Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się wybieram tam jutro. 

Dzwoniłem dzisiaj tam, i ponoć Goryczkowej jutro nie otworzą. Nartostrada ponoć nieprzejezdna. Ktoś sprawdzał w praktyce?

Dzisiaj i jutro według prognoz, ma być ujemna temperatura. Jutro ma też na chwilę pojawić się słońce. 

Nie byłem na Kasprowym od 15 lat. Są tam na dole albo na górze jakieś przechowalnie bagażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gerald napisał:

Ja się wybieram tam jutro. 

Dzwoniłem dzisiaj tam, i ponoć Goryczkowej jutro nie otworzą. Nartostrada ponoć nieprzejezdna. Ktoś sprawdzał w praktyce?

Dzisiaj i jutro według prognoz, ma być ujemna temperatura. Jutro ma też na chwilę pojawić się słońce. 

Nie byłem na Kasprowym od 15 lat. Są tam na dole albo na górze jakieś przechowalnie bagażu?

Pisz, pisz bo ja narty w bagażniku mieć będę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 11:45. Jadę krzesłem na Gąsienicowej. Jak dla mnie, warunki dobre. Sypie lekki śnieg, jest -3,5 st C. Górna część trasy lekko oblodzona, potem jest już bardzo dobrze. Goryczkowa nie działa i nie będzie działać. Warto było tutaj przyjechać na pożegnanie sezonu. Miałem tylko jeden dzień wolnego, więc wyjazd w Alpy nie wchodził w grę. 

Zapomniałem dodać. Widoczność jest kiepska. Okresami jest silne zamglenie i nic nie widać. Ale co jakiś czas przebija się trochę promieni zza chmur i robi się jaśniej.

Edytowane przez Gerald
dodanie informacji
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie przez internet. Dzisiaj jeździłem i kupiłem rano. Byłem 7:30, ale i o 8:00 spokojnie kupicie skipass na górę. Narciarze są uprzywilejowani i mogą kupić karnet w budynku drewnianym na przeciwko kas. Tam sprzedają tylko skipassy. Narciarzy mało, jazda na około. Ponad 70% krzeseł jeździ pusta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu na Gąsienicowej jeszcze dużo, ale już przy drugim zjeździe, czyli około 9:00 robiło się miękko. O 11:00 już sporo muld, ale poza trasami równo i twardo. Dzisiaj przez 2 godziny jeździłem poza trasami z 7 letnią córką, więc na prawdę jest tam super przyjemnie, choć puchu już jak na lekarstwo. Jednak po zdjęciu nart zapadasz się po pas. 

Jutro spróbuję zjechać Goryczkową do Hali Kondratowej, a później to już na pewno z buta, ale ma być piękna pogoda więc nie mogę sobie odpuścić takiej krajoznawczej przyjemności. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wielofish napisał:

Jeśli kupujesz na konkretną godzinę to ponoć musi wejść o tej godzinie.

To nie problem, chyba, ze będą korki... 9_9

3 minuty temu, wielofish napisał:

10:40 nie będzie dobrych warunków.

Jak dla mnie, dobre warunki będą nawet o 17.00... ;) Zależy kto co lubi... ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem karnety przez Internet i nie było problemu, chociaż jechałem autokarem, więc mogło wypaść sporo nieprzewidzianych sytuacji. Jako, że pogoda było do... bani, to Kasprowy świecił jedynie pustkami. Spokojnie można też było kupić w kasie i nie użerać się z automatem, który nie chciał za dobrze współpracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy!
Szybka relacja z Kasprowego na świeżo. Warunki bardzo fajne. Do godziny 10 zero muld i przetarć, później wraz ze wzrostem temp i ludzi śnieg stawał się miękki i powstawały muldy ale tworzyły się fajne gładkie tunele.o godzinę 12stej można było jeszcze naprawdę fajnie śmigać . Ludzi umiarkowanie mało, brak kolejek przy wyciągu. W kolejce do kasy na Kasprowy byłem już przed siódmą i nie byłem w czołówce także wyjazd albo bardzo wcześnie albo wcale. UWAGA! Udało się zajechać do Kuźnic przez Goryczkową bez problemu, ostanie 350m trzeba podejść na nogach.
Pozdrawiam!85af4529e8e972f1edf394d5bbf9a9ef.jpg1472e82c1438969e3764b9187ae74bc0.jpgffbee491fb11b9ddc5717767302c55fb.jpg3cdc4f8988c0d65a72b2fdfa141c6de7.jpg13f9c007e0e3d6685665f0a50eae23de.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pablodc napisał:

Witam Koledzy!
Szybka relacja z Kasprowego na świeżo. Warunki bardzo fajne. Do godziny 10 zero muld i przetarć, później wraz ze wzrostem temp i ludzi śnieg stawał się miękki i powstawały muldy ale tworzyły się fajne gładkie tunele.o godzinę 12stej można było jeszcze naprawdę fajnie śmigać . Ludzi umiarkowanie mało, brak kolejek przy wyciągu. W kolejce do kasy na Kasprowy byłem już przed siódmą i nie byłem w czołówce także wyjazd albo bardzo wcześnie albo wcale. UWAGA! Udało się zajechać do Kuźnic przez Goryczkową bez problemu, ostanie 350m trzeba podejść na nogach.
Pozdrawiam!85af4529e8e972f1edf394d5bbf9a9ef.jpg1472e82c1438969e3764b9187ae74bc0.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie tam muldy,, idealnie jak to na Kasprowym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystkie informacje od pablodc.

Pogoda rewelacyjna, wiec dzisiaj na koniec dnia udaliśmy sie na Kondratowa. Tam juz wiosna, ale mozna dojechać bez ściągania nart. Dopiero w dolinie trzeba łąkę pokonać. Pozniej znowu na narty i do drugiego mostu mozna dojechać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Greg napisał:

Panowie, pytanko za 100 pkt - ktoś wie, do kiedy planują jeździć w Gąsienicowym? Do środy, czy do niedzieli 07.05 pociągną?  Słabo na www z info, albo nie mogę odnaleźć...

Niedziela 7.05 ostatnim dniem sezonu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tłumów turystów chętnych wjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch nie pamiętają nawet najstarsi górale. W poniedziałek 1 maja kolejka do kas biletowych ciągnęła się przez kilkaset metrów. Najwytrwalsi stali po bilety nawet 5-6 godzin.

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/zakopane-majowka-2017-zeby-wjechac-na-kasprowy-trzeba-odstac-nawet-56-godzin,12037196/

xDxDxD

Dobrze że narciarze już nie muszą w tym uczestniczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jakby ktoś planował turystyczny wjazd na Kasprowy w najbliższym czasie:

"6go czerwca będzie można wjechać (i zjechać) na Kasprowy Wierch bezpłatnie. Z okazji uroczystych obchodów 20-lecia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Kasprowym Wierchu. Darmowego przejazdu nie da się wcześniej zarezerwować, tak więc jeśli tylko pogoda dopisze można się spodziewać sporej kolejki do wejścia do wagonika. Kolejka będzie czynna od godziny 8.00."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
"Kamil
 
2017-08-27 18:16
"Kamil
Piśory myślom, że wszystko mogom zawłaszczyć ! Koniec tego roskradania za PO było dobrze nikt nie ruszał takich spraf! Mam tego dosyć ile można żyć w kru żondzonym pszes idjotuf ?"
 
 
Pan Kamil komentuje pod artykułem :DO.o
 
 
Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie mam najlepszych informacji jeśli chodzi o Kasprowy.

Nowe krzesło na Goryczkowej nie powstanie jednak tak szybko, jak można było się tego wcześniej spodziewać. Pomijając problemy z nim, najgorzej wygląda sprawa naśnieżania a bez tego nie powstanie nowa kolej, bo po prostu się nie opłaca. Cały czas trwają rozmowy z TPN i innymi instytucjami, bo Goryczkowa znajduje się także w obszarze Natura 2000. Najbardziej kontrowersyjną sprawą wydaje się być pobór wody z potoku do naśnieżania. PKL chce naśnieżać tylko na początku sezonu (grudzień - styczeń), więc argument o tym, że śnieg będzie tam leżał dłużej i będzie opóźniał wegetację jest chybiony. Na razie trzeba czekać.

Nie Gubałówce na razie niewiele się zmieni. Cały czas największym problemem jest dogadali e się z właścicielami działek. Problem w tym, że niektórzy w ogóle nie wiedzą, że mają tam jakiś swój teren.
Jedyna nowość na ten sezon jest taka, że trasa na Gubałówce będzie zwykłą trasą a nie snowparkiem.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...