Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może wiecie, o której godzinie można najwcześniej dostać się jakimś pojazdem z Ronda do Kuźnic? Pytam, bo chcę wyruszyć w miarę możliwości o świcie (wtorek), żeby zdążyć przed zmiękłym śniegiem, a pierwsza kolejka jest dopiero o 7.30, co oznacza wyruszenie z Hali około 9, czyli za późno. A nie mam ochoty na niepotrzebną wędrówkę chodnikiem. Ew. można chyba podjechać boczkiem do połowy drogi, ale jak z parkowaniem? Jakoś do tej pory miałam zwyczaj parkować w COS-ie, co się lepiej opłacało niż na parkingu wzdłuż ulicy.

Nie zdaję relacji z warunków, bo ich po prostu nie doświadczyłam - zatwardziałym jestem grzesznikiem, ale na skutek zadziałania resztek sumienia zamiast w góry wybrałam się w zielony plener z tymi, którzy na nartach nie mogą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może wiecie, o której godzinie można najwcześniej dostać się jakimś pojazdem z Ronda do Kuźnic? Pytam, bo chcę wyruszyć w miarę możliwości o świcie (wtorek), żeby zdążyć przed zmiękłym śniegiem, a pierwsza kolejka jest dopiero o 7.30, co oznacza wyruszenie z Hali około 9, czyli za późno. A nie mam ochoty na niepotrzebną wędrówkę chodnikiem. Ew. można chyba podjechać boczkiem do połowy drogi, ale jak z parkowaniem? Jakoś do tej pory miałam zwyczaj parkować w COS-ie, co się lepiej opłacało niż na parkingu wzdłuż ulicy.

Nie zdaję relacji z warunków, bo ich po prostu nie doświadczyłam - zatwardziałym jestem grzesznikiem, ale na skutek zadziałania resztek sumienia zamiast w góry wybrałam się w zielony plener z tymi, którzy na nartach nie mogą ;).

Możesz zaparkować na ulicy Mieczysława Karłowicza (od ronda w stronę Nosala i w prawo do góry przy Hotelu Imperial) - w połowie ulicy po prawej stronie jest parking. Kiedyś podowzili do Kuźnic klientów w cenie ale nawet jak nie to da sie podejść bo to nieco bliżej niz z Ronda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :), właśnie o to mi chodziło, czy tam jest jakiś parking - nie jeździłam tamtędy, a chodziłam - dawno i nic nie pamiętam.

PS. O, nawet coś pamiętam, tyle, że z innej beczki: szyld zachęcający do odwiedzin w knajpie:

Cyś ty chłopie osoloł

Cy ty ni mos rozumu

Stoi karcma przy drodze

A ty idzies du domu?!

Edytowane przez Maria
Dodatek nieco OT, ale na miejscu (przynajmniej dosłownie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 04 2010 chopok

przyjazd o 9 30 pod stok i uwaga trzeba jechac z p2 drogą w górę aż do parkingu i znaku zakaz ruchu. Niestety jest to parking przy hotelu fis **** i kosztuje 6euro, można stanąć wzdłuż ulicy ale jest to strefa zakazu zatrzymywania i jak to bywa w państwie policyjnym, często przebywają tam stróże prawa w celach zarobkowych... więc płacimy 6 euro (parking 50m od krzesełka jasna - lukova).

Wjazd krzesełkimem i już zmiana w porównaniu z sobotą- trasa czarna 7 zamknięta, teoretycznie da się zjechać, lecz jest już miejscami wypalona praktycznie na całej szerokości zostaje 2-3m i nieratrakowana, więc pierwszy zjazd trasa 1 później 2. Na trasie 2 w górnej części odcinek 50m z bardzo ciężkimi warunkami, można zjechać po muldach tak aby nie zachaczyć o kamienie albo zdjąć narty przejść 20m i zapiąć. Poza tym warunki na trasie dobre, lecz proponuje tą trasę raczej do dojazdu do parkingu.

Ale pozytywne zdziwienie słowacy postarali się na "górze" przy krzesełku 2 osobowym szeroko wyratrakowana trasa do restauracji na lukovej, z tamtąd po freeride pod krzesłko 2 osobowe. Na ratrakowanej trasie w pierwszej części dnia twardo i przyjemnie bez niezpodzianek, freeride miękki mokry śnieg, ale w końcu 25.04. więc jest git:)

Przez cały dzień jeździliśmy na dwuosobowym krześle + raz widokowo szczyt, jeden minus dzisiaj straszna siara bo twarz mam jak indianin:/ hihi i odpalone okulary:d

Ogólnie dla "twardych zawodników" polecam można jeszcze pośmigać, i z tego co rozmawiałem z obsługą- weekend majowy chopok czynny dla narciarzy (choć tu należy się spodziewać jazdy tylko od szczytu do 2 osobowej kanapy) dojazd na górę będzie się raczej odbywał krzesełkiem jasna - lukova w dwie strony.

Dla mnie był to koniec bardzo udanego sezonu, na nartach ok 30dni, bez kontuzji- to najważniejsze. Teraz pora zapiąc nowe rolki i cieszyć się wiosną, pozdrawiam wszystkich

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaparkować na ulicy Mieczysława Karłowicza (od ronda w stronę Nosala i w prawo do góry przy Hotelu Imperial) - w połowie ulicy po prawej stronie jest parking. Kiedyś podowzili do Kuźnic klientów w cenie ale nawet jak nie to da sie podejść bo to nieco bliżej niz z Ronda.

Karłowicza obecnie jest trasą objazdu w związku z remontem Drogi na Bystre.

Samochody, które parkowały na tej ulicy były mandatowane przez Policję. Parking płatny w piątek rano był otwarty, ale było mało aut, więc nie wiem, czy jutro otworzą.

Ja parkowałem przy ul. Żeromskiego - boczna przy COS, ale kawałek do busa trzeba dojść, Busy regularne z kierunku centrum jeźdżą co parę minut i zatrzymują się na przystanku za rondem w stronę Kuźnic.

Miłego nartowania:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dobre :):D! Właśnie wróciłam z małej wyrypki. W każdym razie, że rano uczciwie wlazłam taszcząc sprzęt od samego dołu, a musiałam się spieszyć, wracałam podszedłszy do dolnej stacji Gąsienicowej, by dostać się do kolejki, i wjeżdżając krzesełkiem widziałam, że tam warunki jeszcze o 2 po południu wyglądały OK! Oczywiście trochę muld, ale nawet stanowczo mniejszych niż by się można spodziewać (tylko na zjeździe do Kotła i ostatnich przewężeniach, mniejsze niż pamiętałam. Śnieg przyzwoity, nie żadna breja. Liliowe i okolice wyglądają zachęcająco. Do dolnej stacji kolejki Gąsienicowej śniegu właściwie brak. Oczywiście Skupniów Upłaz i Karczmisko gołe.

Ja, oczywiście, wybrałam trasę która okazała się uciążliwa (czemu zawsze tak robię, sama chciałabym wiedzieć ;)), i pchałam się przez Dubrawiska, które polecić można tylko dla cierpliwych - na przemian śnieg i kamole, ile razy zakładałam i zdejmowałam narty, nie policzę. Nie szło mi to zbyt szybko. A że do Kuźnic dostałam się po 6 (cholerne parkingi - na Karłowicza wielki napis "Parking całodobowy", zamknięte na 4 spusty, i żywego ducha, musiałam wracać do Ronda), to na Krzyżne już nie było sensu - przed samym zejściem do Pańszczycy wlazłam sobie na górkę i pojeździłam trochę po cudownych polach śnieżnych. Trochę żałuję, że wcześniej nie zboczyłam na samą Żółtą Turnię - podobnym, a może nawet mniejszym wysiłkiem zaliczyłabym porządną górę, widać było jak na dłoni dobre podejście i czyjś ładny ślad.

PS. Kiedy usłyszałam cenę 26 zł za sam zjazd wagonikiem (w dodatku do 8 za krzesło) lekka cholera mnie wzięła, i coś tam nagadałam panu w okienku, ale nie sądzę, żebym zrobiła jakieś wrażenie :rolleyes:.

Edytowane przez Maria
Błędy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na Kasprowym pół metra puchu.

Ponad wszelką wątpliwość Zakopane jest "zimową stolicą Polski". Jak doniosła nam internautka na Kontakt TVN24, w górach, w środku wiosny, od rana pada śnieg. Według meteorologów taka sytuacja może potrwać do środy.

Jak informuje TVN Meteo, na Kasprowym Wierchu, do środy ma utrzymywać się niska temperatura. Według najmniej wiosennych prognoz termometry mogą pokazać nawet 4 st. Celsjusza poniżej zera. Oznacza to, że w górach może spaść nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu.

Wszystko przez zimne powietrze, które znad Skandynawii napływa nad zachodnią i południową część kraju. Przejaśnień możemy spodziewać się dopiero od czwartku. Wtedy też zrobi się cieplej.

http://www.tvn24.pl/-1,1656570,0,1,majowy-snieg-w-zakopanem,wiadomosc.html

--------------------------------------------------------------------------

Może ktoś jeszcze skorzysta...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry chwilowo wyłoniły się z chmur. Widać śnieg na Beskidzie: http://www.zol.pl/webcam3/. I na dole Gąsienicowej, tylko kosówki wystają. Pewnie zaraz widok się schowa. Oczywiście, trzeba poczekać cierpliwie, ale przyjemnie popatrzyć! Chyba będzie jeszcze po czym jeździć :). Zagrożenie lawinowe - ciągle 2, niestety TOPR przestał umieszczać warunki meteo na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
gdzieś , kiedyś czytałem informację ( może nawet na forum ??? ) o technologi produkcji śniegu w temperaturach dodatnich. Może więc oni już ją wykorzystują jako pierwsi w Polsce a może nawet Europie , świecie ..........:rolleyes:

Owszem, np. w Zermatt i na Pitztalerze robią: http://en.pitztaler-gletscher.at/press/texts/?id=985

z drugiej strony, prościej, jak poskrobię ścianki w zamrażalniku to też trochę "śniegu" zrobię ...tak parę milimetrów ...ciekawe ile lodówek oskrobali w Szczawie bo na technologię z Izraela bym nie liczył ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...