Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hextor napisał:

Podobno Słowacy rozbieraja wyciąg na Buczynke i przenoszą to gdzieś na Węgry. Co jest o tyle ciekawe że tam nie ma za bardzo gór. No ale może znajdzie się jakiś pagorek ala Białka. Ciekawe ile lat jeszcze ta stacja w Korbielowie pociągnie. Imo w przyszłym sezonie nikt tam nie pojedzie, wszyscy wybiorą Szczyrk.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

To prawda z Węgrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hextor napisał:

Podobno Słowacy rozbieraja wyciąg na Buczynke i przenoszą to gdzieś na Węgry. Co jest o tyle ciekawe że tam nie ma za bardzo gór. No ale może znajdzie się jakiś pagorek ala Białka. Ciekawe ile lat jeszcze ta stacja w Korbielowie pociągnie. Imo w przyszłym sezonie nikt tam nie pojedzie, wszyscy wybiorą Szczyrk.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

A wiesz jak wysoka jest Matra? Jak Ci się wydaje, wyzsza, czy niższa od Jaworzyny Krynickiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrzej1982 napisał:

To prawda z Węgrami?

Na Wegrzech widziałem tylko jeden ośrodek narciarski. Było to gdzieś 50 - 70 km na zachód od Budapesztu. Byłem tam latem, górka  ok 500-600m długosci i do 100m przewyższenia, wyciag talerzyk. Podobno są tam inne ośrodki, czytałem o tym w informatorze turystycznym. Nie spodziewałbym się jednak czegoś, co byłoby w kręgu naszych zainteresowań.

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, christofer30 napisał:

No i teraz mogliby postawić tam jakiś wyciąg narciarski ( orczykowy, talerzykowy ) żeby było połączenie ze szczytem Buczynki i dalej na Szczawiny. Ktoś napisze że taki wyciąg bedzie nie atrakcyjny w dzisiejszych czasach ale dla mnie i tak będzie dużo lepiej niż to co było do tej pory na tym odcinku czyli właściwie nic nie było

O, to jest nadzieja na moją ulubioną "Tatrapomę" - jedyną dłuższą w naszych Beskidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎14 o 09:23, Bumer napisał:

Na Wegrzech widziałem tylko jeden ośrodek narciarski. Było to gdzieś 50 - 70 km na zachód od Budapesztu. Byłem tam latem, górka  ok 500-600m długosci i do 100m przewyższenia, wyciag talerzyk. Podobno są tam inne ośrodki, czytałem o tym w informatorze turystycznym. Nie spodziewałbym się jednak czegoś, co byłoby w kręgu naszych zainteresowań.

Na Węgrzech jest ośrodek narciarski / jak na ich warunki mega / gdzie jest nawet 200 metrów czarnych tras / 2x 100 m/.

Miejscowość nazywa się Satoraljaujhely / czytaj szatorljołhej:P:P:P /. Mają 2-osobowe krzesło i kilka łorczyków. A na samej górze nawet gondole / 2 wagoniki Doppelmayra /. Tyle, że to ustrojstwo nie do narciarskich atrakcji jest przeznaczone. Może chcą rozbudować?

map.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Świeradowie planują zbudować kilka nowych kolei linowych - 8 (lub 10) osobową kolej gondolową o dł.ok. 800 m (!) i dwie koleje krzesełkowe (pewnie "szóstki") o długości ok. 600 m każda (!!!). Nowe koleje mają stanąć na zboczu Świeradowca. Część pozwoleń jest gotowa. Reszta czeka na decyzje cietrzewia. Jest już kilku chętnych inwestorów. Nigdy nie byłem w Świeradowie, ale po opiniach o obecnych stokach wydaje mi się, że nie jest to zbyt trafna inwestycja.

http://eluban.pl/swieradow-zdroj/6307,jest-zgoda-na-kolejna-inwestycje-narciarska.htm 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nad samym morzem rzeczywiście jest cieplej, ale nieco dalej różnie to wygląda - np. ośrodek Wieżyca-Koszałkowo zakończył w tym roku sezon (który trwał 107 dni) 2.04. Sporo stacji w górach skończyło wcześniej. Zawsze może przypłynąć zimny prąd i obniżyć temperaturę powietrza o kilka - kilkanaście stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Karpaczu (tak jak pisałem wcześniej) powstaje nowoczesna 4-osobowa kolej krzesełkowa wyprzęgana firmy Bartholet (BMF) na Kopę. Do 18.09 będzie można się przejechać jedną z najdłuższych (a może już najdłuższą?) 1-osobowych kolei krzesełkowych na świecie!. Potem zaczną ją demontować. Planowane otwarcie nowej kolei to styczeń / luty 2018.

kopak.jpg.21a610a90553d30cc01878cab5a78a4d.jpg

Kultowy Zbyszek ma przed sobą ostatnie 3 miesiące

kopak.jpg.c6eed50d7fd865da1247bd4184031744.jpg

Edytowane przez leitner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stan prac na Kicarzu, nieśmiało idzie wreszcie ku finalizacji inwestycji?

Wiele informacji nie ma, możliwy termin ukończenia prac także nieznany.

Liczę na tą inwestycję, oprócz pobliskiego Rytra byłbym pewnie częstym gościem.
Góra nie wysoka, ale za to trasy byłyby konkretne. 

Źródło + film w artykule: https://sadeczanin.info/telewizja-gospodarka/kicarz-starannie-wygolony-nareszcie-wyciag-zaprosi-narciarzy-film

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hextor napisał:

Jak nie koniec to co tam mają jeszcze zrobić? Jest szansa na poszerzenie i otwarcie trasy pod wyciągiem?

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

Ja słyszałem różne fantastyczne wersje, z cyklu plotek, więc dla mnie to zupełne spekulacje, że:

- nowy właściciel chce pociągnąć stok jeszcze wyżej na sam szczyt Śnieżnicy. Mnie się to wydaję o tyle mało prawdopodobne, że tam już nie ma jakiegoś wielkiego przewyższenia - obecnie wyciąg dochodzi do ok. 900 mnpm a szczyt jest na niewiele wyżej niż 1000 mnpm. W sumie wychodzi więc przewyższenia ok. 100 metrów, dodatkowo nie ma tam na górze żadnej polany, tylko trzeba by wyrżnąć kupę lasu dla stosunkowo chyba niedługiej a na pewno nie jakieś stromej trasy.

- że mają powstać nowe trasy wzdłuż istniejącej kanapy. Wydaje się, że na prawo od wyciągu coś by się dało zrobić i mogłoby być sensowne, ale znów trzeba byłoby pozbyć się sporej ilości drzew.

Podobno kluczem do wszystkiego jest strona kościelna, gdyż mój interlokutor twierdził, że Śnieżnica należy jakoś tam do właśnie kościoła... nie mogę znaleźć potwierdzenia tego info.

Śnieżnica ma kilka atutów - ok. 350-400 metrów przewyższenia; stoki zalesione ale o profilu idealnie nadającym się na tyczenie tras narciarskich; świetny mikroklimat - nazwa Śnieżnica z czegoś się wzięła; bliskość Krakowa; zasobnego w pieniądze właściciela. To wszystko może - ale nie musi - spowodować, że coś z tych plotek się zmaterializuje. 

Na pewno pierwszym krokiem byłoby poszerzenie i porządne naśnieżenie trasy pod wyciągiem. Podobno po zmianie kolei, co pociągnęło za sobą zmianę podpór, nie mieści się tam ratrak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Cosworth240 napisał:

Ja słyszałem różne fantastyczne wersje, z cyklu plotek, więc dla mnie to zupełne spekulacje, że:

- nowy właściciel chce pociągnąć stok jeszcze wyżej na sam szczyt Śnieżnicy. Mnie się to wydaję o tyle mało prawdopodobne, że tam już nie ma jakiegoś wielkiego przewyższenia - obecnie wyciąg dochodzi do ok. 900 mnpm a szczyt jest na niewiele wyżej niż 1000 mnpm. W sumie wychodzi więc przewyższenia ok. 100 metrów, dodatkowo nie ma tam na górze żadnej polany, tylko trzeba by wyrżnąć kupę lasu dla stosunkowo chyba niedługiej a na pewno nie jakieś stromej trasy.

- że mają powstać nowe trasy wzdłuż istniejącej kanapy. Wydaje się, że na prawo od wyciągu coś by się dało zrobić i mogłoby być sensowne, ale znów trzeba byłoby pozbyć się sporej ilości drzew.

Podobno kluczem do wszystkiego jest strona kościelna, gdyż mój interlokutor twierdził, że Śnieżnica należy jakoś tam do właśnie kościoła... nie mogę znaleźć potwierdzenia tego info.

Śnieżnica ma kilka atutów - ok. 350-400 metrów przewyższenia; stoki zalesione ale o profilu idealnie nadającym się na tyczenie tras narciarskich; świetny mikroklimat - nazwa Śnieżnica z czegoś się wzięła; bliskość Krakowa; zasobnego w pieniądze właściciela. To wszystko może - ale nie musi - spowodować, że coś z tych plotek się zmaterializuje. 

Na pewno pierwszym krokiem byłoby poszerzenie i porządne naśnieżenie trasy pod wyciągiem. Podobno po zmianie kolei, co pociągnęło za sobą zmianę podpór, nie mieści się tam ratrak...

Cześć

To nie jest plotka tylko realny już od co najmniej pól roku realizowany plan. Ta góra będzie wyglądała mniej więcej tak jak np. góra Szczawnika z powodów o których piszesz. Z trasami wzdłuż istniejącej kanapy jest większy kłopot z tego co wiem i na razie nie ma na nie realnej szansy - przyczyn nie znam. Trasa pod wyciągiem musi pozostać w obecnej formie czyli jest "paratrasą" i tyle. Na górze ma powstać jeszcze parę fajnych atrakcji...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...