Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

38 minut temu, artix napisał:

Chyba jednak lepiej go zabrać na patologie (dla nie wtajemniczonych Ischgl) Tam jeden dzień nauki to jak miesiąc w PL. ;)

SB swego czasu pisał, że w Ischgl jest słabo, a Ty tak chwalisz ;) 

Fajnie, że rodzinnie pojeździliście - Vigo jak dorośnie, pozna "wujka", to przerzuci się na narty dla prawdziwych mężczyzn ;) Chyba nie muszę pisać jakie? :D

Dzięki za relację (choć z Twoją opinią, że BSA jest słabe nie zgadzam się - porównanie z płaską Szymoszkową totalnie nietrafione, Harenda ze swoim kiepskim przygotowaniem tras, wolnym krzesłem i południową ekspozycją też przegrywa).

Pozdrawiam. 

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

BSA mój pierwszy raz, wrażenia.

Mam duży sentyment do tej górki bo to stok mojego dzieciństwa.

Widać że Inwestycja profesjonalna przygotowana z dużą pasją, przez ludzi co jeżdżą na nartach.

Warunki na początkowej i końcowej ściance bardzo dobre, w środkowym trawersie na złączeniu tras 1 i 2 prawdopodobnie pod śniegiem płynie dziki potok bo nad wyraz miękko.

Stok znakomity lecz nie dla początkujących.

Minusy:

Dziwacznie wąski stromy i niebezpieczny końcowy dojazd, przypuszczam że plany były inne ale nie udało się wykupić pewnej działki z domkiem.

Bardzo głośne bucząca krzesła,  wydająca mnóstwo odgłosów, ciężko zamknąć samemu podnóżki.

Dla mnie hałas krzesełek podziałał tak że jeździłem głównie na orczyku WN1 który jeździł na pół gwizdka (czytaj powoli) a powinien przy najtrudniejszym odcinku zasuwać na ful.

Zdecydowanie wolę   kanapy 4 w Wisła Skolnity lub Poniwiec - cisza i spokój, nawet zabytkowe kanapy na Palenicę w Ustroniu jeżdżą ciszej.

Na pewno nie wybiorę się tam w Weekend i  z małymi dziećmi,nawet nie próbuje wyobrazić sobie co się dzieje na wąskim dojeździe przy dużym ruchu.

Do jazdy w BSA może zachęcić mnie dobry karnet całosezonowy i czarna trasa.

Współczuje właścicielom tych kanap od Tatralift i mam nadzieję że dostawca upora się z reklamacją. Powodzenia.

Ps. W tym sezonie jeszcze nie było wypadku na końcowym przesmyku, i tak trzymać.

 

 

P1040875.JPG

P1040878.JPG

P1040882.JPG

P1040883.JPG

P1040885.JPG

P1040887.JPG

P1040891.JPG

P1040892.JPG

P1040893.JPG

P1040895.JPG

P1040899.JPG

P1040901.JPG

P1040902.JPG

P1040903.JPG

P1040904.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te same uwagi które i ja zauważyłem. No może poza głośnym wyciągiem, bo mój syn go przekrzykiwal i byłem tak zmęczony noszeniem go ze nie zwróciłem na to uwagi ;)

 

A,  i bym zapomniał.  Ludzie nie korzystają wcale z windy.  Chyba nikt nie jest świadom iż taka wygoda ma tam miejsce. 

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na (chyba) zakończenie sezonu wybrałem się z córką pierwszy raz do BSA. O 9.00 zameldowaliśmy się pod kasą i chwilę później siedzieliśmy na kanapie.

Śniegu w BSA mają dużo w porównaniu z innymi ośrodkami, ale ..... Ośrodek czynny od 7.00. Tymczasem już o 9.00 prawie całkowita degradacja tras, a o 10.00 już totalnie całkowita. Rozumiem, marzec, temperatura, ale żeby aż tak rozorać stok w 2-3 godziny przy umiarkowanej ilości ludzi? Muldy giganty w każdym miejcu. Zdecydowanie najgorsze warunki na jakie trafiłem w tym sezonie. No, sam nie wiem .... Szczególnie słabo wychodziło połączenie fatalnych warunków i wąskiego, stromego dojazdu do kanapy. Gdyby było więcej ludzi, to byłoby dopiero kiepsko.

Przyznaję, że ja nie lubię i nie umiem jeździć w takich warunkach (pewnie jedno wynika jakoś z drugiego), ale na stoku widziałem sporo osób mało szczęśliwych, więc nie byłem osamotniony w rozczarowaniu.

Co do innych zarzutów z wątku - głośność kanapy mi nie przeszkadzała. Ok, najcichsze nie są, ale nie czepiam się o taki detal. Zwróciłem jedynie uwagę, że poręcze kanap ciężko się ściąga - dziecko może mieć z tym kłopot. Jeżeli chodzi o kanapy, najgorszy jest wąski i stromy dojazd.

Sam stok to w zasadzie jedna trasa - nie jest to łagodna trasa niebieska. Dla uczących się jeździć na sam początek nie nadaje się, ale dla już jeżdżących jest na pewno OK. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo ze względu na fatalne warunki moja ocena ośrodka jest raczej negatywna. Chcę wierzyć, że zwyczajnie im coś nie wyszło. Może sypią jakąś chemię do śniegu, która przy wyższej temperaturze sprawia, że szybko powstają takie wydmy?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waldek napisał:

Witam, przy takiej temperaturze tylko chemia np."puchar świata" a i tak działa przez  2 do 3 godzin Czemu w marcu ludzie się dziwią,że są takie a nie inne są warunki.

Przy gorszych warunkach atmosferycznych widziałem lepsze trasy. Nie chodzi o to, że ma być cud-malina, bo wiadomo, nie da rady pewnych rzeczy przeskoczyć i trzeba bez spiny realnie podchodzic.. Ale ta trasa w BSA (przynajmniej dzisiaj) była zwyczajnie fatalna. Nie chcę porównywać do ośrodkow alpejskich, ale w marcu jeździłem też w plusie np. w Białce rok i 2 lata temu. Czy muszę pisać, że tam trasy jakoś się trzymały?

A jeżeli w BSA wiedzą, że u nich kiepsko z warunkami - to niech to napisza na stronie, i wtedy przyjada ludzie, ktorzy lubia takie warunki, wezma odpowiednie narty itp. A na stronie BSA - warunki doskonałe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Na kiedy planują to ponowne uruchomienie na letnim śniegu, bo już mi tęskno. Na Słowację trochę daleko żeby godzinkę w weekend poszusować.

Już mogę sam sobie odpowiedzieć. Planowane ponowne uruchomienie w Wielkanoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

http://region.info.pl/artykul,0,9553,trwa-chlodna-kalkulacja.html

Cytat

 Beskid Sport Arena - Jest bardzo duża determinacja właściciela żeby nadal zarządzać tym ośrodkiem. W tym momencie trwa analiza wszystkich kosztów i inwestycji jakie tam zostały poczynione.Pan prezes nie ukrywa, że popełniono błędy. Dotyczy to urządzeń i pewnego rozmachu w kosztach............. zaplanowane inwestycje na terenie ośrodka będą kontynuowane.

Jak nadmienił, na pewno dojdzie do wymiany fabryki śniegu, która nie spełniła nadziei.

Więcej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...