
Warunki narciarskie
Śnieg, otwarte trasy i prognoza w ponad 1 300 stacjach. Przy każdej stacji widać, kiedy ośrodek ostatnio podał warunki.
Raporty ośrodków: dziś · prognoza z 18:05Gdzie jest śnieg: ranking stacji
Ile śniegu spadło i spadnie na górze stacji, obok raport ośrodka.
| Stacja | Prognoza 3 dni | Aktualizacjaraport ośrodka | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kope | 56 cm | 9 cm |
| Bez komunikatu ośrodka | ||
| Campo Imperatore | 46 cm | 18 cm |
| Bez komunikatu ośrodka | ||
| Bansko | 33 cm | 18 cm |
| 0 cmgóra i dół | 0 z 21 tras | dziś |
| Rogla | 46 cm | 4 cm |
| Bez komunikatu ośrodka | ||
| Narvikfjellet | 21 cm | 26 cm |
| Bez komunikatu ośrodka | ||
| Karpacz Ski Arena | 30 cm | 12 cm |
| brak danych | 0 z 7 tras | dziś |
| Corno alle Scale | 39 cm | 2 cm |
| brak danych | 0 z 15 tras | dziś |
| Weinebene | 30 cm | 10 cm |
| Bez komunikatu ośrodka | ||
| Bez prognozy śniegu na górze | ||||||
| Les Habères | brak | brak |
| 0 cmgóra i dół | brak | dziś |
| Skiareál Plešivec | brak | brak |
| 0 cmgóra i dół | brak | dziś |
| Karolinka | brak | brak |
| 0 cm | 0 z 6 tras | dziś |
| Severka | brak | brak |
| 0 cm | brak | dziś |
| Hrubá Voda | brak | brak |
| 0 cm | brak | dziś |
| Frontignano360 | brak | brak |
| 0 cm | 0 z 10 tras | dziś |
| CzerwienneSki | brak | brak |
| brak danych | 0 z 1 wyciągu | dziś |
| Monte Agudo | brak | brak |
| brak danych | 0 z 6 tras | dziś |
| Padola | brak | brak |
| brak danych | 0 z 6 tras | dziś |
| Maciuś | brak | brak |
| brak danych | 0 z 1 wyciągu | dziś |
| Piani di Bobbio | brak | brak |
| brak danych | 0 z 18 tras | dziś |
| Kotlinka | brak | brak |
| brak danych | 0 z 3 tras | dziś |
| Terminillo | brak | brak |
| brak danych | 0 z 5 wyciągów | dziś |
| Karpatka | brak | brak |
| brak danych | 0 z 3 wyciągów | dziś |
| Saas-Almagell | brak | brak |
| brak danych | 0 z 7 tras | dziś |
| St-Luc/Chandolin | brak | brak |
| brak danych | 0 z 39 tras | dziś |
| Svoboda nad Úpou | brak | brak |
| brak danych | 0 z 3 tras | dziś |
| Misurina | brak | brak |
| brak danych | 0 z 4 tras | dziś |
| Skiareál Lipno | brak | brak |
| brak danych | 0 z 16 tras | dziś |
| Hohsaas | brak | brak |
| brak danych | 0 z 11 tras | dziś |
| Saas-Balen | brak | brak |
| brak danych | 0 z 1 trasy | dziś |
| Abetone | brak | brak |
| brak danych | 0 z 27 tras | dziś |
| Torgon | brak | brak |
| brak danych | 0 z 6 tras | dziś |
| Šachty | brak | brak |
| brak danych | 0 z 9 tras | dziś |
| Morzine Pléney i Nyon | brak | brak |
| brak danych | 0 z 30 tras | dziś |
| Gföllberglift | brak | brak |
| brak danych | 0 z 2 tras | dziś |
| Folgaria-Fiorentini | brak | brak |
| brak danych | 0 z 64 tras | dziś |
| Thyon | brak | brak |
| brak danych | 0 z 14 tras | dziś |
| Bivio | brak | brak |
| brak danych | 0 z 16 tras | dziś |
| Bruson | brak | brak |
| brak danych | 0 z 7 tras | dziś |
| Moosalp | brak | brak |
| brak danych | 0 z 32 tras | dziś |
| Antagnod | brak | brak |
| brak danych | 0 z 7 tras | dziś |
| Brusson | brak | brak |
| brak danych | 0 z 9 tras | dziś |
| Gressoney-Saint-Jean | brak | brak |
| brak danych | 0 z 9 tras | dziś |
| Eischoll | brak | brak |
| brak danych | 0 z 12 tras | wczoraj |
Prognoza z dziś, 18:05Źródła danych
Narty na lodowcach
Lodowce z czynnymi wyciągami według ostatniego komunikatu stacji, od największej pokrywy śniegu.
Prognoza z dziś, 18:05Źródła danych
Gdzie leży i gdzie spadnie śnieg
Najwyższa pokrywa w regionie według najnowszych raportów ośrodków oraz suma opadów śniegu w prognozie na 3, 7 albo 10 dni.
Najwięcej śniegu w regionach
Najwyższa pokrywa w regionie z raportów ośrodków z ostatnich 48 godzin
- 1Kraj SalzburskiAustria · Kitzsteinhorn75 cm
- 2TyrolAustria · Sölden50 cm
- 3Dolina AostyWłochy · Breuil-Cervinia25 cm
- 4IsèreFrancja · Alpe d'Huez20 cm
- 5LombardiaWłochy · Livigno18 cm
- 6BawariaNiemcy · Nebelhorn10 cm
- 7Południowy TyrolWłochy · Alpin Arena Senales6 cm
- 8GryzoniaSzwajcaria · Obersaxen Mundaun Val Lumnezia3 cm
- 9ValaisSzwajcaria · Münster-Geschinen1 cm
- 10Szwajcaria CentralnaSzwajcaria · Andermatt-Sedrun0 cm
Prognoza śniegu na 3, 7 albo 10 dni
Gdzie spadnie najwięcej w ciągu 3 dni · 2.11–4.11 Gdzie spadnie najwięcej w ciągu 7 dni · 2.11–8.11 Gdzie spadnie najwięcej w ciągu 10 dni · 2.11–11.11
- 1Campo ImperatorePn · góra 2 199 m64 cm
- 2Campo FelicePn · góra 2 064 m34 cm
- 3OvindoliPn · góra 2 056 m33 cm
- 4RoccarasoPn · góra 2 142 m28 cm
- 5NarvikfjelletPn–Śr · góra 1 006 m27 cm
- 6Port del ComteWt–Śr · góra 2 310 m23 cm
- 7Ordino ArcalísWt–Śr · góra 2 625 m22 cm
- 8La MolinaWt–Śr · góra 2 537 m22 cm
- 9Port AinéWt · góra 2 440 m20 cm
- 10BanskoPn–Śr · góra 2 600 m18 cm
- 1NarvikfjelletPn–Nd · góra 1 006 m80 cm
- 2Campo ImperatorePn · góra 2 199 m64 cm
- 3Tromsø AlpinparkPn–Nd · góra 499 m45 cm
- 4Målselv FjellandsbyPn–Nd · góra 550 m39 cm
- 5Campo FelicePn · góra 2 064 m34 cm
- 6OvindoliPn · góra 2 056 m33 cm
- 7Sulitjelma FjellandsbyPn–Wt, Cz–Nd · góra 558 m33 cm
- 8RoccarasoPn · góra 2 142 m28 cm
- 9ArtesinaŚr–Pt · góra 2 091 m26 cm
- 10Riserva BiancaŚr–Pt · góra 2 060 m25 cm
- 1Narvikfjellet2.11–11.11 · góra 1 006 m95 cm
- 2Campo ImperatorePn · góra 2 199 m64 cm
- 3Tromsø Alpinpark2.11–8.11, 11.11 · góra 499 m46 cm
- 4Målselv FjellandsbyPn–Nd · góra 550 m39 cm
- 5Sulitjelma Fjellandsby2.11–3.11, 5.11–8.11, 11.11 · góra 558 m34 cm
- 6Campo FelicePn · góra 2 064 m34 cm
- 7OvindoliPn · góra 2 056 m33 cm
- 8RoccarasoPn · góra 2 142 m28 cm
- 9ArtesinaŚr–Pt · góra 2 091 m26 cm
- 10Riserva BiancaŚr–Pt · góra 2 060 m25 cm
Prognoza z dziś, 18:05Źródła danych
Kiedy jechać na narty: śnieg miesiąc po miesiącu
Wykres pokazuje, ile śniegu leży od października do maja w prawie 1 300 stacjach z 14 krajów i w którym miesiącu jest go najwięcej. To średnia z ostatnich sezonów dla okolicy każdej stacji, nie pomiar na stoku.
Szczyrk Mountain Resort: pokrywa śniegu w rejonie stacji
Sezony 2016–2026 · dane historyczne
| Miesiąc | Średnio | Mediana | Dni ze śniegiem |
|---|---|---|---|
| Październik | 0 cm | 0 cm | 1 dzień |
| Listopad | 2 cm | 1 cm | 12 dni |
| Grudzień | 11 cm | 10 cm | 28 dni |
| Styczeń | 17 cm | 11 cm | 29 dni |
| Luty | 17 cm | 13 cm | 25 dni |
| Marzec | 2 cm | 2 cm | 16 dni |
| Kwiecień | 1 cm | 0 cm | 7 dni |
| Maj | 0 cm | 0 cm | 0 dni |
Styczeń: średnio 17 cm, śnieg leży 29 dni, średnio co najmniej 40 cm w 1 z 10 sezonów
Warunki narciarskie w Polsce i w Alpach
Poza głównym sezonem na nartach jeździ się na lodowcach w Austrii, Szwajcarii i Włoszech; 8 lodowców z czynnymi wyciągami jest na liście „Narty na lodowcach”. Pierwsze ośrodki w Polsce podają start sezonu na 5.12, na Słowacji na 2.11; daty mogą się zmienić.
Strona regionu zbiera wszystkie jego stacje z raportami ośrodków, prognozę śniegu do 10 dni i kamery na stokach. Przed wyjazdem sprawdź też kamery na stokach.
Najczęstsze pytania o warunki
Gdzie można jeździć na nartach jesienią?
Jesienią działają lodowce w Austrii, Szwajcarii i Włoszech. Aktualnie otwarte pokazuje lista „Narty na lodowcach” na tej stronie. Stoki w Polsce, na Słowacji i w Czechach otwierają się zwykle na przełomie listopada i grudnia.
Jak często aktualizowane są warunki?
Komunikaty stacji o śniegu i trasach oraz prognozę pogody aktualizujemy codziennie. Przy każdej danej podajemy dzień aktualizacji. Raport ośrodka pokazujemy, gdy nie jest starszy niż 48 godzin, a przy stacjach bez prognozy śniegu do 3 dni. Raporty nie ustalają kolejności w rankingu.
Co oznacza śnieg „góra” i „dół”?
To grubość pokrywy śnieżnej w najwyższym i najniższym punkcie tras według komunikatu stacji. Na lodowcach „dół” to zwykle górna stacja kolei, bo zjazdy do doliny jesienią są zamknięte.
Jak liczony jest ranking „Gdzie jest śnieg”?
Ranking porządkuje stacje według śniegu z prognozy na górze stacji: ile spadło w ostatnich 72 godzinach (z zapisanych prognoz, nie pomiar) plus ile spadnie w następnych 72 godzinach. Przy równej sumie, także gdy w obu oknach 72 godzin nigdzie nie ma śniegu, najpierw są stacje otwarte, potem te z najwyżej sięgającymi trasami. W tym samym wierszu pokazujemy raport ośrodka, jeśli go opublikował: grubość pokrywy, otwarte trasy albo wyciągi i dzień komunikatu. Stacje bez prognozy śniegu pokazujemy w osobnej grupie pod rankingiem, najpierw te ze świeżym raportem ośrodka.