Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że sypnęło, tylko czy uda się gdziekolwiek dojechać???

Zakopianka stoi, Słowacja stoi i stan klęski żywiołowej - gdzie jechać, żeby w ogóle dojechać??? :D

A po jutrzejszym okienku pogodowym znowu ma sypać i chyba jeszcze w przyszłym tygodniu!!! :o

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, leitner napisał:

Jak myślicie - jak teraz jest 2 m śniegu na górze, to Gąsienicowa wytrzyma do drugiej połowy maja? ;) 

Chyba w 2012 5 czerwca widziałem komunikat, że jest jeszcze 86 cm śniegu! Warun był, ale oni mają sztywno określony termin działania (głownie przez Park) i nic tego nie zmieni. W tym roku śmigać będzie można do 3 maja. Później jedynie skitourowo o ile Park nie zabroni... :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TOPR apeluje o niewywożenie narciarzy i turystów wybierających się dalej w góry, na Kasprowy Wierch ze względu na ekstremalnie trudne warunki.

Jeśli wybieracie się do Zakopanego na freeride etc., to przemyślcie pięć razy, czy wiecie na co się piszecie. Jest tyle śniegu, że nawet na fokach toruje się w śniegu po pas..."

:ph34r::ph34r::ph34r:


 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Chyba w 2012 5 czerwca widziałem komunikat, że jest jeszcze 86 cm śniegu! Warun był, ale oni mają sztywno określony termin działania (głownie przez Park) i nic tego nie zmieni. W tym roku śmigać będzie można do 3 maja. Później jedynie skitourowo o ile Park nie zabroni... :ph34r:

O ile dobrze pamiętam to chyba w 2009 albo jakoś wcześniej było tak że śniegu było dużo i w weekend majowy śmigały wyciągi, później był przegląd a po przeglądzie pod koniec maja chodziła jeszcze Gąsienicowa :D

Kto za powtórką? :rolleyes:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pawelb91 napisał:

"TOPR apeluje o niewywożenie narciarzy i turystów wybierających się dalej w góry, na Kasprowy Wierch ze względu na ekstremalnie trudne warunki.

Jeśli wybieracie się do Zakopanego na freeride etc., to przemyślcie pięć razy, czy wiecie na co się piszecie. Jest tyle śniegu, że nawet na fokach toruje się w śniegu po pas..."

co za sezon o.O

teraz znowu , jeżeli chodzi o ilość śniegu , klęska urodzaju :o 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mamad napisał:

Szukam i szukam. Czy na Kasprowym mogło faktycznie spaść 120 cm świetnego puszku. Jeśli tak to powinno tam być grubo ponad 2 m śniegu. Jak na koniec kwietnia to wynik SPORY.

Według stacji meteo i ogimetu:
13 kwiecień stan pokrywy 112cm
20 kwiecień stan pokrywy 195cm :)
http://ogimet.com/cgi-bin/gsynres?ind=12650&lang=en&decoded=yes&ndays=10&ano=2017&mes=04&day=20&hora=12

jak na kwiecień to wcale nie jest jakiś dziwny wynik, pamiętam jak byłem w 2013 lub 2014r w D5S i było ok 2-2,5m śniegu, za to obecny przyrost pokrywy i to co się dzieje jest kataklizmem śniegowym :D
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2009... :D

kasprowy 12 czerwca.jpg

Popatrzcie na datę!!! To wtedy było właśnie owe 86 cm śniegu!!! :D

Wtedy byłem na majówce (1.05) ,było 160 cm i działały oba kotły. Dało się zjechać do samego dołu!!! 

Niestety nie pamiętam, żeby w drugiej połowie maja puszczali Gąsienicową, a pilnie śledziłem komunikaty... ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Niestety nie pamiętam, żeby w drugiej połowie maja puszczali Gąsienicową, a pilnie śledziłem komunikaty... ;)

Kurcze to może kilka sezonów wcześniej jeździli na Gąsienicowej pod koniec maja, pamiętam że wdziałem na kamerkach że kręcą, a narciarze zzzium do kotła.

Ja na Kasprowym debiutowałem w 2011, ale jeszcze w maju nie udało mi się jeździć... choć warunki były podczas kilku sezonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Chyba w 2012 5 czerwca widziałem komunikat, że jest jeszcze 86 cm śniegu! Warun był, ale oni mają sztywno określony termin działania (głownie przez Park) i nic tego nie zmieni. W tym roku śmigać będzie można do 3 maja. Później jedynie skitourowo o ile Park nie zabroni... :ph34r:

Czemu tylko do 3? Zazwyczaj można było jeździć przez cały weekend majowy, a nie tylko do połowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...