jak można było zgadywać jakością odstaje od wyciągów sprawdzonych producentów) jest trasa, a dodatkowo są kolejki i stosunkowo wysokie ceny.

W Polsce od groma jest stacji z 1-2 wyciągami,  gdzie główny wyciąg to fajna kanapa na 800-1200m  i jest 1/2 trasy. Pod tym względem BSA wcale się nie wyróżnia. Parkingi, wypożyczalnie, jadłodajnie są wszedzie.
 

Dlaczego szkoda, że dużo inwestuje? Przecież tego wszyscy chcemy, aby polskie stacje miały alpejski poziom. Kolejki... to chyba oznaka tego, że stacja jest atrakcyjna dla klienta? Ceny - trzeba się do nich przyzwyczaić, bo takie będą lub wyższe, wynika to z rachunku ekonomicznego.

" jadłodajnie są wszedzie" i tu się z tobą zgodzę - właśnie "jadłodajnie". A czy tego oczekujemy? Wczoraj byłem w Karczmie Złoty Groń przy górnej stacji na Złotym Groniu, jest restauracja w BSA to są miejsca (nareszcie) jakie chciałbym, żeby były przy każdym stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, JC napisał:

I tu będę z Tobą polemizował. Jak infrastruktura nie wyróżnia tej stacji? Moim zdaniem nie ma w Polsce lepszej, małej stacji narciarskiej, a należy pamiętać, że w przyszłym sezonie dojdzie jeszcze jedna, czarna trasa. Oczywiście możemy polemizować w temacie, czy trasy w BSA są "lepsze" czy "gorsze" niż np. na Skolnitym, ale infrastrukturą BSA bije wiślańską stację na głowę i na razie nie ma w Polsce drugiej stacji, która może z BSA rywalizować (moja opinia). W momencie, kiedy wszystkie zaplanowane inwestycje zostaną tutaj skończone, nazwałbym BSA "stacją kompletną". Więc pisanie, że "Takich stacji w PL jest masa (większość)", to chyba gruba przesada. Ja tej masy nie widzę.

Chyba Ci się zapomniało o Białce? Najnowsze koleje i najefektywniejszy system naśnieżania, różnorodne trasy w tym trasa FIS, mnóstwo restauracji. Jeśli uważasz, że Białka to już duża stacja to przytoczę Czarną Górę i ich najszybszą kolej w Polsce, która w dodatku działa bez zarzutu, a w BSA mają z tym problem. W BSA nie widzę nic nowoczesnego poza ich testami z przechowywaniem śniegu. Poza tym widzę stację, która 3 lata się budowała(jedno krzesło, jedna trasa) i robiła odbiory, a na wykonawcę wybrała wątpliwą firmę Tatralift. Nieudacznicy? Trochę tak.

PS. ja po "restauracji" oczekuję dobrej kiełbasy z prawdziwego grilla czy smacznego bigosu. Jak ktoś szuka lepszych wrażeń smakowych to proponuje Atelier Amaro w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JC mam nadzieję że będziesz bronił tak wszystkich inwestorów stacji narciarskich w Polsce a nie tylko tych

z którymi masz podpisane umowy . Bo do tej pory czegoś takiego na tym forum nie widziałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ptk89 napisał:

Chyba Ci się zapomniało o Białce? Najnowsze koleje i najefektywniejszy system naśnieżania, różnorodne trasy w tym trasa FIS, mnóstwo restauracji. Jeśli uważasz, że Białka to już duża stacja to przytoczę Czarną Górę i ich najszybszą kolej w Polsce, która w dodatku działa bez zarzutu, a w BSA mają z tym problem. W BSA nie widzę nic nowoczesnego poza ich testami z przechowywaniem śniegu. Poza tym widzę stację, która 3 lata się budowała(jedno krzesło, jedna trasa) i robiła odbiory, a na wykonawcę wybrała wątpliwą firmę Tatralift. Nieudacznicy? Trochę tak.

PS. ja po "restauracji" oczekuję dobrej kiełbasy z prawdziwego grilla czy smacznego bigosu. Jak ktoś szuka lepszych wrażeń smakowych to proponuje Atelier Amaro w Warszawie.

Białka w Polsce zaliczana jest do dużych stacji i jest najlepszą stacją narciarską w Polsce, co nie znaczy, że ma najdłuższe, czy najstromsze trasy. Uważam, że jeżeli Słowacy zrealizują wszystkie swoje plany, to SON wyjdzie na pierwsze miejsce wśród polskich stacji narciarskich, a cały Szczyrk będzie znowu stolicą narciarstwa w Polsce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sapient napisał:

@JC mam nadzieję że będziesz bronił tak wszystkich inwestorów stacji narciarskich w Polsce a nie tylko tych

z którymi masz podpisane umowy . Bo do tej pory czegoś takiego na tym forum nie widziałem.

Pozdrawiam

Oczywiście. Tak samo pisałem swego czasu o Białce, która jest najlepszą stacją narciarska w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ptk89 napisał:

PS. ja po "restauracji" oczekuję dobrej kiełbasy z prawdziwego grilla czy smacznego bigosu. Jak ktoś szuka lepszych wrażeń smakowych to proponuje Atelier Amaro w Warszawie.

A z tym nie będę polemizował, bo to twój wybór, co lubisz jeść. Ja tylko chciałbym przytoczoną kiełbasę, czy smaczny bigos zjeść w komfortowych warunkach, na prawdziwym talerzu, metalowymi sztućcami, w ciepłym i czystym lokalu.

Natomiast zwrócę Ci uwagę, że w Alpach i nie tylko jest teraz taki trend, że na stokach jest coraz więcej restauracji. Takie są oczekiwania klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JC napisał:

A z tym nie będę polemizował, bo to twój wybór, co lubisz jeść. Ja tylko chciałbym przytoczoną kiełbasę, czy smaczny bigos zjeść w komfortowych warunkach, na prawdziwym talerzu, metalowymi sztućcami, w ciepłym i czystym lokalu.

Natomiast zwrócę Ci uwagę, że w Alpach i nie tylko jest teraz taki trend, że na stokach jest coraz więcej restauracji. Takie są oczekiwania klientów.

To serio polecam Atelier Amaro - tam zapewniam, że mają prawdziwe talerze, sztućce metalowe oraz czysty i ciepły lokal. Nawet obsługa taka bardzo miła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor idealnie ubrał w słowa to co chciałem przekazać. Infrastruktura BSA owszem wyróżnia się, ale szczegółami (podświetlane mapy, nowoczesny system naśnieżania, gastronomia). Rdzeń czyli nowoczesna, szybka kolej to już powoli standard. O nowoczesnych armatach i ratrakach nie ma sensu wspominać, tak samo ośle łączki, wyrwij rączki, slalomy z dmuchanych maskotek (dla dzieciaków), darmowe parkingi to już jest wszędzie.

Nie ma się co spinać, biznes jest biznes. Swoim postem chciałem tylko dać do zrozumienia, że nie rozumiem tej glorii jaką okryte zostało BSA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FerraEnzo napisał:

Gregor idealnie ubrał w słowa to co chciałem przekazać. Infrastruktura BSA owszem wyróżnia się, ale szczegółami (podświetlane mapy, nowoczesny system naśnieżania, gastronomia). Rdzeń czyli nowoczesna, szybka kolej to już powoli standard. O nowoczesnych armatach i ratrakach nie ma sensu wspominać, tak samo ośle łączki, wyrwij rączki, slalomy z dmuchanych maskotek (dla dzieciaków), darmowe parkingi to już jest wszędzie.

Nie ma się co spinać, biznes jest biznes. Swoim postem chciałem tylko dać do zrozumienia, że nie rozumiem tej glorii jaką okryte zostało BSA.

 

Ale tu nie chodzi o gloryfikowanie BSA, tylko o docenienie tego co oferuje. Stacja jest praktycznie kompletna, co nie jest jeszcze standardem w Polsce.  Zakładam, że wkrótce taki poziom będzie w Słotwiny Arena oraz w Kasinie. Jestem pewien, że SON, jak Białka przed kilku laty, też wyznaczy wysokie standardy dla stacji narciarskiej. I o to w tym chodzi.

A jak jest coś bardzo dobre jak BSA, to dlaczego o tym nie rozmawiać i nie stawiać za wzór do naśladowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

PS. ja po "restauracji" oczekuję dobrej kiełbasy z prawdziwego grilla czy smacznego bigosu. Jak ktoś szuka lepszych wrażeń smakowych to proponuje Atelier Amaro w Warszawie.

Nie będę komentował Twojego gustu smakowego, bo każdy ma swój, ale jedno nie przeszkadza drugiemu. Smaczny bigos, czy dobrą kiełbasę ok, ale jednak fajnie gdy oferowane jest nie tylko to i nie musi być to od razu Atelier Amaro. Zobacz co się dzieje w Austrii, czy Włoszech na stokach. Tam zjesz w knajpie zarówno rzeczy stosunkowo proste, jak i rzeczy, których dobra knajpa w centrum Krakowa, czy Warszawy by się nie powstydziła. Często knajpy mają extra wystrój. Takich miejsc brakuje na polskich stokach. Jeżeli na BSA powstało coś więcej, to tylko na plus.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

A jak jest coś bardzo dobre jak BSA, to dlaczego o tym nie rozmawiać i nie stawiać za wzór do naśladowania?

Bo to nie jest wzorowa stacja i dużo do ideału jej brakuje co relacje użytkowników już potwierdziły.

Puki co jest to nowoczesna górka z wyciągiem i naśnieżaniem bo takie są standardy i oczekiwania dzisiejszych  klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sapient napisał:

Bo to nie jest wzorowa stacja i dużo do ideału jej brakuje co relacje użytkowników już potwierdziły.

Puki co jest to nowoczesna górka z wyciągiem i naśnieżaniem bo takie są standardy i oczekiwania dzisiejszych  klientów.

 

A możesz konkretnie wskazać, czego do ideału brakuje Twoim zdaniem? Co wynika z tych relacji? 

BSA ma nieco wyższy standard niż przeciętna górka z 800 metrowym krzesłem  - wyprzęgane krzesło vs. niewyprzęgane; osłony vs. brak osłon; ponadprzeciętnie dobry system naśnieżania; rozwinięta infrastruktura restauracyjno-barowa; snowfactory. To nie jest jednak ciągle standard. BSA jest standard plus plus w stosunku jednak do tego co jest standardem w podobnych ośrodkach. Dla mnie jedyne porównywalne ośrodki pod względem infrastruktury (mówie o małym ośrodku jedno/dwutrasowym) - jak się popatrzy właśnie na szczegóły, to ośrodki spod znaku pingwina, przy czym oni w dużej mierze dopiero są w trakcie osiągania poziomu BSA. Tam właśnie postawiono na jakość - kanap/naśnieżania/knajp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cosworth240 napisał:

A możesz konkretnie wskazać, czego do ideału brakuje Twoim zdaniem? Co wynika z tych relacji? 

Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest owszem na wysokim poziomie aczkolwiek pisanie że BSA jest wzorową stacją jest dla mnie śmieszne.

Wzorowa stacja z 800m kanapa i jedną trasą ???

Czekam aż ktoś otworzy 300m górkę wsadzi tam 50 armat ,10 snowboxów i 8 ratraków będziecie mieli wzór tylko czego ???

Moje przemyślenia zostawię dla siebie jest ich sporo ale z czasem część pewnie poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sapient napisał:

Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest owszem na wysokim poziomie aczkolwiek pisanie że BSA jest wzorową stacją jest dla mnie śmieszne.

Wzorowa stacja z 800m kanapa i jedną trasą ???

Czekam aż ktoś otworzy 300m górkę wsadzi tam 50 armat ,10 snowboxów i 8 ratraków będziecie mieli wzór tylko czego ???

Moje przemyślenia zostawię dla siebie jest ich sporo ale z czasem część pewnie poprawią.

Myślę, że źle to rozumiesz - mowa o wzorowej inwestycji z cyklu mała stacja narciarska. Oczywistym jest, że nie jest to ośrodek porównywalny z Jaworzyną, Pilskiem, SONem, Białką, Czarną Górą, Zieleńcem. Nie porównuj więc jabłek do gruszek, bo to nikt nie próbuje udowodnić, że BSA jest lepsze niż którykolwiek z większych ośrodków.

Bo wedle tego co napisałeś, to to czego przede wszystkim brakuje tej inwestycji to, że nie jest ona zlokalizowana na większej górce. No póki co jeszcze się żaden inwestor rzeczywiście nie szarpnął na nadsypanie kilometra górki w górę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sapient napisał:

Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest owszem na wysokim poziomie aczkolwiek pisanie że BSA jest wzorową stacją jest dla mnie śmieszne.

Wzorowa stacja z 800m kanapa i jedną trasą ???

Czekam aż ktoś otworzy 300m górkę wsadzi tam 50 armat ,10 snowboxów i 8 ratraków będziecie mieli wzór tylko czego ???

Moje przemyślenia zostawię dla siebie jest ich sporo ale z czasem część pewnie poprawią.

Trochę mieszasz pojęcia. Co ma górka do jakości oferowanej przez stację? Górka może mieć i 100m, a stacja może być wzorcowa! Chodzi o infrastrukturę, zaplecze itd.
I odwrotnie, co z tego, że na Pilsku jest jedno z najlepszych miejsc na narty. Przez to wcale ON Pilsko nie będzie najlepszym ośrodkiem.

O Białce też tak pisano, że to kiepska stacja bo nie ma gór. Oczywiście, nie ma tam wielokilometrowych tras, ale stacja jest najlepsza w Polsce i jak pokazali właściciele nawet "bez gór" można otworzyć najlepiej działający biznes narciarskich w kraju.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC - z tym inwestowaniem to dobrze, chodzilo mi bardziej o kwestie prawne i wlasnosciowe - w Polsce bardziej oplaca sie inwestowac w male stacje, gdzie przed budowa mozna sobie uregulowac sprawy formalne. Przyklad najlepszy - Pilsko. Zobaczymy co  zrobią Słowacy w Szczyrku.

 


BSA to zawsze będzie młodszy brat SON i COS - nikt do Szczyrku nie przyjedzie dla tego 1 wyciągu, a dla całej reszty - w BSA jest teraz ruch bo jest to nowa stacja, do tego otwarta z mega pompą i świetynm marketingiem. 
Dla mnie najważniejszym kryterium oceny ośrodka są trasy i nie ważne ile kresek tam domalują na mapce, to będzie dla mnie 1 trasa z wariantem zjazdu pod krzeslem (do pewnego momentu). Infrastruktura to dodatek.

Inna sprawa, że mamy wygodne społeczeństwo, narty są coraz modniejsze - ludzie ciągną tam gdzie wygoda a nie koniecznie najlepsza jazda.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JC napisał:

Górka może mieć i 100m, a stacja może być wzorcowa

A dla mnie nie może i tyle w temacie moje własne odczucia wasze mogą być inne.

 

21 minut temu, Cosworth240 napisał:

No póki co jeszcze się żaden inwestor rzeczywiście nie szarpnął na nadsypanie kilometra górki w górę. 

Chyba nikt inwestora BSA nie zmuszał do inwestycji na Beskidzie mógł wybrać bardziej perspektywiczną lokalizacje choćby Brenną

Dla mnie wzór stacji to taka gdzie oprócz infrastruktury narciarskiej i towarzyszącej (zaplecze)jest możliwość

przygotowania tras (liczba mnoga:D) dla zróżnicowanych narciarzy pod względem umiejętności  i wieku. Nie mam na myśli upychania na jednej trasie dwóch.

Stan przygotowania stoków, sprawności infrastruktury, zaplecze gastronomiczne, obsługa klienta, i wiele by jeszcze wymieniać co dla mnie ważne.

Na BSA na dzień dobry 200cm śniegu a pod nogami kasza, grysik, piasek jak zwał tak zwał nie wszędzie tak jest.

Tak jak pisałem większe przemyślenia zostawiam dla siebie bo nie będę się spierał o osobiste odczucia każdego narciarza.

Nadmienią że może jestem dziwny ale dla mnie nawet to że karnet jest plastik a nie papier ma jakieś tam znaczenie. Lubię je zostawiać na pamiątkę:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gregor_g4 napisał:

 Zobaczymy co  zrobią Słowacy w Szczyrku.


BSA to zawsze będzie młodszy brat SON i COS - nikt do Szczyrku nie przyjedzie dla tego 1 wyciągu, a dla całej reszty - w BSA jest teraz ruch bo jest to nowa stacja, do tego otwarta z mega pompą i świetynm marketingiem. 
Dla mnie najważniejszym kryterium oceny ośrodka są trasy i nie ważne ile kresek tam domalują na mapce, to będzie dla mnie 1 trasa z wariantem zjazdu pod krzeslem (do pewnego momentu). Infrastruktura to dodatek.

Inna sprawa, że mamy wygodne społeczeństwo, narty są coraz modniejsze - ludzie ciągną tam gdzie wygoda a nie koniecznie najlepsza jazda.
 

Słowacy w Szczyrku to na chwilę obecną duzo mają planów i tną koszty gdzie popadnie , obcieli ilośc etatów (kiedyś obsługa orczyka to 4 osoby teraz 3 ) , oszczędnie podchodzą do naśniezania - według opini pracownika - teraz to się sypie by przykryć a nie by było dużo śniegu itd....

Co do BSA - masz zdecydowanie rację - dla mnie to co zrobili jest słabe .... rozumiem orczyk z boku trasy super  , rozumiem slalom gdzieś tam równiez super , ale dzielenie jeden trasy na dwie powoduje to że jest wąsko .... za duzo tych słupów , za dużo zbędnej infrastruktury na srodku ..... powinni zrobić bokami orczyki (jeszcze conajmniej jeden by się zmieścił , zostawić jedną bardzo szeroką trasę .... było by zdecydowanie lepiej.

Co od samej infrastruktrury: armatki , oświetlenie bary itd bardz ok ... osobiście nie poddoba mi się to krzesło ..... nie jestem do końca przekonany czy to dobrze działa i nie będzie z tego jakiegoś problemu.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest wzorowa stacja i dużo do ideału jej brakuje co relacje użytkowników już potwierdziły.
Puki co jest to nowoczesna górka z wyciągiem i naśnieżaniem bo takie są standardy i oczekiwania dzisiejszych  klientów.

Poczekajmy do następnego sezonu i wtedy zobaczysz kiedy ruszy BSA a kiedy inne stacje z nasnieżaniem skoro takie są "standardy".

Pisanie z sensem przychodzi Ci chyba tak samo trudno jak poprawna ortografia.

I sam wolę Kasprowy, Szczyrkowski czy Pilsko bo tam są lepsze trasy, ale by nazwać te trzy ośrodki dobrymi potrzeba dobrego nasnieżania i całej niezbędnej infrastruktury wokół stoku.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panie Miodek oczywiście poczekamy kiedy zaczną i skończą sezon.

7 minut temu, Ratrak napisał:

Pisanie z sensem przychodzi Ci chyba tak samo trudno jak poprawna ortografia

Nie oceniaj innych swoją miarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...