Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
JC

Warunki narciarskie 09/10

1413 postów w tym temacie

W związku z tym, że minęła połowa roku otwieram nowy sezon z warunkami narciarskimi.

Na początek miła informacja. Mimo, że mamy środek lata na lodowcu Moeltaller jest ... uwaga ... 320 cm śniegu!

Na Kitzsteinhornie 233 cm, a na Tuxie 195 cm

Przypominam to środek lata, nie zimy!

JC trudno wyczuc czego to srodek o tej porze ale jedno ci powiem

ZXACZYNAM SIE ZASTANAWIAC CZY NIE SKOCZE NORMALNIE W GORY-ALPY bo cos tam sie dzieje ale cyz wyciagi a noz beda działac?

JC trudno wyczuc czego to srodek o tej porze ale jedno ci powiem

ZXACZYNAM SIE ZASTANAWIAC CZY NIE SKOCZE NORMALNIE W GORY-ALPY bo cos tam sie dzieje ale cyz wyciagi a noz beda działac?

Moellt6aler, Hintertux i Kitzsteinhorn działają!

Może nie do końca tematycznie ,ale leciałem wczoraj przez Monachium i na własne oczy widziałem bielusieńkie szczyty i wydawało się tego sporo.Dobry początek sezonu:)

mam nadzieje ze szczyrk wraz z pierwszym konkretniejszym sniegiem ruszy normalnie w calosci :)

mam nadzieje ze szczyrk wraz z pierwszym konkretniejszym sniegiem ruszy normalnie w calosci :)

nie żebym był złośliwy...ale co rozumiesz poprzez "całość":confused:

Atak zimy w Ameryce Południowej.

Skoro o warunkach,to warto wspomnieć,że Ameryka Południowa przeżywa atak zimy i obfite opady śniegu!Mieszkańcom nie jest do śmiechu,ale dla narciarzy poszukujących coś egzotycznego to może być interesująca wiadomość... :rolleyes:

Nawet w Buenos Aires sypnęło 40 cm.śniegu!

Więcej można przeczytać tutaj

Edytowano przez johnny_narciarz

nie żebym był złośliwy...ale co rozumiesz poprzez "całość":confused:

czyrna-solisko-juliany

Skoro o warunkach,to warto wspomnieć,że Ameryka Południowa przeżywa atak zimy i obfite opady śniegu!Mieszkańcom nie jest do śmiechu,ale dla narciarzy poszukujących coś egzotycznego to może być interesująca wiadomość... :rolleyes:

Nawet w Buenos Aires sypnęło 40 cm.śniegu!

Więcej można przeczytać tutaj

Fajny resort w Argentynie, bardzo mi się podobało to miejsce gdzie między wielkie góry wbija się ogromne jezioro o charakterze fiordowym. I można jeździć:

Polecam filmik

Hq25W8mBSqA

Edytowano przez JC

:)Odpowiedź troche po czasie ale jak co roku mam nadzieje że zima zaskoczy polskich drogowców

:)Odpowiedź troche po czasie ale jak co roku mam nadzieje że zima zaskoczy polskich drogowców

To jest raczej pewne;):),ważne kiedy to nastąpi;)

No moze jednak nie do konca to jest pocieszajace, bo naszych drobowcow potrafi zaskoczyc kazda ilosc sniegu ;)

A My potrzebujemy go jednak ciut wiecej niz na to "zaskoczenie" :)

Chciałbym aby ich tak zaskoczyła żeby nie wyjechali nawet odśnieżać chociaż może to i tez nie dobrze bo nie dojechałbym na wyciąg hahahahha

Chciałbym aby ich tak zaskoczyła żeby nie wyjechali nawet odśnieżać chociaż może to i tez nie dobrze bo nie dojechałbym na wyciąg hahahahha

Nie popadajmy w skrajności;):)

wg portalu Twojapogoda to początek zimy u nas nie bedzie wygladał za ciekawie :

"Grudzień ciepły i wilgotny

Zima rozpocznie się ciepłymi masami powietrza, które o tej porze roku zawsze oznaczają bardzo dużą liczbę dni pochmurnych i mokrych. Docierające do nas wilgotne niże znad krajów basenu Morza Śródziemnego przynosić będą także silne wiatry. Pogoda niestety będzie sprzyjać przeziębieniu i grypie "

:confused::o

mam nadzieję ,że jak zwykle ich prognozy nie do końca się sprawdzą i w grudniu będzie już można w Beskidach śmigać na nartach:)

wg portalu Twojapogoda to początek zimy u nas nie bedzie wygladał za ciekawie :

"Grudzień ciepły i wilgotny

Zima rozpocznie się ciepłymi masami powietrza, które o tej porze roku zawsze oznaczają bardzo dużą liczbę dni pochmurnych i mokrych. Docierające do nas wilgotne niże znad krajów basenu Morza Śródziemnego przynosić będą także silne wiatry. Pogoda niestety będzie sprzyjać przeziębieniu i grypie "

:confused::o

mam nadzieję ,że jak zwykle ich prognozy nie do końca się sprawdzą i w grudniu będzie już można w Beskidach śmigać na nartach:)

Wczoraj to czytałem :D W ubiegłym sezonie miało być tak samo - ciepło i deszczowo. Oby ich prognozy znów się tak samo sprawdziły!!!

Wczoraj to czytałem :D W ubiegłym sezonie miało być tak samo - ciepło i deszczowo. Oby ich prognozy znów się tak samo sprawdziły!!!

... dokladnie, prognoza na tym portalu jest bez sensu, tu cytuje: Letnia pogoda szybko dobiegnie końca, dlatego też we wrześniu nie będziemy mogli delektować się wieloma gorącymi dniami. Pierwsze wyraźniejsze fale chłodów pojawią się już w pierwszej połowie miesiąca a jak sie spojrzy na ich prognoze 16-to dniowa to sie okazuje ze prognozuja temperatury powyzej 20 stopni do polowy miesiaca.

Fajny resort w Argentynie, bardzo mi się podobało to miejsce gdzie między wielkie góry wbija się ogromne jezioro o charakterze fiordowym. I można jeździć:

Polecam filmik

Teraz to dałeś po bandzie tym filmem!:)

Mimo, że mamy środek lata na lodowcu Moeltaller jest ... uwaga ... 320 cm śniegu!

Na Kitzsteinhornie 233 cm, a na Tuxie 195 cm

Przypominam to środek lata, nie zimy!

Nieźle! Ciekawe ile jest teraz...

W końcu coś optymistycznego :) - wczoraj w radiu słyszałem takie info ,że żurawie powoli zaczynają odlatywać do ciepłych krajów. W tym roku robią to wcześniej niz zwykle co podobno zwiastuje długą i mroźną zimę :) .

W końcu coś optymistycznego :) - wczoraj w radiu słyszałem takie info ,że żurawie powoli zaczynają odlatywać do ciepłych krajów. W tym roku robią to wcześniej niz zwykle co podobno zwiastuje długą i mroźną zimę.
Więc powinniśmy się chyba cieszyć :) oby to była prawda bo jak wiadomo nie zawsze w radiu mają rację :P

Dlaczego będzie sroga zima? Bo Indianie już drewno zbierają

Indianie- dlaczego już drewno zbieracie?

Bo mówią, że będzie sroga zima

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0