Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

juice

Rekomendowane odpowiedzi

No co Ty, az taki geograf :confused:

Odchylenie od W-cha na poludniowy wschod.

Przeciwprostokatna ktora nam wyjdzie na punkcie W-ch - Sienna da podstawe trojkata ok. 25 km.

Uups! Chyba sie troche pomylilem. Jak sobie to rozrysowalem (tak @PI*oko, bo nie mam ekierki, to mi wychodzi, ze jestes w Gornej Rokitnicy przy takim krociutkim wyciagu (jakies 30 m. przewyzszenia) - przynajmniej kiedys byl.. Ale tam tez sniegu dzisiaj nie moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uups! Chyba sie troche pomylilem. Jak sobie to rozrysowalem (tak @PI*oko, bo nie mam ekierki, to mi wychodzi, ze jestes w Gornej Rokitnicy przy takim krociutkim wyciagu (jakies 30 m. przewyzszenia) - przynajmniej kiedys byl.. Ale tam tez sniegu dzisiaj nie moze byc.

hehe :D tak to troch epierdyknalem z pamieci.

Koryguje parametry:

przeciwprostokatna to W-ch Sienna, kierunek pl-wschod.

Przyprostokatna B wschod zachod - 40 km

Przyprostokatna A polnoc poludnie - 65 km

Nie pierdyknales sie z kierunkiem z tymi Rokitnicami ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Ziemilski - Zagospodarowanie Masywu Snieznika

Troche zmienie temat. Chcialbym Wam pokazac jak mial wygladac Snieznik wraz z Czarna Gora. Pierwsza koncepcje wysunal Andrzej Ziemilski, niestety juz go tu nie ma wsrod nas.

bb90a44ad1f1b49cmed.jpg

Ziemilski Andrzej: Człowiek w krajobrazie; Sport i Turystyka, Warszawa, 1976

Kim byl Andrzej mozna znalezc tu: http://www.google.pl/url?sa=t&ct=res&cd=3&url=http%3A%2F%2Fwww2.tygodnik.com.pl%2Ftp%2F2810%2Ffeldobosz.php&ei=DRXQR7O_AoO00QSlytTwBA&usg=AFQjCNHg0ibsGialJWjx4XDMv-1BTGEPuw&sig2=LHZl6XUF8DZFT9Grv-cOQw

http://www.google.pl/search?num=100&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=SDw&q=%22Andrzej+Ziemilski%22&btnG=Szukaj&lr=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D tak to troch epierdyknalem z pamieci.

Koryguje parametry:

przeciwprostokatna to W-ch Sienna, kierunek pl-wschod.

Przyprostokatna B wschod zachod - 40 km

Przyprostokatna A polnoc poludnie - 65 km

;)

Jezeli sie nie pomyliles to jestes w Nowej Morawie na pld. od Snieznika. Jest snieg? Ale nie powiesz mi chyba, ze siedzisz w jaskini pod Konskim Grzbietem.

Latwiej byloby znalezc gdybys podal: 50°11'16.214"N, 16°49'51.274"E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D tak to troch epierdyknalem z pamieci.

Koryguje parametry:

przeciwprostokatna to W-ch Sienna, kierunek pl-wschod.

Przyprostokatna B wschod zachod - 40 km

Przyprostokatna A polnoc poludnie - 65 km

Nie pierdyknales sie z kierunkiem z tymi Rokitnicami ?? ;)

Jezeli sie nie pomyliles to jestes w Gornej Morawie na pld. od szczytu Snieznika. Ladne miejsce, nie powiem. Jest snieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co jedziesz na czarna ze Świdnicy masz prosty dojazd

najpierw na Zagorze śl. a potem przez Nowa Rude na Kłodzko

przy okazji możesz zaczepić o Rzeczkę, Sokolec tez są niezłe górki do zagospodarowania, z Sowiej już nartostrada jest ale może z innej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczka, Sokolec - to nie sa niezle gorki, tylko ledwo co gorki.

W tym sezonie ani jednego jezdzenia, brak mozliwosci nasniezania (klopoty z woda) i przy takiej tendencji klimatycznej moga sie chyba powoli przekwalifikowywac na hippike np.

Sowa - Rikirik, nie przesadzaj z ta nartostrada, mielismy jakis czas temu pewne rozbieznosci w postrzeganiu stokow narciarskich, no ale tu to pojechales po bandzie ostro. Choc wierz mi ze chcialbym aby tak tam bylo bo mam blisko.

Kowalczuk, wspolrzedne podales piekne, ale jaka Ty bryle rysujesz i w ktora strone wedle mojego opisu to za cholere nie mam pojecia, ze za kazdym razem ladujesz za granica; ja "rysowalem" Cie ja atakujesz z W-cha przez Nowa Rude - Klodzko - Stronie Sl, w uproszczeniu geometrycznym pod trojkata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. To nie te Rokytnice w Karkonoszach (nad Izera)

A tu namiary, ktore nadales:

http://www.mapy.cz/#x=138580992@y=136354816@z=10@mm=FP@dm=137306112+138440704-4096-2080768+1280640-4672

Faktycznie, machnalem sie po okolo 15 km na kazdej z przyprostakatnych, zwracam honor i sorki :)

Tylko prosze nie koryguj juz ze nie o 15 tylko 12,8 km, wiem ze jak bedzie trzeba to sprawdzisz i dorysujesz co trzeba.

Ogolny kierunek mi wyszedl, ale jako nawigacja GPS sie nie sprawdzilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tam slabo ze sniegiem, jak wszedzie zreszta. Sprawdzales?

Nie jest zle, troche dosypalo, troche dosniezyli, i tych 40 centow nie trzeba sie bac.

Nawet jak pisza ze b. dobre tzn., ze nie ma przetarc, oblodzen i i siatek ochronno-odgradzajacych na ten moment.

Tylko ze:

1. Do jezdzenia jedna trasa, niby tragedii nie ma, ale wypasu tez;

2. Jezeli rzuci sie sporo ludzi na weekend moga zblokowac kolejke - wolna cholernie, okolo 15 min wyjazd na gore;

3. Aby miec szanse dobrze pojezdzic i jak najlepiej-najwiecej skorzystac to trzeba byc przed 9 z kwadransik, aby wystartowa od razu, najmniej ludzi, najrowniejsze stoki - z uplywem czasu moze byc coraz bardziej zryte, no bo i ludzie i jedna konkretna trasa "tylko"

4. No i trzeba byc czujnym do odtatniej chwili, poniewaz teraz jest w miare ok, ale zmienne warunki potrafia tam zrobic male spustoszenie sniegowo - narciarskie nawet w 24h

Jak sie bedzie dobrze krecilo to w so chyba uderze do Spindla a Czarna zostawie sobie na nd.

Jest szansa ze tam wtedy bedziecie ?

jak na Polske i Sudety to są górki

aż strach pomyśleć co napisze juice o alpach jak pojedzie w himalaje

:D :D bardzo estetycznie to ujales - ok stopuje i przyznaje racje - to sa gorki, a na sowie prawie nartostrada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...