Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

Po co takie nerwy zaraz.

Wiem pomyliłem się.Taki wyciąg składa się rzeczywiście jak klocki Lego,tylko takie strasznie dupne.

Jak można pytać po 5 dniach o nowe wieści z budowy wyciągu.

Wiadomo pracują,składają te klocuszki,wyciągną ten sznureczek,powieszą te taboreciki,przyjdzie "tatuś" (UDT) pogłaska po główeczce synusia,że cacy zabaweczke zbudował (inwestor) i zabawka będzie hulać ku ogólnej uciesze gawiedzi.

Jeśli więc zapytałbyś za dwa miesiące ,mój post wyglądał by tak;[sAM JESTEM CIEKAW]

Nie dziw się więc ,że zaleciało odrobiną ironii,kiedy po pięcie dniach pytasz co nowego na Pracicy.

Pozdrawiam i mam nadzieje na miłe spotkanie przy nartowaniu.

A nerwy w konserwy.Hej!

fajnie to Figo załatwiłeś : spokojnie , bez nerw , siłom i godnościom osobistom:)

niech to będzie przykład dla innych ( m.in.adkadziadka;) ) przy okazji kolejnych sporów na forum:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karnety od 18-21 były w tamtym sezonie bardzo popularne mieszkam w Wadowicach pracuję do 17tej całą zimę nawet 2-3 razy w tygodniu o 18tej meldowałem się już w busie który wywoził na górę. Dojazd typowa wiejska droga, darmowe busy z parkingu szybko sprawnie, knajpka, po przerwie na ratrakowanie stok jak stół. O tym krześle dało się usłyszeć już w trakcie poprzedniego sezonu i to bardzo cieszy że robią co mówią skoro na Leskowcu "się nie da" to może tam odpowiedni ludzie zrobią swoje.

Wiadomo też że nawet zbyt biały śnieg może przeszkadzać w białym szaleństwie.

Edytowane przez mklon
:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to Figo załatwiłeś : spokojnie , bez nerw , siłom i godnościom osobistom:)

niech to będzie przykład dla innych ( m.in.adkadziadka;) ) przy okazji kolejnych sporów na forum:rolleyes:

Przecież kłótnie i zwady nie są nam do niczego potrzebne.

Wiadomym jest ,że różnimy się w poglądach i bardzo dobrze bo inaczej byłoby niesamowicie nudno.

Nic na to nie poradzę,że cierpię na ironię automatyczną,jak również posiadam czasami ciężki dowcip.

Ale nie mam zamiaru nikogo tym obrażać a jeśli ktoś jest bardziej wrażliwy na tym punkcie to trudno.

Jak tylko będą dobre warunki śniegowe postaram się stawić na Pracicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj tj. 03.11.2009 przechodziłem obok górnej stacji na Pracicy. Prace przy krzesełku są mocno zaawansowane. Z tego co mówili robotnicy chcą w tym sezonie uruchomić górną część. Dolna ma być w przyszłym sezonie jeśli właściciele uzyskają pozwolenia od lasów. Dolna stacja górnej części ma być w połowie dolnego orczyka. Jak to teraz wygląda z góry widać na zdjęciach.

dca36565347aca58.jpg

0ec490b1dc9d8439.jpg

d72f31e9e869a46b.jpg

8ba91fd4c97ef19c.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta budowa przypomina mi(patrząc na poszczególne relację)tą na Szyndzielni,kiedy powstawała kolejka gondolowa.Byłem wtedy w szkole średniej i tam miałem praktykę miesięczną.... Zacząłem ją na 2 miesiące przed zakończeniem budowy i... wtedy panowie byli mocno w lesie!Nie chodzi mi o dosłowność wyrażenia... :D Patrząc wtedy,to dałbym im co najmniej pół roku na dokończenie! :eek: Czas leciał i panom budowlańcom zaczęło palić się pod nogami... :P

Kiedy kończyłem praktykę,wszystko było niemal dokończone!Tempo prac wręcz zadziwiało,patrząc zwłaszcza na to,co było miesiąc wcześniej! :P

To już chyba jakaś norma,że pierwsze miesiące panowie na budowie piją browary i niemal nic nie robią(jak na Szyndzielni),a kiedy zbliża się termin oddania zakończenia prac,to nagle odżywają i zasuwają jak niegdysiejsi przodownicy... :P

Wniosek?Ukończą na czas! :) Chyba,że będzie wyjątkowo niesprzyjająca pogoda... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze wieści z Pracicy

jakieś nowe wieści o krześle na Pracicy?

Dzisiaj razem z SB nie bacząc na nie najpiękniejszą pogodę wybraliśmy się tam właśnie.

Choć śniegu brak to butki Sławkowe tym bardziej by się nie nadawały,moje też nie zresztą.

Zaopatrzeni w obuwie typowo nie na górskie wyprawy ruszyliśmy żwawo spod parkingu przy dolnej stacji orczyka.

Moja żwawość skończyła się chyba przy drugim słupie:rolleyes:

Postanowiliśmy odbić w prawo i tym sposobem dotarliśmy nieco poniżej dolnej stacji nowo budowanego krzesła.

I spokojnie tym jakże łagodnie nachylonym (Bogu dzięki):pstokiem przeszliśmy aż do górnej stacji.

Uff.....potem było już spoko :D

Bardzo mi się wszystko podobało,zupełnie inaczej wygląda to z bliska.

Szerokość tras ,nachylenie,infrastruktura jest imponująca.

Ilość armat śnieżnych pozwala przypuszczać,że będzie dobrze naśnieżone.

Samo krzesło prezentuje się iście alpejsko.

Po krótkiej rozmowie z panami którzy zakładali talerzyki na górny orczyk dowiedzieliśmy się ,że:

długość nowo budowanego krzesła wynosi niemalże 800 metrów.

Po zejściu odpoczęliśmy przy herbatce w czynnej knajpce na dole.

Uprzedzając pytania o fotki.

Robił je SB i wrzuci je na pewno do galerii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzeni w obuwie typowo nie na górskie wyprawy...

aa_003small.jpg

Moja żwawość skończyła się chyba przy drugim słupie:rolleyes:

LZYig7w--fw

No normalnie, po chamsku ale zachowywać się:D

Postanowiliśmy odbić w prawo i tym sposobem dotarliśmy nieco poniżej dolnej stacji nowo budowanego krzesła.

aa_007small_539352.jpg

I spokojnie tym jakże łagodnie nachylonym (Bogu dzięki):pstokiem przeszliśmy aż do górnej stacji

aa_015small_398491.jpg

Ilość armat śnieżnych pozwala przypuszczać,że będzie dobrze naśnieżone.

aa_002small_867127.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo krzesło prezentuje się iście alpejsko.

aa_024small.jpg

Po zejściu odpoczęliśmy przy herbatce w czynnej knajpce na dole.

aa_035small_380666.jpg

Bardzo mi się wszystko podobało,zupełnie inaczej wygląda to z bliska.

aa_033small.jpg

-clEB9p5U9c

Reasumując, Figo za męskość powinien dostać co najmniej parę zieleńców:D

Więcej zdjęć tutaj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są nowe wieści.

Śnieg w którym brodził SB stopniał. Koleś pytam ,więc jak nic nie wiesz to milcz,a nie baw się klockami lego,wiem że dla ciebie błoto ,a i pod górę to za wiele .Są inni co im to nie przeszkadza ,więc dlatego forum jest ok.Jacy tacy chodżby jak SB szacunek dla gościa.:eek:

Adekdziadek jednak musiał mi ostro wjechać na ambicję skoro poszedłem aż na górę pobawić się widokiem tych klocków lego.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy ja dobrze widzę? To będzie 6 - osobowa, wyprzęgana kanapa?

A jak to widzisz że 6 osobowa?:D

Ale tak, to będzie kolej wyprzęgana 4 os.

Z tego co się jeszcze dowiedzieliśmy w planach jest budowa kolejnej kolei od parkingu, ale trasa po której by miała przebiegać kolej to regularny las, którego to właścicielem jest spółka Lasy Państwowe i Lasy Państwowe nie godzą się na wycinkę lasu. W związku z tym inwestor planuje zamienić się lasem prywatnym w innym miejscu z Lasami Państwowymi, ale to nie koniec, las prywatny nie jest w całości prywatną własnością inwestora, tylko w tą własność zaangażowanych jest iluś prywatnych właścicieli gruntów z którymi jak na razie nie udało się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...