Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, leitner napisał:


W czasie sezonu też poprawili sporo rzeczy - np. niewygodne wsiadanie na kanapę. 

Tak z ciekawości - co było wcześniej niewygodnego w siadaniu na kanapę? Byłem tam tylko raz - w marcu, więc nie mam porównania.

PS - najgorszy jest tam wąski dojazd do kanapy, będący jednocześnie wejściem i wyjście. Taki trochę lejek, stosunkowo stromy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, Jeeb napisał:

to skandal - czy kanapy nie były ogrzewane ?

Mało tego! Kelner nie podawał posiłków podczas jazdy! ;):D

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Tak z ciekawości - co było wcześniej niewygodnego w siadaniu na kanapę? Byłem tam tylko raz - w marcu, więc nie mam porównania.

PS - najgorszy jest tam wąski dojazd do kanapy, będący jednocześnie wejściem i wyjście. Taki trochę lejek, stosunkowo stromy.

Zaraz za miejscem gdzie wsiadamy, peron źle był wyprofilowany i podczas skrętu krzesła ludziom wykręcało nogi... :D

Teraz jest uskok i w momencie skrętu, nogi mamy wysoko nad ziemią.

Przebudowali to podczas jednej nocy!

PS.Ten lejek powinien być przeprofilowany - wcześniej mocniejsze nachylenie a zwężka już na płaskim. Przynajmniej tyle by się dało. 9_9

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie byłem tam na nartach i bazuję na opiniach z neta, to nieośmieliłbym się komukolwiek życzyć bankructwa. Przecież konkurencja na tym rynku będzie powodować ciągłe podnoszenie jakości usług, a na tym nam wszystkim zależy przecież...

 

Co do samego wywiadu i kwestii przeinwestowania: jak zacząłem śledzić losy BSA, pierwsze wrażenie jakie odniosłem - inwestor śpi na pieniądzach. Ale, że to nie moje pieniądze i nie ja ryzykuje, to tylko można się cieszyć, że ktoś chce w Polsce, w stosunkowo małą górkę tyle zainwestować.


Myślę jednak, że sporo narciarzy miało świadomość, że BSA przeinwestowało. Wystarczy policzyć sumę włożonych pieniędzy i zestawić z długością sezonu w Polsce, oraz kosztami, które przy tej skali inwestycji na pewno są duże. Włożony kapitał będzie się tam bardzo długo zwracać, stąd moja opinia, że inwestor śpi na kasie, bo takie wyliczenia robi się przed inwestycją, a nie po pierwszym sezonie.

 

Niemniej, życzę powodzenia :)
 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gregor_g4 napisał:

Co do samego wywiadu i kwestii przeinwestowania: jak zacząłem śledzić losy BSA, pierwsze wrażenie jakie odniosłem - inwestor śpi na pieniądzach. Ale, że to nie moje pieniądze i nie ja ryzykuje, to tylko można się cieszyć, że ktoś chce w Polsce, w stosunkowo małą górkę tyle zainwestować.
 

W pewnym sensie widzę tu w BSA podobne problemy jak z inwestycjami na Pilsku. Na Pilsku zdecydowano się najpierw na krzesło Loipoldera, który jednak był dość egzotyczną konstrukcją, ale przynajmniej takie krzesła gdzieś tam istniały wcześniej i co by nie powiedzieć działały. Mimo to były problemy z wysokością podpór, a przynajmniej jednej podpory i potem jedni zwalali na drugich (producent krzesła na projektanta i na odwrót) kto jest winny tej sytuacji. Zainwestowano w naśnieżanie (lance), które ostatecznie zostało zastąpione kilkoma armatami, które ręcznie rozstawia się na stoku. Pomimo tych błędów, inwestor znów postanowił poeksperymentować i zainwestował w krzesło na Buczynkę, które było kompletnie niesprawdzoną konstrukcją... Na Pilsku część błędów naprawiono - krzesło z Kamiennej chodzi; naśnieżanie poprawiono, choć jest daleko do ideału. Pytanie tylko, czy gdyby od początku postawiono na bardziej sprawdzone elementy, to czy nie udałoby się uniknąć sporych wydatków. A tak dziś jest mowa o tym, że w ośrodek wpompowano ileśdziesiąt milionów i jest problem z kasą.

Trochę podobnie w BSA - postawiono na niesprawdzoną konstrukcję Tatraliftu i niesprawdzony Snowbox. Jedynym sprawdzonym elementem były armaty Supersnow - i to pracuje dobrze; choć rozmawiałem z osobą, która się na tym zna i twierdzi, że przesadzono z ilością tych armat - system jest przeskalowany jak na wielkość tej górki i jej położenie. Tu można było zaoszczędzić pieniążki. Tymczasem po jednej zimie - i to niezłej dla ośrodków narciarskich - najwyraźniej coś się biznesowo nie spina i podobnie jak na Pilsku pojawiają się obawy o kasę.

Dla mnie na drugim biegunie są ośrodki należące do ludzi związanym z Maspexem - Śnieżnica; Słotwiny i Czarny Groń. Tam stawiają na sprawdzone i znane marki - pewnie też najdroższe - chodzi mi o wyciągi, naśnieżanie i ratraki. Tam wpadek specjalnych nie odnotowałem - wpadka była w Czarnym Groniu z niedziałającą przez kilka sezonów kanapą, ale to nie była wina źle dobranego sprzętu, a kwestii papierkowych. Oczywiście poszła na to fura pieniędzy, tylko pytanie czy w ostatecznym rozrachunku nie wychodzi to na plus. Uniknięto bowiem wielu błędów i chorób wieku dziecięcego. Zresztą tam nie powiedziano ostatniego słowa i te ośrodki mają ambitne plany rozwojowe...

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas nie zaglądałem na forum zbyt często, ale widzę że temat BSA ciągle żywy.  Nawet jak ktoś nie chce tam jechać to powinien im dobrze życzyć bo trochę odciąży to SON i będą mniejsze kolejki.  Jeżeli dobrze wykorzystają tą górkę latem to powinno być dobrze.  Cennik jest słabą stroną BSA i nad tym powinni pomyśleć.

U nas jest ośrodek całoroczny, stoki 600-700 metrów i ludzi pełno, latem też mają dużo atrakcji i w weekend nie ma gdzie zaparkować. 

Strona zimowa:

http://www.skilifte-wasserkuppe.de/

Letnia:

http://www.sommerrodelbahnen-wasserkuppe.de/

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Johny - jaki rozmach? Suma planowanych inwestycji, zgodnie z treścią artykułuu to 5mln PLN, co to jest przy 50? które do tej pory włożyli. Po prostu kończą to co zaczęli, a przy stosunkowo małym koszcie, dojdzie im jedna trasa narciarska i możliwość korzystania z ośrodka latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...