Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Limanowa - Łysa Góra


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszylo krzeslo w Limanowej i trasa niebieska 1100m - sniegu ok. 50cm - warunki sa bardzo dobre, zaczeto nasniezac juz trase FIS i w niedlugim czasie ruszy i ona. Stok przygotowany naprawde swietnie, bez przetarc i kamieni, a snieg dobrze ubity. Nic tylko szusowac!

może by jakieś foto dodać :) bo na stronie stożka też było napisane że warunki są dobre a jeździć się nie dało :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila wrcocilem ze stoku w Limanowej, totez zdam relacje:

Przyjechalem tam gdzie na godzine 13 i kupilem sobie karnet na 4 godziny. Czynna trasa niebieska i przy orczykach, FIS byl jeszcze zamkniety, ale sniegu juz duzo i rozprowadzony ale jeszcze snieza.

Warunki na niebieskiej trasie od samego przyjazdu super. Snieg bardzo twardy - mocno ubity, szybki, zmrozony, bez przetarc, widac ze duzo go tam nasniezyli. Po 3 godzinach gdzieniegdzie (na stromych czesciach) zrobilo sie bardziej oblodzone, ale nadal dobrze, bez muld. Ogolnie warunki rzeczywiscie bardzo dobre, co zaskoczylo mnie bo slyszalem o zeszlorocznych problemach ze sniegiem. Po bokach tras ogromne 2-3 metrowe haldy sniegu z armat, ktore caly czas pracowaly. Niebieska trasa w obszarze skretu dosc waska, ale nie bylo tlumow wiec bylo dobrze, własciwie bez kolejek. Udalo mi sie zjechac pare razy zamkieta co prawda trasa FIS i nachylona jest pieknie, jak tylko narciarze nie zedra sniegu bedzie dobrze. Trasa przy orczykach bardzo latwa - znajoma tam jezdzila a ja tylko krzeslo. Ogolnie stokiem jestem pozytywnie zaskoczony i bede chcial sie tam wybrac jak jeszcze do tego otworza FISa. Polecam tym ktorzy nie byli, bo za niezle pieniadze pojezdzilem przy dobrych warunkach a i nie daleko. Jechalem z Krakowa przez Bochnie i wiśnicz, niezla droga dobrze odsniezona i bez korkow- w 1,5 godziny zajechalem spokojnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanko z Limanowej:

Minął już ponad tydzień od otwarcia pierwszych wyciągów w nowej stacji Limanowa Ski w Beskidzie Wyspowym. Miałem okazję szusować po stokach Łysej Góry na której usytuowana jest limanowska stacja narciarska przez 3 dni - tj. 29,30 oraz 31 grudnia 2008 i postanowiłem napisać krótkie sprawozdanko z tej wyprawy, wraz ze zdjęciami.

29.12.08

Tego dnia został uruchomiony 4-os. wyciąg krzesełkowy, oraz 1100m. trasa niebieska. Wybrałem się na stok ok. godz. 15, dojazd w porządku (odśnieżony środek asfaltu) - droga bez problemu przejezdna. Na parkingu w sumie nie wiele samochodów. Na 1 rzut oka warunki wyglądały dobrze, więc zdecydowałem się na zakup 4-godzinnego karnetu "od teraz" za 40zł. Warunki rzeczywiście zgodnie z informacją na stronie były bardzo dobre. Śnieg twardy szybki i zmrożony, jednak trasa niebieska była mocno zawężona. Na szczęście przy niewielkiej ilości narciarzy nie było problemów z wygodną jazdą. Na nieotwartych trasach cały czas intensywnie pracowały armatki, przy których utworzyły się już ogromne zaspy. I tak bardzo przyjemnie spędziłem 4 godzinki i jak na 1 raz w sezonie wyjezdziłem się co niemiara, a w perspektywie miałem jeszcze 2 dni szusowania.

30.12.08

Pogoda 30 grudnia była wręcz wymarzona na wypad narciarski. Ok. -7`C i wręcz bezchmurne niebo. Udałem się na limanowski stok licząc, iż otwarta będzie już trasa FIS przy krześle. Jednak po przyjeździe zorientowałem się iż nadal jest odgrodzona a armatki śnieżą. Znacznie poszerzona została natomiast trasa niebieska., jednak i narciarzy przybyło. O kolejkach mowy też nie było, dlatego spędziłem znowu 4 godziny jeżdżąc właściwie "na okrągło". Warunki podobnie jak 29.12 - bardzo dobre, zwłaszcza na szerokiej części wzdłuż orczyków, gdzie było wręcz idealnie. Śnieg na FIS został już wstępnie rozprowadzony i udało mi się zjechać parę razy, aby przetestować trasę. Jednak wówczas była ona bardzo zmrożona i nieprzygotowana., lecz co się odwlekło 30 zostało przetestowane 31 ;).

31.12.08

Ostatniego dnia roku wybrałem się na stok upewniając się, iż czerowna trasa FIS jest czynna. Rzeczywiście nie było inaczej. Dotarłem na stok na wieczorną jazdę - ok. godziny 17. Ku mojemu zaskoczeniu czynna była już cała szerokość wszystkich tras z czerwoną włącznie. Ludzi jak na wieczór sylwestrowy sporo - jednak jazda również bez kolejek. Na wszystkich trasach dużo śniegu. Trasy przygotowane bardzo dobrze - na twardo więc o muldach nie było mowy. Z czasem - jak zwykle wieczorem przy dużym mrozie pojawiły się oblodzenia na trasie FIS, które nieco przeszkadzały, ale można było je ominąć. Ok. godziny 21 przyjechało bardzo wiele osób chcących spędzić sylwestra na stoku. Za darmo czynne były wówczas orczyki.

W te 3 poświąteczne dni naprawdę świetnie pojeździłem. W godzinę zwykle zjechałem 9 razy. Średnio w ciagu ok. 4 godznin dziennie na stoku w Limanowej udało mi się przejechać ok. 35km. co daje w sumie 105km. za 3 dni. Także jak na polskie warunki naprawdę się wyjeździłem. Zrobiłem trochę zdjęć z pierwszych 2 dni (29 i 30).

Link do galerii ze zdjęciami:

http://picasaweb.google.com/shugerkrk/StacjaNarciarskaLimanowaSkiWyciGNaYsejGRze29I30Grudnia2008#

Od nowego roku spadło na stoki Limanowa-Ski ok. 30cm. naturalnego śniegu. Ponadto armaty sukcesywnie dobijały śniegu, więc myślę, że warunki będą świetne. Może ruszę tam w weekend, bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w limanowej w sobotę i faktycznie trasy dobrze utrzymane i mało ludzi (przynajmniej do 11:30 jazda bez dłuższych kolejek niż 1,5 minuty). mała uwaga - stok północny całkowicie odcięty od promieni słonecznych, także przy takich temperaturach jak za oknem odczuwalna temperatura jest z dobre 5 stopni niższa, więc radzę się ciepło ubrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w Limanowej od 9-13.

To byla koja pierwsza wizyta i na pewno nie ostatnia.

Naprawde super stacja.

Super przygotowany parking za free. Mila obsluga w kasach.

Stok przygotowany bardzo dobrze, pisze oczywiscie o stanie stoku o godz. 9.

Do godz 11 jazda na prawie pustym stoku. Potem troche wiecej ludzi ale bez tlumow, glownie za sprawa szerokiego stoku.

Na 4-godzinnym karnecie mozna sie wyjezdzic do bolu. Od godz 12 strome partie stoku juz rozjechane ale bez przetarc itp.

Naprawde polecam!

P.S.

Specjalne pozdrowienia dla Krystiana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bylem w knajpce na gorze bo w ogole nie robilem sobie przerwy w jezdzie, no raz tylko na siusiu ale w knajpie nie bylem.

Zdjec niestety nie posiadam zadnych bo na stanie mam tylko lustrzanke a nie chcialo mi sie jej tachac.

Byl za to na stoku kamerzysta z TVP3 i beda migawki z Limanowej w "Pogodzie na Narty" w przyszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News ze strony:

Od poniedziałku do czwartku będą obowiązywały nowe ceny dla karnetów 4 godzinnych. Nowa niższa cena to 30 zł za 4 godziny szaleństwa na stoku. Zapraszamy serdecznie, gdyż promocja nie będzie trwać wiecznie :-)

No tak wieczorkiem to miło byłoby ruszyć 17-21 pośmigać i to za 3 dychy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Łysa Góra wcale nie jest taka łysa - nawet sporo śniegu na niej się znajduje. Jeżeli jeszcze ktoś nie odwiedził tego miejsca, to wpadnijcie - nie powinniście żałować. Nachylenie przyjemne, przygotowanie niezłe i posiada przewagę np. nad Lubomierzem, bo jest krzesło a Kasiną, bo mniejsze tłumy i mniej kamieni na stoku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na narty do Limanowej autobusem - oferta dla niezmotoryzowanych!

Wyjazd godzina 8.00 z Krakowa - o 10.00 w Limanowa-Ski

Na stoku 4 i pół godziny - wyjazd powrotny o 14.30 (16.00 w Krakowie)

Wyjazdy organizowane w soboty (od najbliższej - 17.01)

Koszt przejazdu - 20zł

Koszt karnetu 4-godzinnego - 40zł lub przy min. 20 osobach - 30zł

http://www.skibus.pl/offer_664_2375.html

Bardzo dobra propozycja - bo mozna za nieduże pieniądze pojeździć a i przejazd nie zajmuje wiecej czasu niż pobyt na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raport z Limanowa-Ski:

Jak narazie odwilz w niewielkim stopniu pogorszyla warunki, a to głównie za sprawą pełnego osłonięcia tras od słońca, które to przy dodatnich temperaturach wyrządza najwieksze szkody, dlatego też stacja normalnie czynna w ostatnich dniach (a niektore juz mialy przerwe patrz m.in. Kasina). Śnieg już nie jest tak zmrożony, z wierzchu raczej mokry, wolniejszy, ale dobrze ubity, zwłaszcza rano. Nie ma przetarć, więc jeździ się komfortowo. Dziś temperatura już niższa i opady mokrego śniegu, na weekend prognozowane ochłodzenie (poniżej zera w dzień), więc w nocy zapewne złapie silny mróz to i zmrozi śnieg i armaty ponownie ruszą. Na dzien dzisiejszy sezon w pełni trwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadło 20-30 cm świeżego śniegu. Trasy dodatkowo dośnieżone. Warunki bardzo dobre, stok wyratrakowany. Cały czas trzyma mróz, w weekend również zapowiadany, więc warunki do jazdy cały beda super.

Obraz z kamerki z dzisiejszego popołudnia - dla wieczornych internautów;):

1058820090129163300uw0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś z samego rana ruszyłem zachecony dobrą pogodą i dobrymi piątkowymi warunkami w laskowej do limanowej. karnecik 9-13. warunki rano idealne, i twardo z czasem na stromych czesciach miejcowy lodzik, ale generalnie bardzo dobrze, no ale niestety do krzesła trzebabylo troche stanac w kolejce sloneczko przyświecało zwłaszcza na poludniowym szczycie. ogolnie bardzo fajny wypad. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W najbliższą sobotę 21.02 odbędą się otwarte zawody narciarskie o Puchar Łysej Góry w Limanowa-Ski. Dla uczestników zawodów karnet całodzienny za 30zł!!!

szczegółowe informacje na www.limanowa-ski.pl

Śniegu na trasach średnio 120-140cm!

Dziś o 18.30 i 22 na TVP INFO (Kraków) Ślizg z Limanowej. Wieczorem - po emisji o 18.30 pojawi się również na stronie www.slizg.tvp.pl

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...