Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Góral spod Skrzycznego napisał:

Przyjedź o 6 rano i jesteś pierwszy przy kasie, pierwszy na górze.

Godzinę podajesz i wchodzisz o tej godzinie, pewnie tak. Nie praktykowałem tego. Zawsze tam chcę być od otwarcia do zamknięcia:WP_20160403_002.jpg

 

Dzięki Góralu za dobre rady, hardkorowiec jesteś ;)

Jestem jednak trochę wygodny, więc założyłem sobie PKLpass, doładowuje przez neta i śmigam na miejsce o 8 prosto do wagoniku :)

PS. Jest jakiś błąd na stronach PKL, bo kupiłem 2 dniowy skipass no limit(wjazdy z Kuźnic bez limitu) za 199 zł. Normalna cena to 275 zł, a dla posiadaczy PKLpass 239 zł(tak wynika z cennika). Jednak cena w sklepie internetowym pojawia się teraz 199 zł ;)
 

PS.2 Góralu wracaj do zdrowia! Nie znam Ciebie osobiście, ale uwielbiam Twoje relacje, sprawozdania itp. itd. Wracaj tam gdzie Twoje miejsce!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tak jest, że o ósmej wchodzą równocześnie ci z pierwsi kolejki i ci z karnetami przez neta, ale tam też jest kolejka.

Dzięki za ciepłe słowa, na razie z relacjami z gołą klatą występuje szalony kolega Marionen :)

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o problem z nogami na krzesełku na Goryczkowej. Mam ten sam problem i przy 178 cm wzrostu nie wcisnę nogi na pałąk. I myślę że jest to spowodowane konstrukcją dzisiejszych nart. Są one dużo grubsze pod butem a do tego dochodzi jeszcze płyta wiązań. I często i gęsto brakuję tych paru centymetrów aby wcisnąć nogi i domknąć pałąk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo już coś na temat inwestycji PKL? Parę lat temu obiecywali wielkie inwestycje i jak dotąd nic nie zainwestowali. Być może jakieś armatki kupili i na tym koniec. Rok temu też mówili o wyciągu na Goryczkowa, tunelu i orczyku na Gubałówke...

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz w życiu zaatakowałem Kasprowy. Przyjemność z jazdy jest tam poza wszelkimi ocenami - dla mnie rewelacja. Gąsienicowa perfekcyjna zero przetarć i grudów. Goryczkowa już nie tak kolorowo, zjedzie się bez rysowania nart ale trzeba mocno uważać. Nartostrada przez Goryczkową do Kuźnic perfekcyjna i do tego jaka przyjemność zjazdu wśród natury. 

Oznakowanie totalne dno. Za cholere nie wiedziałem jak dostać się z Gąsienicowej na Goryczkową. Wejście na krzesło Goryczkowej jakoś z dupy strony, ludzie źle podjeżdżali i uderzali z buta. 

Pytanie do Was stali bywalcy. Rozrysuje ktoś na mapce google którędy trzeba jechać by zjechać na nartach przez Gąsienicową do Kuźnic? Doejchałem do dolnej stacji krzesła na Gąsienicowej i tam jakby droga się kończy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ratrak najbardziej mnie interesuje czy jadąc trasą Gąsienicową trzeba gdzieś odbić w bok czy jedziemy do dolnej stacji kolejki i tam potem jest jakaś droga? Trasa do Kuźnic jest oznaczona jako otwarta a ja dzisiaj nie wiedziałem jak jechać. Dojechłem do dolnej stacji kolejki to dookoła widziałem ewentualnie freeride a nie było żadnej ubitej drogi dalej w dół w stronę Kuźnic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla mnie osobiście sama nazwa Kasprowy Wierch - w odniesieniu do nart - paraliżuje. Widzę jednak, że ludzie tamtędy jeżdżą, a nawet tacy, których w mojej ocenie nie puściłabym na część polskich czerwonych tras. Jak to zatem jest z tym Kasprowym? Trzeba tam mieć jakieś specjalne umiejętności, czy starczy niewiele umiejętności i dużo odwagi bądź bezmyślności? Jest tam jakaś jedna lepsza/łatwiejsza trasa? Z czym tam się trzeba zmierzyć lub jak sobie poradzić? Jednym słowem kto się tam kwalifikuje do jazdy? Ja osobiście mam na pewno więcej umiejętności niż odwagi, bo tej w odniesieniu do Kasprowego w ogóle nie mam. A w ramach bezmyślności - mam kilka wolnych dni i nie wiem gdzie się podziać :)

Żartowałam :P

 

 

Edytowane przez Analiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne nogi i dobry apetyt, żeby siły starczyło do 17,00. To jednak trasy czarne, nie myślę tu o początkowych ściankach na Gąsienicowej krótsza, Goryczkowa to prawie 800m ścianki choć łagodniejszej ale o tym jak zmieniają się te trasy w ciągu słonecznego dnia. A jeśli jest twardo to sił potrzeba jeszcze więcej żeby się na nich utrzymać i konieczne ostre krawędzie, rano jest twardo-lodowo i pięęęęęęęęęęęknie. WP_20160403_004.thumb.jpg.d812162e2429abab68862934ea67deab.jpg

Kocham to miejsce i bardzo żałuję, że w tym roku mnie tam z wami nie będzie.

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 21:56, tankowiec napisał:

Jeśli chodzi o problem z nogami na krzesełku na Goryczkowej. Mam ten sam problem i przy 178 cm wzrostu nie wcisnę nogi na pałąk. I myślę że jest to spowodowane konstrukcją dzisiejszych nart. Są one dużo grubsze pod butem a do tego dochodzi jeszcze płyta wiązań. I często i gęsto brakuję tych paru centymetrów aby wcisnąć nogi i domknąć pałąk. 

Może i coś ma ta konstrukcja nart ale nie u mnie. Nie zależnie jak płaskie (cienkie) narty bym miał to nóg nie wcisnę przy moich 191 cm na tym wyciągu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie może głupie pytanie, ale nigdy nie byłem na Kasprowym, więc nie wiem. Czy mają kupiony skipass, muszę kupować jeszcze dodatkowo wyjazd główną koleją?

Na 100% jest opcja skipassu razem z wyjazdem koleją linową i możliwością powrotu jeśli warunki zjazdu do Kuźnic są niewystarczające.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj odwiedziłem Kasprowy. Wyjazd zaplanowany wcześniej ze względu na ładną pogodę. Jeśli chodzi o warunki to na obu trasach górne odcinki przygotowane bajecznie, dolne niestety nie były ratrakowane. W Gąsienicowej od rozjazdów do dolnej stacji były oblodzenia, zwłaszcza tuż przy bramkach gdzie było jedno wielkie klepisko. Wraz z upływem dnia i wzrostem temp. warunki w dolnej części uległy znacznej poprawie za to początek trasy się zniszczył [emoji6]. Z Goryczkową było gorzej, po przejechaniu rozjazdów i dojechaniu do polany zastałem jedno wielkie lodowisko i kilka przetrać oraz wystających kamieni. Na szczęście z lewej strony trasy dało się złapać nieco fajnej przyczepności. Z biegiem dnia narciarze nieco trasę przejeździli i jeździło się znośnie. Ogólnie znaczną część wyjazdu jeździłem w dolinie Goryczkowej, sztruks można było tam zastać jeszcze o 14stej[emoji6]. Ludzi na stoku ogolnie mało, znacznie więcej po stronie doliny Gąsienicowej. Bezproblemowy zjazd do Kuźnic z doliny Goryczkowej, mnie się udało pod samiutki parking[emoji4]. Wyjazd bardzo udany. Niestety wydaje mi się że jeśli coś nie dosypie trasa w Goryczkowej szybko przestanie być przejezdna.d9946cb3a1e3100f78faa118715785f4.jpg10a9dfa7bedb33c0d2a0bda094f5fb5b.jpga1c336c2c3e625fb698c39812cd6fae3.jpg8cc34254717a1f63c8daa0fbf1efc25c.jpg Klepisko w Goryczkowej 0069529dfba4e48e86df6c6d5b2e7de7.jpg Panorama po stronie Gąsienicowej.

To tyle. Pozdrawiam!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
7 godzin temu, Bumer napisał:

KrisRR, to są zdjęcia dzisiejsze? Zastanawialiśmy się gdzie jechać,  Podhale czy Krynica. Padło na Krynice,  a tu okresami lekka mzawka. Jakby to były dzisiejsze zdjęcia,  byłoby mi żal złego wyboru.

nie niestety nei dzisiejsze a z 2 lat wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...