Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Limanowa - Łysa Góra


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

W Limanowej nawet jak jest mrozik to na gorze robia sie muldy.

A w weekend przy tej temperaturze to juz na 100% gora jest mocno rozjechana.

No chyba ze jestes tam na 9 to przez 2 godziny masz stok jeszcze calkiem fajny.

Bylem w poniedzielek, od 9-11 stok super, pozniej zwlaszcza stroma gorna czesc jest rozjechana. W weekend jest gorzej bo ludzi wiecej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeżdżę to raczej tylko na ranną jazde. Byłem w tamtą niedziele to właśnie było bardzo twardo i równo, może tylko w połowie stoku trochę źle wyratrakowane. A kolejki do wyciągu nie takie straszne, przynajmniej lepsze takie niż to co się dzieje w weekend w Laskowej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W Limanowej nadal dobre warunki i dużo śniegu - nawet ponad metr. (dodatkowo wczoraj opady świeżego śniegu.)

A żeby było ciekawiej to od poniedziałku do piątku Stacja Narciarska Limanowa-Ski obniża ceny wszystkich karnetów o 20 %, także idealnie żeby wyskoczyć tak na 4 godzinki wieczorkiem, albo nawet cały dzień zarwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Zbliża się sezon 09/10. W lecie pracowano nad rozbudową stacji Limanowa - Ski:

-zmodernizowano i poszerzono niebieską trasę oraz utworzono nową trasę po lewej stronie od orczyków (możliwość zjazdu niebieską trasą na lewą stronę orczyków, szczególnie przewidziana na organizację zawodów), zamontowano również profesjonalne zabezpieczenia na trasach.

-rozbudowano restaurację na szczycie - powiększenie budynku od strony południowej i wykończenie zewnętrznej części.

-uruchomiono system napowietrzania zbiornika wodnego, który w pełni zapobiegał będzie zamarzaniu wody co wymiernie poprawi efektywność naśnieżania.

-powiększono i dokończno budowę parkingów.

Oby zima dopisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zapewne krzesło nie jest dłuższe ze względu na kwestie wylesienia obszaru poniżej dolnej stacji.

W planach na kolejne lata jest jeszcze budowa 2 orczyków w tym 1 na stronie południowej i utworzenie tam trasy zjazdowej, także ośrodek będzie się rozbudowywał zarówno narciarsko jak i gastronomicznie i noclegowo.

Sądzę, że przed najbliższym sezonem naśnieżanie powinno być już na najwyższym poziomie, choć docelowo system ma być nadal rozbudowywany i w pełni automatyczny. Nowy wariant zjazdu po lewej stronie od orczyków ma imponujące nachylenie a w obszarze łagodniejszym będzie równiez obsługiwany przez orczyki.

Pasmo Łososińskie, którego częścią jest Łysa Góra ściąga bardzo duże opady i obecnie na stoku w Limanowej jest już 40-60cm śniegu i cały czas pada.

20091015111358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa śnieżna miejscami sięga już nawet 100cm po dzisiejszych opadach.

Łysa Góra jest ciekawie usytuowana, bo bardzo często zatrzymuje się tam chmura opadowa i wisi, podczas gdy w okolicy opadów nie ma w ogóle, lub są niewielkie.

W zeszłym sezonie w lutym byłem na stoku w Limanowej i przez całą drogę od Krakowa przez Laskową do Limanowej nie padało praktycznie w ogóle, zacząłem jechać drogą w kierunku stoku i tak na wysokości 500 m.n.p.m. juz zaczelo padac a po przejechaniu do kotliny w której jest stok na 600m.n.p.m. padało bardzo intensywnie, nieustannie przez 7 godzin. Spadło wtedy ok. 30cm. śniegu. Wracając droga dojazdowa do Limanowej biała, a po zjechaniu do samej Limanowej i w drodze powrotnej już po opadach nie było śladu, droga sucha do samego Krakowa. Także tak przekonałem się, że opady potrafią być tam znacznie większe niż w okolicy.

Jeśli chodzi o trasę, to tutaj zaznaczyłem oględnie, jak będzie wyglądać a zdjęcie jest właśnie z początku tego dnia z opadami o którym pisałem wyżej. :D;)

54618160.th.jpg

Na trasie tej mają być szczególnie rozgrywane wszelkie zawody, a także mają ćwiczyć szkoły narciarskie tak aby nie zajmować obszaru głównego stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiem, jak będzie w tym sezonie. W zeszłym roku byłem tam z rodzinką w styczniu.

Stoki mogą być. Choć przy słabej zimie ta FISowska trasa zazwyczaj zamknięta. Wtedy kiedy tam zawitałem była właśnie zamknięta.

Muld od groma. O lodzie nie muszę chyba wspominać. Ale takie warunki są bolączką wiekszości polskich stoków.

Wtedy nie było jeszcze infrastruktury wokół, choć duży budynek w stanie surowym i jedynie skończonymi, bardzo ładnymi łazienkami, juz stał.

Stok wydaje sie być atrakcyjny z powodu trasy czerwonej. Byle nie była zamknieta. Dla mnie , jeśli nie mieszka się w okolicy Limanowej, przy jeździe z Krakowa, nie jest on żadną alternatywą i dla Kasinki i tym bardziej dla Laskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że chyba pomyliłeś sezony (dwa lata temu było faktycznie kiepsko) albo akurat trafiłeś na przygotowywanie trasy do zawodów itp. itd, bo w zeszłym sezonie od bodaj 30.12.08 do 6.04.09 w Limanowej czynne były wszystkie trasy z czerwona FIS włącznie ;) No a fakt faktem, że dla dobrego narciarza to właśnie najciekawsza trasa w Limanowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę rusza Kolej Krzesełkowa!

Otwarcie sezonu w Limanowa Ski!

W sobotę o godzinie 13 startują wyciągi orczykowe.

Krzesełko ruszy najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.

I czemu nikt o tym nie napisze do naszej redakcji? Już wisiałoby na stronie głównej,. a tak ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Limanowej jest 20. grudnia

Jak co rano aktualizuję warunki narciarskie. Wchodzę na stronę ośrodka Łysa Góra w Limanowej i co widzę?

Szczęściarze! Oni przygotowują się jeszcze do świąt i Sylwestra!

Forumowicze! Jedziemy na kolejna imprezę. Tylko trzeba zabrać wałówę, bo na stronie internetowej ośrodka jest dopiero 20. grudnia, więc trochę nam tam zejdzie :eek::mad:

PS

Ja tego nie rozumiem :(:confused: Jak można inwestować miliony złotych w stacje narciarską, a nie zadbać o klientów?

... zresztą to nie tylko przypadłość tego ośrodka. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Limanowa Ski piękna zima, bardzo dużo naturalnego śniegu, na trasach średnio ponad pół metra ubitej pokrywy śnieżnej, miejscami nawet metr. najprawdopodobniej od jutra otwarta będzie już cała szerokość wszystkich tras (trwa rozprowadzanie śniegu i wyrównywanie tras).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie tak było bo i kiepska zima była i nie wszystko działało. Teraz może być nieco inaczej.

Może już wykończyli te budynki, bo w zeszłym roku to w namiocie można się było zagrzać pod warunkiem, że było miejsce.

Jak z Krakowa to raczej Śnieżnica w Kasince i mimo wszystko Laskowa.

Dobrzy narciarze, jak sugeruje sugy, tam nie powalczą, ale 2000 m trasy też nie w kij dmuchał. No i zaplecze jest przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Laskowa i Limanowa są bardzo dobrym połączeniem, bo oferują zróżnicowane trasy. Napewno w weekendy znacznie lepiej wypada Limanowa, bo stok jest szeroki i nie odczuwa się tłoku na trasach. Plusem są też 2 trasy i lepsze warunki śniegowe. Natomiast w Laskowej dużym atutem jest długość trasy i jej urozmaicenie w postaci górnych wariantów zjazdu, w tygodniu bardzo przyjemnie się tam szusuje, w weekend spore zatłocznenie ostatnimi czasy niestety.

Moim zdaniem obu stacjom ustępuje Kasina, bo choć trasa przyjemna, to jednak bez żadnej alternatywy no i warunki pozostawiają zwykle wiele do życzenia a i infrastruktura gastronomiczna bez rewelacji.

Byłem w Limanowej w okresie Świątecznym, super została rozbudowana restauracja na szczycie, jest teraz 2 razy większa. Trasa niebieska trochę poszerzona, i zmodyfikowana (poprawiony fragment połączenia z głównym stokiem). Śniegu już wtedy mimo kiepskich warunków w górach było dużo na trasach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...