Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka bielizna termoaktywna?


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Bielizny termoaktywnej jest bardzo dużo, można w sumie przebierać do woli :) Ja jednak korzystam z marki Craft i Brubeck. Sądzę, że jest to najlepsza bielizna termoaktywna, czy jest się sportowcem amatorem, czy zawodowym ;-) Ceny tak naprawdę są różne, można nie raz znaleźć ciekawe obniżki cenowe, ja moge polecić ciekawy sklep internetowy, gdzie sama kupuję bieliznę, odzież sportową i dostępne są tam różne marki, więc może i Ty znajdziesz coś dla siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

bielizna termoaktywna

Ja mam pytanie, które może dla bardziej doświadczonych narciarzy będzie bez sensu. Ale chodzi mi o bielizne termoaktywną. Nie do końca rozumiem jej zastosowanie. Ale nie jestem jakimś zapalonym miłosnikiem nart. Owszem, lubię pojeździć, ale nie mam na to nie wiadomo ile czasu. Z drugiej strony dość często się przeziębiam. No i gdyby ktoś mi był w stanie powiedziec, że taka bielizna da mi pewną ochronę przed skokami temperatur, a tym samym ograniczy ryzyko zachorowania - byłoby super. Więc niech mi ktos rzeczowo, bez reklam, po prostu wyjasni, czy taka bielizna jest potrzebna, czy nie. Pozdrawiam!

Edytowane przez JC
usunięto link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, które może dla bardziej doświadczonych narciarzy będzie bez sensu. Ale chodzi mi o bielizne termoaktywną. Nie do końca rozumiem jej zastosowanie.

Sens jej stosowania jest bardzo prosty: chodzi o to, żeby nie jeździć w mokrym kompresie z bielizny.

Jeśli odzież narciarska nie przepuszcza powietrza i nie odprowadza wydzielanej przez ciało wilgoci, to po wysiłku bielizna jest cała mokra od potu, co w przypadku późniejszego schłodzenia może doprowadzić do przeziębienia.

Gdy ubiór umożliwia ciału oddychanie i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, to bielizna pozostaje sucha i ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co marzną (czyli ja) polecam wełniane merino. są cieplutkie (ja mam 200gram devold i kilka innych icebreakera) i uważam że są warte każdej wydanej na nie złotówki. nie mechacą się, nie prześmierdują, są ciepłe i grzeją nawet jak nieco zawiglotnieją (po jakimś podejściu albo ostrzejszej jeździe albo odkopywaniu narty :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie szukam jakiegoś kompletu dla siebie. Widze dużo pozytywnych opini o Xbionic i Odlo ale na razie po zakupie nart i butów te firmy są po za moim zasięgiem finansowym. Szukam czegoś do ok 150zł moją uwagę zwróciły komplety Brugi, Brubeck i Nordcamp. Szczególnie Nordcamp z serii Energytech. Miał ktoś może z nim styczność? Warty wydania 160zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli na razie koszt jest dla Ciebie stosunkowo ważny, kup bieliznę np. w Juli czy choćby w Lidlu. Właśnie przetestowałem juz koszulkę z "najnowszej kolekcji" Lidla za 22zł. Jest OK, nie jest to jakaś reklama a tylko rada. Oczywiście, wydaje mi się że lepiej się czuję w Krafcie, ale czy to lepsze samopoczucie jest warte różnicy, to jest 160 zł, nie wiem!

Właśnie szukam jakiegoś kompletu dla siebie. Widze dużo pozytywnych opini o Xbionic i Odlo ale na razie po zakupie nart i butów te firmy są po za moim zasięgiem finansowym. Szukam czegoś do ok 150zł moją uwagę zwróciły komplety Brugi, Brubeck i Nordcamp. Szczególnie Nordcamp z serii Energytech. Miał ktoś może z nim styczność? Warty wydania 160zł?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was. Upatrzyłem sobie już koszulkę z długim rękawem ODLO Evolution Warm. Mam dylemat co do rozmiarówki. Mam 188 cm, 88kg wagi. Jaki rozmiar wybrać? L czy XL? Dziwnie podają w OLDO rozmiary... L=50, XL=52-54... Nie mam możliwości przymierzenia. Zakup będzie przez internet.

Edytowane przez danynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na razie koszt jest dla Ciebie stosunkowo ważny, kup bieliznę np. w Juli czy choćby w Lidlu. Właśnie przetestowałem juz koszulkę z "najnowszej kolekcji" Lidla za 22zł. Jest OK, nie jest to jakaś reklama a tylko rada. Oczywiście, wydaje mi się że lepiej się czuję w Krafcie, ale czy to lepsze samopoczucie jest warte różnicy, to jest 160 zł, nie wiem!

Miałem zeszłoroczny zestaw z Lidla i trochę za gorąco mi w nim było ale własnie widziałem nową gazetke lidla i od soboty ma być jakaś bardziej "wypasiona" bielizna za 100zł komplet wiec podjadę i zobaczę czy coś warta.

Edytowane przez KAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wymiary i użytkuję tą bieliznę. XL !!!!

Mam pytanie do Was. Upatrzyłem sobie już koszulkę z długim rękawem ODLO Evolution Warm. Mam dylemat co do rozmiarówki. Mam 188 cm, 88kg wagi. Jaki rozmiar wybrać? L czy XL? Dziwnie podają w OLDO rozmiary... L=50, XL=52-54... Nie mam możliwości przymierzenia. Zakup będzie przez internet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie leży idealnie, komfortowo przylega na całym ciele. Dużo lepsze odczucia ja w przypadku X-Bionic. L-ka trochę przykrótka. Pamiętaj że to tylko moje zdanie:) Choć nie znam kogoś kto by żałował zakupu.

i napisz czy jest na Ciebie luźna, delikatnie luźna, delikatnie opięta czy opięta? :) Przymierzałeś L?
Edytowane przez Roobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zeszłoroczny zestaw z Lidla i trochę za gorąco mi w nim było ale własnie widziałem nową gazetke lidla i od soboty ma być jakaś bardziej "wypasiona" bielizna za 100zł komplet wiec podjadę i zobaczę czy coś warta.

Byłem, zobaczyłem, kupiłem. Po czwartkowym rozczarowaniu kurtkami dziś się miło zaskoczyłem. Bielizna naprawdę dobrze wykonana i na pierwszy rzut oka warta swojej ceny i bardzo przypominała mi Brubeck Dry, którego niedawno "macałem" w sklepie, a jak się będzie spisywać w akcji okaże się za tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem, kupiłem. Po czwartkowym rozczarowaniu kurtkami dziś się miło zaskoczyłem. Bielizna naprawdę dobrze wykonana i na pierwszy rzut oka warta swojej ceny i bardzo przypominała mi Brubeck Dry, którego niedawno "macałem" w sklepie, a jak się będzie spisywać w akcji okaże się za tydzień :)

no to i ja się skusiłem, jutro pierwszy test na Babie :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie leży idealnie, komfortowo przylega na całym ciele. Dużo lepsze odczucia ja w przypadku X-Bionic. L-ka trochę przykrótka. Pamiętaj że to tylko moje zdanie:) Choć nie znam kogoś kto by żałował zakupu.

dzięki koledzy za pomoc. Napiszcie jeszcze czy ta koszulka może być stosowana podczas szusowania na nartach (temp. 0 do -10) jako jedyne ubranie pod kurtkę? Kurtkę mam taką http://www.wgl.pl/kurtka-wolfgang-gerlach-gelanots-13934.html

Czy jednak powinienem pomyśleć o serii X-Warm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za pomoc. Napiszcie jeszcze czy ta koszulka może być stosowana podczas szusowania na nartach (temp. 0 do -10) jako jedyne ubranie pod kurtkę? Kurtkę mam taką http://www.wgl.pl/kurtka-wolfgang-gerlach-gelanots-13934.html

Czy jednak powinienem pomyśleć o serii X-Warm?

Ja w takich temperaturach jeżdżę w samej bieliźnie X-bionic EA Evo + kurtka 20tys/20 tyś. Mi akurat odlo nie leżała wole x-bionic ale to już subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich temperaturach jeżdżę w samej bieliźnie X-bionic EA Evo + kurtka 20tys/20 tyś. Mi akurat odlo nie leżała wole x-bionic ale to już subiektywne odczucia.

no zobaczymy czy będę zadowolony z Odlo Evolution Warm. Zastanawiam się czy nie lepiej było kupić X-Warm z Odlo albo Keep Warm z Crafta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...