Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, janek57 napisał:

Jest 06.10 to czas na grzybobranie a nie na narty. Weźmy  na wstrzymanie bo do końca roku czeka nas jeszcze 3-4 tygodnie dużego ciepła (plus 15 i powyżej) i z tego ,ze teraz w górach jest kilkadziesiąt cm śniegu powinniśmy się martwić bo jest to bardzo niekorzystne zjawisko dla roślin i zwierząt. Zimą może  być w górach 30-40 dni mroźnych zaledwie ,albo jeszcze mniej a styczeń 2017 ma być bardzo ciepły. Wszystko to tylko przewidywania,ale na pewno prawdziwa zima w górach jeszcze się nie zaczęła.

Ale pisałeś Janku ostatnio, że jest szansa na zimę lepszą niż zeszłoroczna...:( Coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja pierdziu... ale bym pośmigał! 

Moja "Suzi" dziś zamarzła (mówię o moto) aż mi przykro było :( ale... coraz bliżej ZIMA... coraz bliżej ZIMA!!! :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Biorąc pod uwagę ich przygotowanie do inwestycji to mam pytanie, czy tam gdzie obecnie znajduje się stacja jest jeszcze jakaś możliwość rozbudowy tras? 


Za rok powstanie czarna trasa wzdłuż kanapy.

Możliwość jest, ale tylko w stronę Beskidku. Teoretycznie mogliby się z nim połączyć (jeśli tej zimy będzie sporo śniegu, to spróbuję przejechać z BSA na Beskidek). Póki co oficjalnych planów nie ma, ale wszystko przed nimi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w rzeczywistości, bo z mapki, to tak jakby nie było gdzie jeździć :) Spora plątanina wyciagów i tras. Jak bardzo szeroko tam jest, że udało się wcisnąć wyciąg (orczyk), dwie trasy i stok sportowy ? Macie może jakieś zdjęcie z lotu ptaka ?

 

edit: google pokazuje 130 m w najszerszym miejscu

Edytowane przez Plywak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tankowiec napisał:

Jak się ludziska zjada (a pewnie się zjadą bo dzięki marketingowi to pewnie pół Polski się szykuje na otwarcie BSA) to będzie spory tłok. Plus że przynajmniej będzie gdzie pojeździć wieczorem. Bo stacja będzie pewnie czynna do 22 . A i w innych ośrodkach będzie trochę luźniej.

Prawda jest taka że tłok będzie tylko przez pierwszy rok/sezon. Myślę że kiedy SON poczyni przyszłoroczne inwestycje to ilość osób jeżdżących na stoku zdecydowanie się zmniejszy, choć tak dzięki bardzo dobrej reklamie pusto na pewno tam nie będzie, a BSA znajdzie nowy sposób aby poradzić sobie z konkurencją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawelb91 napisał:

Oj to prawda. Pod względem marketingu wygrywają w Polsce. Szybki wgląd w strony na fb i oto fakty, BSA ma ponad 32 tyś fanów jeszcze przed otwarciem stacji!! Dla porównania zapchana zawsze Białka ma ponad 41 tyś fanów.

Mam takie same odczucie. Trzeba się z tym zgodzić, że BSA nie otwierając nawet stoku, ma niesamowitą rzeszę fanów, co zawdzięcza głównie świetnie prowadzonej kampanii informacyjno-promocyjno-marketingowej. A być może także wielkim oczekiwaniom pokładanym w miejscowości Szczyrk i nadziejom, że coś się tam w końcu zmieni.

Oczywiście trzeba docenić rozmach, bo jak na taki stok, to jest tam naprawdę sporo infrastruktury - armatki, ratraki, kanapa 6-os., droga dojazdowa, parkingi itd. (można się nawet zastanawiać, czy aby przypadkiem ktoś nie przesadził z inwestowaniem) - co nie zmienia faktu, że pod względem narciarskim, wydaje się, że nie jest to tak naprawdę nic szczególnie nadzwyczajnego, bo na dobrą sprawę jest to 700-metrowy wyciąg z dwoma przecinkami, z czego jedna (czarna trasa) i tak w tym sezonie nie będzie oddana do użytku narciarzom. Tak więc, pod względem narciarskim stacja jakich w Polsce naprawdę wiele...

Jeżeli mierzyć skuteczność marketingu BSA ilością "like'ów" na FB, to z ciekawości dokonałem pewnych porównań i chylę przed nimi czoła:

BSA - ponad 32 tys.lk

 

Kilka mniejszych ośrodków:

Czorsztyn-Ski - ok. 6,8 tys

Jurgów - ok. 3,1 tys

Male Ciche - ok. 7,2 tys

Czarna Góra - ok. 4 tys.

Spytkowice - ok. 4,1 tys.

Słotwiny - ok. 3,7 tys.

Rusin-Ski - ok. 6,6 tys

Czarny Groń - ok. 13,5 tys.

Kasina - wybija się mocno na plus - 31,3 tys.

 

Większe:

Jaworzyna Krynica - ponad 12 tys

Chopok - ok. 23,8 tys

 Vysoke Tatry/Łomnica - ok. 24,3 tys

Białka - ok. 41,7 tys

 

Biorąc pod uwagę powyższe liczby, to BSA like'ami przebija na ten moment - poza Białką - ośrodki nieraz większe, pewnie lepsze, a co ważniejsze  często bardzo popularne i działające od wielu sezonów. Ciekawe ile będą mieć like'ów jak w ogóle rozpoczną działalność ;-) . Poza BSA, Białką, pozytywnie wyróżnia się także Czarny Groń i Kasina. Ciekawe, jak szybko będące w tej samej "stajni" Słotwiny zaczną nadrabiać do innych ośrodków spod znaku pingwina. 

 

 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Plywak napisał:

Też się obawiam sporego tłoku na stoku. Przypomina on trochę Kasinę, tylko krótszą. Tam przy pełnym obłożeniu krzesełka nie da się jeździć, a na Beskidzie jest jeszcze orczyk.

I właśnie dlatego mam nadzieję wyszaleć się ostatni rok na stokach w Czyrnej. Jeśli tylko spadnie śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w tamtym sezonie w listopadzie tez przywiezli ta maszyne i obiecywali start w grudniu. Temperatury trzymaly sie w okolicy +5.

Nie dali rady. Nasniezyli maly kilkumetrowy stoczek dla dzieci aby nie bylo plamy i tyle . 

Ta maszyna tylko produkuje. Za utrzymanie sie sniegu juz niestety nie odpowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to raczej chwilowy zachwyt czymś co nie jest warte zachwytu.

Cóż jak zawsze mam inne zdanie i nie zawsze zgodne z polityką narodu.

Kopla, która próbuje wyrosnąć na kurort! ale to moje przypuszczenia... pojadę zobaczę i jak nie mam racji to odszczekam! 

PS. trochę przypomina ( przepraszam za porównanie - wiem że przeginam! ) Stożek.

Ale Stożek to Nasz Śląski kult tak jak Skrzyczne i Pilsko! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...