Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No i pieknie podsumowanie:D

A tak na poważnie to zimy nie widać, nawet wysoko w górach, niby jakieś opady od 1 października na lodowcach, ale to jak z 1 jaskółką co wiosny nie czyni, tak i te parę płatków zimy też nie uczyni:rolleyes:.

Stubai niby ruszył 19 września, ale z tego co widziałem na Alpenpanorama to bardziej tam czarno niż biało, można założyć że na chwilę obecną jazdy na deskach w Europie nigdzie nie ma i na razie się nie zanosi na to co by się to miało zmienić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to zimy nie widać, nawet wysoko w górach, niby jakieś opady od 1 października na lodowcach, ale to jak z 1 jaskółką co wiosny nie czyni, tak i te parę płatków zimy też nie uczyni:rolleyes:.

Stubai niby ruszył 19 września, ale z tego co widziałem na Alpenpanorama to bardziej tam czarno niż biało, można założyć że na chwilę obecną jazdy na deskach w Europie nigdzie nie ma i na razie się nie zanosi na to co by się to miało zmienić:(

A nie patrzyłeś czasem jak tam w ośrodku Bansko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to zimy nie widać, nawet wysoko w górach, niby jakieś opady od 1 października na lodowcach, ale to jak z 1 jaskółką co wiosny nie czyni, tak i te parę płatków zimy też nie uczyni:rolleyes:.

Stubai niby ruszył 19 września, ale z tego co widziałem na Alpenpanorama to bardziej tam czarno niż biało, można założyć że na chwilę obecną jazdy na deskach w Europie nigdzie nie ma i na razie się nie zanosi na to co by się to miało zmienić:(

Nie chcę zapeszać, ale do dwóch tygodni w Tatrach będzie biało ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai niby ruszył 19 września, ale z tego co widziałem na Alpenpanorama to bardziej tam czarno niż biało, można założyć że na chwilę obecną jazdy na deskach w Europie nigdzie nie ma i na razie się nie zanosi na to co by się to miało zmienić:(

W sobotę/dziś/ ruszają wyciągi na lodowcu w Tignes (Le glacier de la Grande Motte ), wkrótce planowane jest otwarcie kolejnych tras w ośrodku by 28 listopada uruchomić ośrodki espace killy Tignes / Val d’Isère.

W Austrii czynne są już wyciągi na lodowcach:

•Stubai (otwarty miesiąc przed planowanym terminem)

•Solden

•Kitzsteinhorn (kaprun)

•Tux

•Pitztal

Na większości lodowców wyciągi trasy czynne są w godzinach: 9:00 do 13:00,

W Szwajcarii czynne są trasy w Saas Fee i Zermatt (pokryte 90 centymetrową warstwą śniegu)

We Włoszech można pojeździć w Passo Stelvio i Val Senales, wkrótce dołączy Cervinia gdzie wyciągi do końca października czynne będą tylko w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, ja wiem, ze balujesz w Warszawie, ale co Wy pijecie ?? :D

Bez jaj - 2 tyg i bialo ? ;)

No i co teraz powiesz? W Tatrach posypało, nie za dużo, ale spadł śnieg jak prognozowałem. Mam wieści z pierwszej ręki, czyli od mojego człowieka w stacji meteo na Kasprowym!

A mi się śniło,że właśnie spadł pierwszy śnieg-już w wrześniu;):D,coś w tym musi być,albo muszę zmienić leki:D:cool:

To nie sen to prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sen to prawda!

Świeży śnieg, jaki pojawił się w partiach graniowych i szczytowych Tatr Wysokich pogorszył warunki turystyczne w tym rejonie gór. Szlaki w wielu miejscach są oblodzone. Poruszanie się w takich warunkach może być przyczyną niebezpiecznych upadków i poślizgnięć - ostrzegają ratownicy TOPR

za onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży śnieg, jaki pojawił się w partiach graniowych i szczytowych Tatr Wysokich pogorszył warunki turystyczne w tym rejonie gór. Szlaki w wielu miejscach są oblodzone. Poruszanie się w takich warunkach może być przyczyną niebezpiecznych upadków i poślizgnięć - ostrzegają ratownicy TOPR

za onet.pl

I jeszcze link do pełnej treści artykułu:

http://wiadomosci.onet.pl/2681,2052871,wydarzenie_lokalne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak na Pitztalu,gdzie pojechała nasza kadra alpejczyków,bo z naszej skionline pogodynki wynika,że w Austrii na Tuxie są najkorzystniejsze warunki:confused:

Jakiesik zawody będą bo robią śnieg tą nową metodą przy dolnej stacji Panoramabahn:

http://mobotix.wildspitz.eu/kristall/cam1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciekawie to wyglada:eek:

Orientujesz się może jaka jest wydajność tej maszyny?

Trzeba przyznać, że początek jesieni jest wyjątkowo ciepły.

Jakieś info o tym naśnieżaniu jest tu:

http://www.ide-snowmaker.com/

I tu:

http://pitztaler-gletscher.at/service/news/index.htm?id=986

Mam nadzieję, że do 06-11-2009 będzie tam biało.

Wybiera się ktoś na naszych w tym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że początek jesieni jest wyjątkowo ciepły.

Jakieś info o tym naśnieżaniu jest tu:

http://www.ide-snowmaker.com/

I tu:

http://pitztaler-gletscher.at/service/news/index.htm?id=986

Mam nadzieję, że do 06-11-2009 będzie tam biało.

Wybiera się ktoś na naszych w tym okresie?

Capacity: up to 1900 m³ (67,000 ft³) of snow per unit per day

To prawie pełne 43 naczepy tira:eek::eek: Ładnie! Teoretycznie taką ilością można pokryć 0,76 ha powierzchni warstwą 25 cm śniegu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że początek jesieni jest wyjątkowo ciepły.

Jakieś info o tym naśnieżaniu jest tu:

http://www.ide-snowmaker.com/

I tu:

http://pitztaler-gletscher.at/service/news/index.htm?id=986

Mam nadzieję, że do 06-11-2009 będzie tam biało.

Wybiera się ktoś na naszych w tym okresie?

Tak patrząc na te technologie i machiny produkujące śnieg na lodowcach-zaczynam rozumieć ekologów:(Może faktycznie za 50 lat nie będzie już w Europie lodowców,może lepiej niech zbudują całoroczne hale narciarskie w każdym wojewódzkim mieście w Polsce,a zimą niech chociaż można jeździć po naturalnym śniegu w każdym terenie/prawo górskie/,a lodowce oddać lepiej naturze;):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na te technologie i machiny produkujące śnieg na lodowcach-zaczynam rozumieć ekologów:(Może faktycznie za 50 lat nie będzie już w Europie lodowców,może lepiej niech zbudują całoroczne hale narciarskie w każdym wojewódzkim mieście w Polsce,a zimą niech chociaż można jeździć po naturalnym śniegu w każdym terenie/prawo górskie/,a lodowce oddać lepiej naturze;):cool:

Darek może i mają rację. Tylko niektórzy z nich twierdzą, że przez ocieplenie prąd zatokowy się osłabia i będzie zimniej ;)

Ot taka zagwózdka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek może i mają rację. Tylko niektórzy z nich twierdzą, że przez ocieplenie prąd zatokowy się osłabia i będzie zimniej ;)

Ot taka zagwózdka :)

Zobacz co się dzieje!!!To nie chodzi kto ma rację,ale takie są fakty;)Może lepiej zamist się opluwać wzajemnie z ekoludami,wejść w współpracę w ramach lobingu na rzecz hal narciarskich-to też biznes,a zimą niech odpuszczą;)

Jest ocieplenie,a później ochłodzie-a warunki narciarskie co roku gorsze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capacity: up to 1900 m³ (67,000 ft³) of snow per unit per day

To prawie pełne 43 naczepy tira:eek::eek: Ładnie! Teoretycznie taką ilością można pokryć 0,76 ha powierzchni warstwą 25 cm śniegu:)

Cóś się z rachunkami pomyliło. Nowoczesne naczepy mają po 100 m3 pod plandeką. Objętościowo wychodzi 19. Ciekawe jak to się ma masowo. Ile waży m3 śniegu ubitego?

PS cała koncepcja wydaje mi się wzorowana jest na łuskarkach do lodu stosowanych w produkcji kiełbas ino troszku większa:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dośnieżane lodowce w okresie ocieplenia mają sie najlepiej, najmniej tracą i okazuje się, że ich wykorzystanie służy ich "lodowcowości". To są wyniki badań glacjologicnych dotyczących lodowców alpejskich dotyczące ich grubosci (miązszośc) i ich cofanu sie bo te dośnieżane też cofają się. akurat żyjemy w tzw okresie interglacjalnym i do tego to cholerne ocieplanie sie klimatu związane z działalnością czlowieka. W sumie to nie ma się z czego cieszyć w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...