Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, borygo napisał:

Aby otworzyc kasprowy potrzeba jest w niektorych miejscach nawet 1,5 metra sniegu, inaczej mozesz sie przerysac po kamolach :). Zeby chociaz w styczniu otworzyli to juz bedzie jakis sukces :)

Obserwuję warunki na Kasprowym od kilku lat. To nie prawda, że musi być 1.5 m śniegu.  Pamiętam zimy gdzie otwierano jak było lekko poniżej metra. Na Kasprowym są miejsce newralgiczne. Ważne aby tam był śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

To, że jest stary to jasne. Z tego wynika, że jest powolne, nie ma taśmy, a siedzenia są nie ogrzewane, nie wygodne i drewniane, do tego nie ma bąbli. Nie mam o to pretensji bo taka była wtedy technika i takie czasy. Natomiast ta poprzeczna belka nie ma żadnego zastosowania, a sprawia że osoba wyższa niż 175 cm za bardzo nie może nim jeździć. Anty-design w skali światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hextor napisał:

To, że jest stary to jasne. Z tego wynika, że jest powolne, nie ma taśmy, a siedzenia są nie ogrzewane, nie wygodne i drewniane, do tego nie ma bąbli. Nie mam o to pretensji bo taka była wtedy technika i takie czasy. Natomiast ta poprzeczna belka nie ma żadnego zastosowania, a sprawia że osoba wyższa niż 175 cm za bardzo nie może nim jeździć. Anty-design w skali światowej.

Cześć

To coś musieli tam zmienić bo spędzilem na Kasprowym na przełomie lat 80/90 dziesiątki narciarskich dni i wszystko było OK mam 180cm.

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może nie 175 cm, ale ja mam 186 i przez tą belkę nie mogę trzymać nart na pałąku, tylko muszą wisieć w powietrzu.

Edit: Dodałem zdjęcie z neta, jak widać nie jestem jedyny bo drugi gościu na tym zdjęciu też ma ten problem :)

goryczkowa.jpg

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, artix said:

O którą belkę Ci chodzi, bo dalej nie wiem? 

Narysuj może na zdjęciu. 

pewnie tą pod kątem 45 stopni, przy środkowym pałąku, koło kolana zaraz, jak masz dłuższe nogi, to spycha narty z dolnej podpórki

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto komu każe korzystać z tego krzesła? Nie prościej dopłacić zdaje się 10 zł do karnetu i móc do woli korzystać z wagonika, który wjeżdża na górę z prędkością 8 m/s zamiast 2,5 m/s? W dodatku zjazd jest dłuższy o fajną ściankę poniżej krzesełek i długą nartostradę, choć zbyt ciekawa to ona nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po 10 jest piesza stonka w natarciu

2. Mając skipass wchodzi się do budynku bez stania w kolejce

3. Wjazd Goryczkową jest mimo wszystko szybszy, jak nie ma dużego obłożenia i jedzie w trybie turbo, to trwa to 12-13 minut. Kolejka w zasadzie tyle samo albo i więcej, wliczając oczekiwanie na  wagon i przesiadkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ptk89 napisał:

Mam pytanko to bywalców Kasprowego...

Kupuję skipass i trzeba podać dzień oraz godzinę - o co chodzi z tą godziną? Wyjazd kolejką na górę jest możliwy tylko o tej godzinie jaką wybieram?

Przyjedź o 6 rano i jesteś pierwszy przy kasie, pierwszy na górze.

Godzinę podajesz i wchodzisz o tej godzinie, pewnie tak. Nie praktykowałem tego. Zawsze tam chcę być od otwarcia do zamknięcia:WP_20160403_002.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...