ispo BrandNew Award: nagrody wędrują do…
2008.01.04
Jury 17. edycji konkursu BrandNew Awards miało w tym roku nie lada orzech do zgryzienia. Od kandydatów z 26 krajów wpłynęło aż 261 zgłoszeń, co oznacza ok. 13-procentowy wzrost w stosunku roku ubiegłego, czyli rekord pobity! Wśród zgłoszeń znalazł się sprzęt i akcesoria posiadające cechy produktów przyjaznych dla środowiska. W tym roku po raz pierwszy za pośrednictwem Internetu klienci mieli możliwość oddania głosu na najlepsze ich zdaniem produkty. Po przeprowadzeniu licznych testów, analiz, obejrzeniu pokazów i długich dyskusjach jury wyłoniło 31 finalistów i 8 zwycięzców konkursu…

"Advansa® - Nagroda głóna: Quantya® FMX Dirtbike"
Szybki motocykl terenowy ze szwajcarskim rodowodem - przyjazny dla środowiska. 2-godzinne ładowanie baterii energią elektryczną gwarantuje 3 godziny zabawy na motocrossowym torze. Cichy, nie zanieczyszcza środowiska, a posiada niezwykłą moc. W 2008 motocykl zostanie dopuszczony również do ruchu drogowego.
Więcej informacji na stronie: www.quantya.eu

"YKK® - nagroda w kategorii sprzęt letni: Hillracer Cross®"
Przypominające nieco gokart sanki, które jeżdżą… latem. Pomimo iż sterowane tylko stopami i poprzez balansowanie ciałem są bardzo bezpieczne: koła wyposażono w blokadę uniemożliwiającą jazdę w tył, hamulce hydrauliczne i hamulec inercyjny. Za pomocą specjalnego uchwytu sanki można transportować w górę na wyciągu orczykowym. Letnia wersja sanek posiada wymagane certyfikaty i niemiecki TÜV.
Więcej informacji na stronie: www.sports-tech.de

"DuPont - nagroda w kategorii sprzęt zimowy: Ski Mojo"
Brytyjskie urządzenie - Ski-Mojo to nic innego, jak amortyzator dla narciarzy. Podczas jazdy urządzenie jest niewidoczne, bo zakładamy je pod spodnie. Wyposażone w sprężynę ramię montujemy w górnej części buta narciarskiego oraz na udzie. Sprytny patent skutecznie odciąża stawy kolanowe i mięsień czworogłowy uda; można ustawić je na opcję "ski" lub "walk".
Więcej informacji na stronie: www.ski-mojo.com

"Coolmax® nagroda w kategorii odzież sportowa: ion-mask™"
Powłoka ion-mask™, która nałożona na obuwie sportowe nadaje mu doskonałych właściwości wodoodpornych, nawet podczas biegania po wodzie. Do aplikacji wspomnianej powłoki na odzież lub obuwie wykorzystuje się jonowany gaz określany również jako "plazma", dzięki czemu warstwa nałożonej substancji jest niezwykle cienka. Opisaną technologię opracowali naukowcy z oxfordzkiej firmy P2i.
Więcej informacji na stronie: www.p2ilabs.com

"Creora® - nagroda w kategorii styl: Eleonore de Ruuk"
Specjaliści z firmy Eleonore de Ruuk wiedzą jak wykorzystać kaptur, nie ważne czy projektują sukienki, paski, czy nawet plecaki. Ten niezwykle praktyczny element odzieży w nietypowy sposób łączą z różnymi częściami garderoby i akcesoriami. Świetny mix odzieży ulicznej i mody; funkcjonalność i komfort noszenia gwarantowane!

Więcej informacji na stronie:www.eleonorederuuk.com

"Nilit® - nagroda w kategorii akcesoria styl: Nat-2™"
Buty typu "dwa w jednym", które z pewnością staną się przedmiotem pożądania nie jednej nastolatki. Dzięki suwakowi okalającemu podeszwę modne trampki szybko zmienią się w stylowe japonki lub na odwrót.
Więcej informacji na stronie: www.nat-2.eu

"YKK® - nagroda w kategorii akcesoria sprzęt: Snowpulse"
Nowy system bezpieczeństwa wykorzystujący poduszkę powietrzną, który ma ratować życie ofiarom lawin. Można nabyć go jako integralną część plecaka, lub osobno i zamontować go samemu. Pociągając tasiemkę, 150-litrowa poduszka błyskawicznie wypełnia się powietrzem chroniąc głowę i kark. Po wypełnieniu powietrzem poduszka przybiera taki kształt, by tworzyć wolna przestrzeń i chronić twarz przed śniegiem.
Więcej informacji na stronie: www.snowpulse.com

"Askin® - nagroda w kategorii akcesoria: Myway®"
Stary pomysł - nowe zastosowanie. Projektantów z firmy Catharina Wikström zainspirowała starożytna technika "składania" dokumentów. Mapy ośrodków wydrukowali na wytrzymałym, wodoodpornym materiale, zwinęli i umieścili w dwóch równoległych plastikowych rurkach. Mapa łatwo rozwija się i chowa w rurki. Poręczny, mieszczący się w kieszeni gadżet.
Więcej informacji na stronie: www.daylightagain.com

Agnieszka Harat /skionline.pl