Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najdłuższe trasy


grzes-krk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak listopad i porucz nart imprezy to zapewne Cię koledzy odeślą do Soelden, ja tam nie byłem więc się nie wypowiem

A jakże, a jakże. Bo jak los pozwoli to koledzy będą tam na święto listopadowe.

Myślę, że w tem okresie nie powinno być zbyt wiele wiary bo ino Polacy święto mają. Oby nie wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:-% to jest trasa dla tych co sie nie lubią spocic i na narty 10 minut a potem lanns w knajpie, szkoda ze rok temu takim polakom fotek nie porbiłem bo byscie teraz przepuklin ze smiechu dostali:D, rozumiem lansowac ale to co oni robili........... dodam ze to nie była warszawa,a............. poznaniacy :|

a po 2 ta trasa przypomina odcinek taki jak jest w Falcade, SB masz moze zdjęcia zeby pokazać go na forum??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-% to jest trasa dla tych co sie nie lubią spocic......

Jak byś przejechał tą trasą to byś wiedział jak się można spocić:D

a po 2 ta trasa przypomina odcinek taki jak jest w Falcade, SB masz moze zdjęcia zeby pokazać go na forum??:)

Z tej trasy nie mam, na półmetku tego pobytu bawiłem się aparatem i udało mi się kartę sformatować:eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D, rozumiem lansowac ale to co oni robili........... dodam ze to nie była warszawa,a............. poznaniacy :|

Bugi chcesz mi sie narazic:D zreszta czy pytałes ich skad sa czy p ogwarniaku poznałes?

a wogole to w kazdej miejscowosci sa lansiarze i ci powiem jak byłem w lutym w Szklarce to najlepiej wygladali gamonie co chodzili w strojach narciarskich wieczorem po knajpach-dobrze ze trzewiki mieli miekkie a nie buty narciarskie ale wybacz nie pytalem skad sa ale dla ciebie bede zawsze pytac i uwieczniac na fotach hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogole to w kazdej miejscowosci sa lansiarze i ci powiem jak byłem w lutym w Szklarce to najlepiej wygladali gamonie co chodzili w strojach narciarskich wieczorem po knajpach-dobrze ze trzewiki mieli miekkie a nie buty narciarskie ale wybacz nie pytalem skad sa ale dla ciebie bede zawsze pytac i uwieczniac na fotach hehehehe

O chłopie teraz to pojechałeś, ja jak jadę na narty i ewentualnie wieczorem wychodzę do jakiejś knajpy, na spacer to idę w tej samej kurtce co na nartach jeździłem, bo po prostu nie uprawiam tego lansu i nie zabieram z sobą 5 innych kurtek.

W Ischgl o północy widzieliśmy iluś napranych gości w butach narciarskich i z nartami- ciekawe czy swoimi chociaż:D... wątpię:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chłopie teraz to pojechałeś, ja jak jadę na narty i ewentualnie wieczorem wychodzę do jakiejś knajpy, na spacer to idę w tej samej kurtce co na nartach jeździłem, bo po prostu nie uprawiam tego lansu i nie zabieram z sobą 5 innych kurtek.

W Ischgl o północy widzieliśmy iluś napranych gości w butach narciarskich i z nartami- ciekawe czy swoimi chociaż:D... wątpię:D

czekałem ino az sie doczepisz-czy ja mowie o kurtce?nie!mi chodzi o calych kombinezonach a sam w kurtce co smigałem lubie chodzic wiec tu no koment:D:D::D

no w Ischgl to troche nie hallo w butach do knalby-powinna byc tabliczka-NIE WCHODZIC W BUTACH NARCIARSKICH BO TO NISZCZY PODLOGE:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo po czym poznałem?? no jak by Ci non stop gadali o tym jaki to poznań piękny ze u nich w VW zmieniają jakaś maszyne co spawa cos tam szło poznać- no moze mieszkają pod poznaniem nie oceniam nikogo wygladali mi na P-niakow,

łoo to Sławek jesteś taki sam agent jak moj Tato:), kupilem mu lustrzanke bo w starej mu sie migawka juz zacinala i co? i pojechał do Chorwacji narobił fotek i chcial mi je w domu pokazać i przycisnol nie ten klawisz co potrzebaa::D 400zdjęcć baj baj:D, mina mojej mamy bezcenna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak listopad i porucz nart imprezy to zapewne Cię koledzy odeślą do Soelden, ja tam nie byłem więc się nie wypowiem

I tak też zrobie:) W listopadzie Soelden! Nie powinno byc duzo ludzi a sniegu powinno byc duzo - w koncu 25 i 26 październik odbywaja sie tam pierwsze zawody PŚ w tym sezonie:) trasy długie i szerokie. wejdz sobie na www.soelden.com i tam masz mapke jakby co, ale tak jak juz bylo napisane mapkami sie nie sugeruj bo tam kłamią;)

Jeśli chodzi o Włochy i Madonne di Compiglio to w tym terminie może być a raczej napewnie śniegu jeszcze nie bedzie:) zresztą wyciagi jeszcze nie beda chodzić - tam najwcześniej na poczateku grudnia i jak się zakwaterujesz w hotelu to najczesciej karnet dostaniesz gratis:) najdłuższa trasa według mapki to 3740m;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

grzesiek ja tez lubie dlugie trasy. jak ktos jest wysportowany to bez problemu poradzi sobie z 5-8km trasa na raz (no chyba ze jest to czarna trasa z ogromna iloscia duzych muld). a swiadomosc ze ma sie do zjechania 8km albo wiecej daje szanse naprawde nacieszyc sie gorami. lubie czasami dorwac takiego tasiemca, wjechac na sama gore ostatnim wjazdem, odczekac az wszyscy zjada i samotnie zjezdzac kilkanascie minut. zupelnie inne wrazenia niz na 1,5 km trasie gdzie nie ma sie gdzie ruszyc albo strach jest poleciec na maksa bo co chwila paletaja sie jakies sieroty

rewelacją jest 16km czarna trasa w alpe d'huez albo 20km "przerywana" (niewyznaczona) trasa pod mt.blanc w chamonix...

ciekawe trasy mozesz tez pokombinowac sobie w trzech dolinach. zreszta tak jak koledzy ci doradzali, podobnie mozna laczyc trasy praktycznie wszedzie w alpach

a na mojej stronce mozesz sobie poogladac troche fot z les 3 valles:

http://my.opera.com/belek/

Edytowane przez belek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej belek fajnie że odgrzebałeś stary temat

grzesiek ja tez lubie dlugie trasy. jak ktos jest wysportowany to bez problemu poradzi sobie z 5-8km trasa na raz (no chyba ze jest to czarna trasa z ogromna iloscia duzych muld). a swiadomosc ze ma sie do zjechania 8km albo wiecej daje szanse naprawde nacieszyc sie gorami. lubie czasami dorwac takiego tasiemca, wjechac na sama gore ostatnim wjazdem, odczekac az wszyscy zjada i samotnie zjezdzac kilkanascie minut. zupelnie inne wrazenia niz na 1,5 km trasie gdzie nie ma sie gdzie ruszyc albo strach jest poleciec na maksa bo co chwila paletaja sie jakies sieroty

witaj na forum, dzięki za link do ciekawych obrazków już wiemy że jesteś wysportowanym deskarzem ale co do zamiłowania do długich tras to jesteś dla mnie wyjątkiem, te wszystkie głośno reklamowane najdłuższe mają najczęściej bardzo długie odcinki płaskiego i wszyscy znani mi osobiście deskarze właśnie takie trasy omijają.

rewelacją jest 16km czarna trasa w alpe d'huez albo 20km "przerywana" (niewyznaczona) trasa pod mt.blanc w chamonix...

którą w Alpe dHuez masz na myśli, tą przez tunel i dalej w dół do L Enversin dOz czy też Sarenne bo żadna z nich nie ma 16km, a jeśli chodzi o "przerywaną" z Aiguille du Midi przez lodowiec Meer de Glace to nie radzę wybierać się tam z deską !

pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
W Val Gardenie jest trasa 10,5 km, czerwona, nr 2, nazywa się La Longia i prowadzi z Secedy do Ortisei. Pięknie położona, początkowo na wygwizdowiu a potem w lesie. Piękna trasa na zakończenie dnia, nogi się czuje:)

Jedna z nielicznych tras w lesie ktora misie spodobala.

Jedyny problem to powrot gondola z Ortisei- zawsze kolejki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

najdluzsza trasa alpy

Moi kochani:) najdluzsza trasa narciarska miesci sie w alpach Francuski w Alpe d Huez nazywa sie La sarenne dlugosc 16km w dol (masakra:)) czarny stok:). Powiadaja ze jest to zjazd dla najlepszych ale sam osobiscie widzialem jak powolutku zjezdzaja tam dzieci.Warto dodac ze poczatek jest na 3330m na Pic Blanc.Naprawde cos niesamowitego sam tam bylem trzy razy i nie zamienil bym na inna miejscowosc:) Pozdrawiam maniakow narciarstwa

Edytowane przez cristof33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ondraszek

miła i romantyczna trasa dla zakochanych to ONDRASZEK na stoku Skrzycznego w Szczyrku -dlugośc 5200 m . można podzwiac lasek przyrode i nawet całować sie - jak to robi wielu młodych na trasie....Super trasa to rozniez MALE SKRZYCZNE przy 2 metrach sniegu i temparaturze -10 stopni i lekkim sloneczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość globtroter.org

Wlochy:

La Thuile - Pista 7 San Bernardo (Chaz Dura - La Thuile) - dlugosc: 11000 m, roznica poziomow: 1109 m.

Marmolada - La Bellunese (Marmolada - Malga Ciapela) - dlugosc: 12000 m, roznica poziomow: 1823 m.

Szwajcaria:

Davos - Weissfluhgipfel-Kublis, dlugosc: 14000 m, roznica poziomow: 2014 m.

Zermatt - Klein Matterhorn-Zermatt, dlugosc: 17000 m, roznica poziomow: 2185 m.

Francja:

L'Alpe d'Huez - La Sarenne (Pic Blanc-Gorges de Sarenne), dlugosc: 16000, roznica poziomow: 1800.

Jesli ktos lubi duzo dlugich i szerokich tras (dla poczatkujacych i srednio zaawansowanych) to polecam rowniez szwajcarski Savognin.

Trasa w Laax ma niestety "tylko" 12000 m ;)

Najdluzsza "przygotowana" trasa w Chamonix ma 7000 m.

PS. Zadna z podanych tras (takze moich) nie jest najdluzsza w Alpach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W Polsce można znaleźć całkiem sporo fajnych i długich tras narciarskich. Zgadzam się, że Lolobrygida zazwyczaj jest nieczynna, ale zostaje jeszcze Hala Gąsienicowa, albo Czyrna-Solisko. Jak ktoś chce, to coś znajdzie - chociażby te kilka najdłuższych tras narciarskich w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce można znaleźć całkiem sporo fajnych i długich tras narciarskich. Zgadzam się, że Lolobrygida zazwyczaj jest nieczynna, ale zostaje jeszcze Hala Gąsienicowa, albo Czyrna-Solisko. Jak ktoś chce, to coś znajdzie - chociażby te kilka.

oj ubogi ten link

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii chyba najdłuższą trasą jest kombinacja kilku tras z lodowca w Solden do miejscowości (nr 33, 30, 9) - czytałem gdzieś, że to około 13 km zjazdu i prawie 1900 m różnicy poziomów. Prawie każdy większy ośrodek ma trasę ok. 10 km długości, problem w tym że są to w większości wąskie dróżki ("trawersy", "dojazdówki" czy jak tam kto je zwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...