skionline.pl sport wiadomo¶ci
Wiadomo¶ci - skoki narciarskie
Kamil Stoch fot. Alicja Kosman
Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wi¶le
2017.01.16
Rewelacyjnie dla polskich kibiców zakończył się pucharowy weekend na skoczni im Adama Małysza w Wi¶le-Malince. Podobnie jak pierwszego dnia, także w niedzielę zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Drugie miejsce zaj±ł dzi¶ Norweg Daniel Andre-Tande, a na najniższym stopniu podium stan±ł Słoweniec Domen Prevc.
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni
2017.01.09
To był wyj±tkowo udany Turniej Czterech Skoczni dla naszych reprezentantów - Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w ł±cznej klasyfikacji, drugie miejsce zaj±ł Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. W pierwszej dwudziestce znaleĽli się również Dawid Kubacki i Stefan Hula. Polacy umacniaj± się na prowadzeniu w Pucharze Narodów i zajmuj± aż trzy lokaty w pierwszej dziesi±tce Pucharu ¦wiata.
fot. Alicja Kosman / PZN
Piotr Żyła mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
2016.12.28
Reprezentuj±cy barwy klubu WSS Wisła Piotr Żyła po raz drugi w swojej karierze wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów, wygrywaj±c w ¶wi±tecznym konkursie rozgrywanym na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po srebrny medal sięgn±ł Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), natomiast br±z zdobył Maciej Kot. Skoczek z klubu AZS Zakopane w drugiej serii poszybował na rekordow± odległo¶ć 139 metrów - to najdłuższy skok na tym obiekcie po zakończonej w grudniu przebudowie.
Stefan Horngacher: "Napisali¶my historię"
2016.12.04
Trener Stefan Horngacher nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego pocz±tku sezonu zimowego. Prowadzona przez niego reprezentacja już w pierwszym konkursie drużynowym Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich zwyciężyła, w dodatku z ogromn± przewag± nad rywalami z Niemiec i Austrii.
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
2016.12.04
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata w niemieckim Klingenthal. Podopieczni Stefana Horngachera nie mieli sobie równych i po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Przewaga Polaków nad drug± drużyn± dnia - reprezentacj± Niemiec wyniosła ponad 40 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Kamil Stoch fot. Fischer
Rozpoczynamy sezon 2016/2017 w skokach narciarskich!
2016.11.25
Jak to zwykle bywa pod koniec listopada, nadszedł czas na zainaugurowanie cyklu zawodów w ramach Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich. Niezwykle udane występy naszych reprezentantów w konkursach Letniego Grand Prix z pewno¶ci± rozbudziły apetyty polskich kibiców. Już dzi¶ pierwszy konkurs podopiecznych Stefana Horngachera, debiutuj±cego w roli trenera Biało-Czerwonych.
Adam Małysz o składzie na Kuusamo: "My¶lę, że to jest dobra idea"
Adam Małysz o składzie na Kuusamo: "My¶lę, że to jest dobra idea"
2016.10.20
Reprezentacja Polski to pierwsza ekipa, która zaprezentowała skład na inaugurację Pucharu ¦wiata w Kuusamo. Adam Małysz, dyrektor koordynator Kadry Narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej PZN uważa, że jest to słuszna decyzja. - My¶lę, że to dobra idea. Zawsze czekało się do samego końca, była wielka nerwówka, póĽniej często nie wychodziło, żeby zgrać wszystkie kadry, by mogły się sprawdzić w jednym miejscu. Najlepszym rozwi±zaniem jest więc to, by takie rzeczy wcze¶niej ustalić - wyja¶nia.
13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wi¶le
13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wi¶le2016.09.23
Trzynastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które odbęd± się w ostatni weekend wrze¶nia (24-25.09.2016) na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince. Po pi±tkowym porannym treningu szkoleniowiec Kadry Narodowej B Robert Mateja przedstawił nazwiska naszych skoczków, którzy powalcz± o jak najlepsze miejsca w przedostatnich tego lata zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego. W sobotę i niedzielę dla kibiców obowi±zuje wstęp bezpłatny!
Kadra skoczków będzie trenować na obiektach Turnieju Czterech Skoczni
Kadra skoczków będzie trenować na obiektach Turnieju Czterech Skoczni
2016.09.15
Trener Stefan Horngacher uchylił r±bka tajemnicy, je¶li chodzi o dalsze przygotowania do sezonu zimowego. Kadra Narodowa A w skokach narciarskich ma w planach kolejne zgrupowania na arenach Turnieju Czterech Skoczni. Po Bischofshofen przyjdzie teraz kolej na austriacki Innsbruck, a w paĽdzierniku także na niemiecki Oberstdorf i niewykluczone, że również Garmisch-Partenkirchen.
Jak nasi skoczkowie spędzili wakacje?
Jak nasi skoczkowie spędzili wakacje?
2016.09.07
Polska, Słowacja, Włochy i Chorwacja - to były kraje, w których nasi skoczkowie spędzili tegoroczne wakacje. Przerwa w treningu była krótka (tylko przez tydzień nie wykonywali żadnych ćwiczeń), więc nie mieli czasu na eksplorowanie dalekich krain. Sposoby na relaks były różne, ale głównie zwi±zane z wod±: wędkarstwo, zabawa w aquaparku i plażowanie.
FIS Grand Prix 2016: Lider Maciej Kot triumfuje w Wi¶le fot. A.Kosman
FIS Grand Prix 2016: Lider Maciej Kot triumfuje w Wi¶le
2016.07.25
W pięknym stylu Maciej Kot odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach FIS Grand Prix 2016. Polak po dwóch bardzo dobrych skokach triumfował w sobotnim konkursie na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince, wyprzedzaj±c drugiego Norwega Andresa Fannemela o 4,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stan±ł reprezentant Niemiec Andreas Wellinger
Japończycy i Słoweńcy przyjad± do Wisły na treningi
Japończycy i Słoweńcy przyjad± do Wisły na treningi2016.07.06
Zagraniczne reprezentacje chętnie odwiedzaj± skocznię im. Adama Małysza w Wi¶le Malince, aby przygotowywać się do kolejnego sezonu. Niedawno byli tam Czesi, a jeszcze w lipcu pojawi± się na niej Japończycy i Słoweńcy. Z kolei od poniedziałku na Malince trenuj± Biało-Czerwoni prowadzeni przez szkoleniowca Stefana Horngachera. W dniach 21-23 lipca skocznia powita cał± ¶wiatow± czołówkę podczas prestiżowych konkursów FIS Grand Prix. Bilety na to wydarzenie wci±ż s± w sprzedaży.
W pi±tek rusza sprzedaż biletów na FIS Grand Prix Wisła 2016
W pi±tek rusza sprzedaż biletów na FIS Grand Prix Wisła 20162016.06.08
Już w najbliższy pi±tek, 10 czerwca do sprzedaży trafi± bilety na największe narciarskie wydarzenie tego lata - FIS Grand Prix w skokach narciarskich, które w dniach 21-23 lipca odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le Malince. Wej¶ciówki będzie można nabywać za pomoc± platformy internetowej Kupbilet.pl oraz w sklepie Wi¶laczek w centrum Wisły.
Finał Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich - Planica 2016 fot. PK
Finał Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich - Planica 2016
2016.03.27
Skoki narciarskie nieczęsto goszcz± na łamach naszego portalu, bo też jest to i sport, którego amatorsko uprawiać się nie da. Jednak doceniaj±c wielki wpływ, jaki ta dyscyplina ma na promowanie w ogóle sportów zimowych w naszym kraju, wybrali¶my się na końcowe zawody, by wzi±ć udział w jednej z najbardziej spektakularnych imprez sportowych w Alpach w sezonie zimowym. Tradycyjnie odbywaj± się one w Kranjskiej Gorze w Słowenii - miejscu o wyj±tkowych walorach krajobrazowych - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Kinga Rajda po raz drugi z rzędu Mistrzyni± Polski Kobiet w skokach
2016.03.14
W niedzielę, 13 marca na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich oraz Juniorów w kategorii Junior D i C, również w skokach. Bezkonkurencyjna w¶ród dziewcz±t okazała się zawodniczka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk Kinga Rajda, która drugi rok z rzędu wywalczyła tytuł najlepszej polskiej skoczkini. W¶ród Juniorów C równych nie miał sobie Tomasz Pilch z WSS Wisła, natomiast w kategorii Junior D wygrał Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra
Dzień medialny z zawodnikami PZN
Kamil Stoch2015.11.05
W ¶rodę 4 listopada w krakowskim hotelu Park Inn odbył się dzień medialny z zawodnikami Polskiego Zwi±zku Narciarskiego. Udział w nim wzięli m.in. trener główny w skokach narciarskich Łukasz Kruczek, br±zowa drużyna Mistrzostw ¦wiata z Falun na czele z Kamilem Stochem oraz br±zowa medalista w sprincie drużynowym z Falun - Sylwia Ja¶kowiec.
Murańka wygrywa w Wi¶le
Murańka wygrywa w Wi¶le! Hula na trzecim miejscu
2015.08.10
Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wi¶le padł łupem Klemensa Murańki, który dzięki dwóm równym skokom pokonał Słoweńca Roka Justina. Na trzecim miejscu zawody ukończyli ex aequo Stefan Hula oraz Austriak Philipp Aschenwald. Liderem całego cyklu pozostaje Dawid Kubacki.
Puchar Kontynentalny: 56 zawodników powalczy w Wi¶le
Puchar Kontynentalny: 56 zawodników powalczy w Wi¶le2015.08.07
56 zawodników z 12 krajów wystartuje w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, które w najbliższy weekend, w dniach 8-9 sierpnia rozegrane zostan± na skoczni im. Adama Małysza w Wi¶le-Malince. Oprócz trzynastu reprezentantów Polski zobaczymy również, m.in. Clemensa Aignera, Anze Laniska czy Cene Prevca.
poprzednie1 - 18 z 708następne
Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni styczeń 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.