Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, leitner napisał:

Na BSA odpalili naśnieżanie - jako pierwsi w Polsce w sezonie 17/18. W czwartek ruszy górna trasa - w części będzie naśnieżona.

 

Leitner czym Ty się jarasz ? BSA to największe dziadostwo jakie znam. Byłem raz i już więcej nie pojadę. Odpalili naśnieżanie czy raczej testują nową fabrykę śniegu ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Leitner czym Ty się jarasz ? BSA to największe dziadostwo jakie znam. Byłem raz i już więcej nie pojadę. Odpalili naśnieżanie czy raczej testują nową fabrykę śniegu ?? 

Nie rozumiem Cię. Są jedyną stacją narciarską w Polsce, która produkuje śnieg latem. Tak, jest to krótka trasa, ale jak na lato jest wystarczająca. Czy się tym jaram? Trochę tak, bo to nowość na polskich stokach, ale bardziej będę się jarać jak przyjadę i pojeżdżę :)
Śnieg ma być na długości 70 m. Może i niewiele, ale to pierwszy raz.

Piotr, dane są nieco inne - w 100 dni BSA odwiedziło 100 000 narciarzy czyli przeciętnie 1000 dziennie (przy czym to się rozkłada na marzec, w którym zawsze jest mało osób i na ferie/weekendy/otwarcie kiedy są tłumy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że teraz nie przyjedzie 1000 osób na jedną trasę (ale oprócz trasy jest jeszcze Tatrabob który też przyciąga ludzi). Na Górce Szczęśliwickiej trasa ma ok. 220 m i mimo, że nie ma śniegu, to trochę osób zawsze tam się kręci. W Poznaniu na Malcie jest jeszcze krótsza trasa (chyba ok. 150 m ale nie pamiętam dokładnie) a ludzie też przyjeżdżają.

No właśnie. Dajcie już spokój - ja wstawiłem tylko info, bo w końcu jest to przede wszystkim forum narciarskie :)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

Piotr, dane są nieco inne - w 100 dni BSA odwiedziło 100 000 narciarzy czyli przeciętnie 1000 dziennie (przy czym to się rozkłada na marzec, w którym zawsze jest mało osób i na ferie/weekendy/otwarcie kiedy są tłumy).

Marcin, przytoczone przeze mnie liczby to tylko taki strzał - było 1000 i tyle. Pewnie, że było więcej.

Chodzi mi o czepianie się przez niektórych takich dupereli, które przesłaniają im zalety ogólnego pozytywnego trendu.

Kłania się znów "szklanka w połowie pusta" :D

55 minut temu, artix napisał:

No juz widze Marcinie te tlumy, z polnocnej Polski, ktore wala na BSA aby pojezdzic w 70 metrowym bagnie. 

Dajcie juz spokoj z tym BSA. To jet juz  naprawde meczace.

Artur co ty masz z tym BSA. To gdzie zainteresowani mają pisać o tym BSA? W "trochę do śmiechu"?.

Jak cię to nie interesuje to tu nie zaglądaj i tyle.

Tak gwoli przypomnienia to przecież wątek o BSA jest.

Po mimo, że nie byłem na BSA i na razie się nie zanosi żebym był to powiem, że jest to jedyny ośrodek narciarski w Polsce który jakoś stara się latem "żyć" narciarsko.

Czy mu to wychodzi to inna sprawa ale przynajmniej próbują.

Z premedytacją pomijam tu wszelkiej maści budowy, które obecnie toczą się na różnych stacjach narciarskich.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek z fantazją [emoji3]
Jest szansa że 15.08 jeszcze będzie można jeździć ?


Rozmawiałem z właścicielem i powiedział, że planują śnieżyć przez najbliższe dni. Jeżeli pogoda nie będzie jakaś ekstremalna, to założenie jest takie, aby naśnieżyć trasę na całej długości.
Zobaczymy, czy się uda.
Myślę, że trzeba to traktować, jako eksperyment, bo di końca nie wiadomo jak szybko będzie śnieg topniał i jaka będzie pogoda.
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna akcja. Są wakacje można dzieci zabrać żeby pojeździły na "liściu" lub sankach myślę że warto sobie zrobić wycieczkę

i pokazać dzieciom cuda techniki, na pewno będą zadowolone z widoku prawdziwego śniegu o tej porze roku !

Natomiast z punktu widzenia narciarskiego, biała plamka śniegu rozciągnięta na igielicie warunków nie czyni ,a co najwyżej atrakcję.

Ps. Mam nadzieję że właściciel ma sanki w wypożyczalni bo nie każdy rodzic będzie wiedział żeby zabrać swoje z piwnicy :D

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...