Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa na sam szczyt to nie jest taki głupi pomysł. Też że tam się śnieg będzie dłużej trzymał. Dwa będą super widoki. Trzy że będzie bardzo duże przewyzszenie jak na Polskie, być może nawet w top 10. No i największe nie ma tam trasy dla dzieci, a by się przydała. Efekt Bialczanski mówi sam za siebie.

Natomiast czerwona to też jest must have. Skoro się ratrak nie mieści to wystarczy poszerzyć o 2 metry i pewnie się zmieści. Problem może być natomiast nasniezanie.

Gdyby udało się zrealizować te dwie inwestycje to Kasina stała by się prawdziwie uniwersalna trasą, gdzie można przyjechać całą rodziną i każdy znajdzie coś dla siebie.

Macie jakiś obrazek tych planów?

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście tylko ujął bym to tak:

- nie ma tam trasy dla słabych, uczących się narciarzy bo znam sporo dzieci, które jeżdżą lepiej niż użytkowników jakichkolwiek for.

- całą rodziną również można pojechać wszędzie bo nie każda rodzina dzieli się na łamagi i mistrzów.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2017 o 20:52, leitner napisał:

W Gdyni chcą postawić wyciąg narciarski na górę Donas (205 m n.p.m.) http://www.dziennikbaltycki.pl/turystyka/a/gdynia-tez-chce-stok-narciarski-trojmiasto-stanie-sie-mekka-dla-narciarzy,12178992/

Czyżby był to drugi w Polsce (i w Europie!) wyciąg narciarski z widokiem na morze?

W Europie na pewno nie. Na poczekaniu mogę przytoczyć ośrodek narciarski na zboczu wulkanu Etna, na włoskiej Sycylii. Może coś jeszcze by się znalazło gdzieś. ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mitek napisał:

 Na górze ma powstać jeszcze parę fajnych atrakcji...

Będzie tam karczma z dobrą golonką, piwkiem i czystymi toaletami ?

Na stronie ośrodka  http://www.kasinaski.pl/zima/mapa-tras/

piszą cyt

" stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy. "

myślę że nie będzie problemu by zabrać tam także kobiety i dzieci

 

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Za menu nie ręczę ale zazwyczaj dają radę więc może i golonka się trafi czasami. Budynek piętrowy więc sporo miejsca na knajpę i niezbędną infrastrukturę narciarską. Będzie też coś dla miłośników jednośladów tych z motorkami...;)

PS. Co do kobiet i dzieci to nie wiem czy dla nich nie będzie za wysoko, za zimno, za stromo, za wąsko...itd. :):)

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uda się zrealizować na Śnieżnicy z obecnych planów (lub dla niektórych tylko plotek) przekonamy się w ciągu najbliższych 2-3 lat. Na pewno pomysł i pieniądze na budowę całorocznego ośrodka są a ich realizacja rozpoczęła się wiosna ubiegłego roku, reszta będzie zależała już tylko od dzierżawy terenu, pozwoleń na wycinkę dzew pod nową kolej i nowe trasy - a to wszystko trwa.
Nikt nie stawia nowoczesnego, szybkiego 6os wyprzęganego wyciągu żeby obsługiwał jedna nie zbyt szeroka trasę i jeździł w zimie z połową swojej normalnej prędkości.

Pewne jest co ma być ukończone jeszcze w tym roku:
Oddanie do użytku wielofunkcyjnego budynku przy górnej stacji mieszczącego: restauracje z tarasem widokowym, przestronne toalety, dyżurkę GOPR, oraz windę np. dla niepełnosprawnych.
Ukończenie prac związanych z Bike Park Kasina.
Zakończenie prac związanych z drugim etapem modernizacji systemu naśnieżania.
Poszerzenie wąskiego gardła przy dojeździe do dolnej stacji (co prawda tylko o kilka metrów, ale lepsze to niż nic).
Uporządkowanie terenu wokół dolnej stacji kolejki, wyburzenie starych nie estetycznych garaży.
Jeśli uda się poszerzyć górny odcinek trasy pod koleją to zostanie ona otwarta na najbliższy sezon - "w takiej szerokości jej nie puścimy" - docelowa ma ona i tak spełniać inną funkcje w ośrodku.


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mamad napisał:

No muszę się przyznać że moja pięciolatka by tam pojechała ale pod moim okiem. Pewnie sama pojedzie na kreche. 

 

P.S po wakacjach mamy całe takie lato jak czerwiec. We wrzesniu jesień.

Cześć

Nie chcesz jej zaufać czyli nie masz zaufania do tego co jej przekazałeś albo jak. Tak czy tak za wcześnie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mamad napisał:

No muszę się przyznać że moja pięciolatka by tam pojechała ale pod moim okiem. Pewnie sama pojedzie na kreche.

To raczej będzie niemożliwe bo w przyszłym sezonie będzie sześciolatką a te już tylko po czarnych trasach chcą jeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie chcesz jej zaufać czyli nie masz zaufania do tego co jej przekazałeś albo jak. Tak czy tak za wcześnie.

Pozdro

Wydaje mi się że jest ostrożnym ojcem, i to jest najważniejsze, a reszta i twoje dorabianie teorie Mitku są tu mało istotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, artix napisał:

Wydaje mi się że jest ostrożnym ojcem, i to jest najważniejsze, a reszta i twoje dorabianie teorie Mitku są tu mało istotne. 

Cześć

To nie są teorie tylko pewniki wynikające z praktyki. Wielokrotnie miałem do czynienia z rodzicami, którzy albo nie doceniali albo przeceniali swoje dzieci ze względu na brak kwalifikacji do oceny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

To nie są teorie tylko pewniki wynikające z praktyki. Wielokrotnie miałem do czynienia z rodzicami, którzy albo nie doceniali albo przeceniali swoje dzieci ze względu na brak kwalifikacji do oceny.

Pozdro

Ja w temacie "dzieci"  jestem za tym aby było mniej przecenienia umiejętności,  a napewno będzie bezpieczniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu robi się offtop a tymczasem powraca temat stoku narciarskiego w Szczecinku na Górce Rynkowej :) Kiedyś chyba już wrzucałem ten temat. Teraz znowu zaczęto o tym gadać. Mieszkańcy są przeciw, jak niemal przy każdej inwestycji w większości miast w Polsce.

https://szczecinek.com/artykul/wyciag-narciarski-na/259675 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze przypadkiem spowodowalem wielki offtopic dlatego apeluje (niczym pslowiec) o powrót do tematu.

Generalnie miałem na myśli że było by super gdyby w Kanadzie sinie były trzy trasy o różnych poziomach trudności. Już nie uscislajac kto by miał na której jeździć

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Hextor said:

O kurcze przypadkiem spowodowalem wielki offtopic dlatego apeluje (niczym pslowiec) o powrót do tematu.

Generalnie miałem na myśli że było by super gdyby w Kanadzie sinie były trzy trasy o różnych poziomach trudności. Już nie uscislajac kto by miał na której jeździć

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo fajne zgranie słów :) 

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Modernizacja Górki Szczęśliwickiej !

Ogłoszono przetarg na wymianę maty zjazdowej na Górce w Warszawie. Prace mają się rozpocząć 1.04.2018
Oprócz tego zostanie zmodernizowany taras na górze oraz górna stacja kolei linowej.

Ponadto w najbliższym czasie odbędzie się rewitalizacja dolnego budynku

https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/aktualnosci/inwestycje/informacja-prasowa-sportowych-przetargow-ciag-dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2017 o 20:06, leitner napisał:

W Karpaczu (tak jak pisałem wcześniej) powstaje nowoczesna 4-osobowa kolej krzesełkowa wyprzęgana firmy Bartholet (BMF) na Kopę. Do 18.09 będzie można się przejechać jedną z najdłuższych (a może już najdłuższą?) 1-osobowych kolei krzesełkowych na świecie!. Potem zaczną ją demontować. Planowane otwarcie nowej kolei to styczeń / luty 2018.

Kultowy Zbyszek ma przed sobą ostatnie 3 miesiące

kopak.jpg.c6eed50d7fd865da1247bd4184031744.jpg

Ostatnie zdjęcia Zbyszka.

IMG_6952.thumb.JPG.fa26b5b50d69ca2c3808f97d5a320fb6.JPGIMG_6960.thumb.JPG.570c0219c9011dffcb4039f5beb177ad.JPGIMG_7062.thumb.JPG.98e444771d9b6d640488434733df473b.JPGIMG_7051.thumb.JPG.6cc4ee40b50ef91a6f4eb574fe9610af.JPG

IMG_7058.JPG

IMG_7060.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpacz - Kopa, budowa nowej kolei linowej

Info się sprawdziło - trwa budowa nowej kolei krzesełkowo - gondolowej z Karpacza na Kopę. Są kopane i wylewane fundamenty pod podpory. Mimo plotek, w planach cały czas jest budowa restauracji na górnej stacji, ale nie na ten sezon. Oprócz tego zostanie położona instalacja do naśnieżania na górnej czarnej trasie oraz na Grosiku i Złotówce.

Niestety więcej nie mogę napisać, ale dodam tylko, że to nie koniec planowanych (i w miarę realnych) inwestycji :)

aef7b5cb12e8376d32ad5be597174716.jpg0dfbdb89399074c7b01675139b396b08.jpg493cd3419de86a053ccbe9f5e293b0b9.jpg4ab70a0df5e20ede731346f41db9a4d4.jpg81c03ff2f3b38369c2b8a99f8ea57ecd.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...