Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kombinuję tak, żeby kiedyś zjechać z Szyndzielni(a właściwie spod górnej stacji wyciągu) do zapory w Wapienicy(szlakiem pieszym). Z tego co wiem tam jest ciągle w dół(a nie jak na Klimczok pod górkę). Nie wiem czy kiedyś będzie tam na tyle dobry warun by się to udało. Swoją drogą ciekawe ile par nart w ciągu zimy przewozi ta kolej. Byłem tam ze dwa razy w zimie ale ilość narciarzy wynosiła okrągłe zero. A już cykliczne działanie kolei(chyba po 15 minut co godzinę) mnie zabiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Krzesło na Górę Krzyżową w Krynicy w stacji Hanryk-Ski nie jest jeszcze oddane do użytku przez opóźnienia generalnego wykonawcy (info z początku lutego). Jest też trochę o planach rozwoju i historii ośrodka. Materiał o Krynicy to początkowe 5:30 min

http://krakow.tvp.pl/28935784/ogolnopolski-4022017

Edytowane przez leitner
dłuższy filmik w linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To już niemal pewne - w tym roku powstanie nowa kanapa 4-osobowa na Kopę w Karpaczu. Zastąpi 1-osobowe krzesełko, które po modernizacjach ma już 58 lat.

http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/bedzie-nowa-kolejka-na-mala-kope-pojedziemy-nia-juz-w-przyszlym-roku-zobacz,11811182/ 

Kiedyś było tak:

vss.thumb.jpg.e7c3d50bff614c9a0e8ee93839fa181f.jpg

A niedługo będzie tak:

kk.thumb.jpg.04bf179f11d4ee28a4f47f562de6bf69.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leitner napisał:

To już niemal pewne - w tym roku powstanie nowa kanapa 4-osobowa na Kopę w Karpaczu. Zastąpi 1-osobowe krzesełko, które po modernizacjach ma już 58 lat.

W sumie, to się trochę nie cieszę... w tym roku byłem w Karpaczu w porze letniej - patrzyłem na dolną stację tej kolejki i pomyślałem, że dobrze byłoby się nią przejechać w zimę z nartami. W tym roku nie dam rady...cicho liczyłem, że w przyszłym roku - zapowiada się, że nie zdążę :( 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Annaa napisał:

Gdy Johnny zmagał się z rowerowym wjazdem na Śnieżkę...my(Dżonka,Mariusz i ja) staraliśmy się być przed nim....korzystając ze Zbyszka.:)to było w czerwcu.

P6260068.thumb.JPG.f95dd0f8bdd741df2eb36980ea2d6fec.JPG

 

Wyobraźcie sobie co ja czułem przed wyścigiem, widząc taką pogodę... :D

Szkoda mi tego krzesełka, bo ma swój klimat i mi się podoba. Dobrze, że choć raz się przejechałem.

PS. Nie udało mi się wpisać na Śnieżkę w tym roku i mam doła... :/ Zapisy trwały 80... sekund! Jest jeszcze szansa załapać się na miejsca, które nie zostaną opłacone, ewentualnie jak ktoś zrezygnuję, ale to czysto teoretyczne... -_- Pozostaje czterodniówka  Bike Adventure w Szklarskiej Porębie, ale trzeba przemyśleć od nowa urlop... 9_9

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=994 - W przyszłym roku oczy narciarskiej Polski będą skierowane na inwestycje w Szczyrku.

Mnie tylko martwi brak inwestycji Małopolsce czy w Podkarpackiem. Nie tak dawno mówiło się o nowym krześle w Czorsztyn-Ski. Wymianie krzesła w Wierchomli. Budowie nowego wyciągu krzesełkowego w Rabce na Zarytem. Nie ma także żadnych informacji o połączeniu choćby prostym orczykiem Kaniówki z Remiaszowem w Białce Tatrzańskiej a docelowo z Rusin-skim w Bukowinie. Gazety podawały informacje o budowie wyciągów w Białym Dunajcu czy Poroninie na Galicową Grapę. Ale temat upadł.

Czyżby czeka nas posucha w inwestycjach?

Edytowane przez Mixxxser44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, marcinn said:

I bardzo dobrze

I tak i nie :) dobrze dla nas, bo pusto, ale właściciel może nie zarobić na utrzymanie i stok upadnie.  Byłem na Skolnitym w trakcie ferii i było pusto. Jak nawet w kluczowych terminach właściciel nie zarobi, to może być cieńko.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon, ludzie się długo orientują że jest coś nowego.

Kolega był w Tyliczu w ferie w tamtym roku (pierwszy sezon kanapy) i było super (mało ludzi).
Był ponownie w tym sezonie, również w ferie, i już więcej wiary, pojawiły się kolejki do krzesła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frekwencja  to temat na dłuższą rozmowę.  Kiedyś,  o ile pamiętam,  już o tym dyskutowaliśmy.  Zauważcie,  jakieś 90 proc narciarzy jeździ na nartach parę dni, z reguły w ferie. Zaliczy tzw narty i chowa je głęboko w domu. Brak jest u nas takiej , nazwijmy to, "kultury narciarskiej". Po prostu spędzania jak najwięcej dni na stoku. Sezon u nas jest krótki co też nie pomaga. Porównując uprawianie narciarstwa do  chodzenia na siłownię,  rowerów,  ewidentnie widać różnicę.  Rowerzysci  nie korzystają w wakacje tydzień z roweru a przez cały rok.  Oczywiście trzeba tu wspomnieć o kasztach intensywnego uprawiania narciarstwa.  Nie każdego stać na kupowanie sezonowa,  poza tym takie 30 dni w sezonie na nartach to min 3 tys zł za same skipasy. A dojechać na stok jeszcze trzeba, ewentualnie przespać się.  To podwaja lub potrójnie zwiększa koszty. Tak więc zwiększenie dostępu do wyciągów,  zwiększenie ich ilości,  nie zawsze może działać jako stymulator rozwoju. Moim zdaniem przyszłość należeć będzie do ośrodków dysponujących wieloma trasami i innymi atrakcjami, np park wodny itp. Pożyjemy,  zobaczymy. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście u nas jeździ się o wiele krócej niż na zachodzie-wszyscy chcieliby w Sylwestra i ferie.A teraz piękne przedwiośnie,parę dni dobrych było z zimnymi nocami ,przeglądam strony stacji,gdzie jechać-i wszystkie mniejsze piszą "przerwa techniczna".a przerwa nie techniczna tylko ekonomiczna,bo na stokach tych,które działają,prawie nikogo,po 2 osoby.Molochy jak Białka czy Krynica muszą działać,ale mniejsze nie zarobią na koszty stałe.I tak już będzie do końca sezonu.

A w Tyrolu,gdy tylko marcowa prognoza jest ze słońcem,w środku tygodnia zjawia się pół Monachium...

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie połączenia Kaniówki z Remiaszowem to na 90 procent będzie na tą zimę .Wiem bo na mojej działce będzie prawdopodobnie stacja dolna .Natomiast odnośnie połączenia z Rusin ski to prawdopodobnie nigdy to nie nastąpi . Widać po tym ,że rusiński nie przystąpił do TATRY SKI ..Pozostaje za dużo niesnasek, nienawiści  wobec konkurencji Bukowiny do Białki Tatrzańskiej . Na pewno ludziom z Białki na tym stoku nie zależy , tym bardziej , że propozycje które były zostały odrzucone od strony bukowiańskiej . 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na Czantorii też się coś tam dzieje w sprawie naśnieżania:

http://www.ustron.bip.info.pl/plik.php?id=38744 

Technoalpin dokona przebudowy i jak rozumiem poprawy tego co jest. Z tego co słyszałem to nie koniec inwestycji w systemy naśnieżania na Czantorii, ale dalsze inwestycje to jeszcze melodia pewnej, miejmy nadzieję, niedalekiej przyszłości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...