Wiadomości - skoki narciarskie
Skoczkinie trenowały na Skalitem
2020.05.06
Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na skoczniach kompleksu Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku trenowała dziś kadra kobiet w skokach narciarskich.
Kwalifikacje i konkursy Turnieju Czterech Skoczni od soboty na żywo w Eurosporcie 1
2018.12.28
Sobotnie kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie rozpoczną 67. Turniej Czterech Skoczni. W ciągu 9 dni skoczków czeka aż osiem startów w najbardziej prestiżowym cyklu w Pucharze Świata. Wszystkie skoki w kwalifikacjach i konkursach pokaże na żywo wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player!
Puchar Świata Wisła 2018: Klimov najlepszy indywidualnie
2018.11.19
Pierwszy w sezonie zimowym 2018/2019 weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich przeszedł już do historii. Zwycięzcą konkursu indywidualnego został Rosjanin Evgeniy Klimov, który był zdecydowanie najlepszy i o prawie seidem punktów pokonał reprezentanta Niemiec Stephana Leyhe. Podium uzupełnił Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który ukończył zawody na czwartym miejscu, tracąc do podium zaledwie 0,3 punktu.
Puchar Świata Wisła 2018: Polacy wygrywają konkurs drużynowy!
2018.11.17
Pierwszy w sezonie 2018/2019 konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich należał do Polaków. Biało-czerwoni zaprezentowali się wyśmienicie w sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince i odnieśli pewne zwycięstwo przed własną publicznością. Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o 11,1 punktu pokonali reprezentację Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Milka nowym sponsorem Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich "Sercem z naszymi"!
2018.11.17
Wisła, 17.11.2018 r. - Milka, kultowa marka czekolady, od 25 lat zaangażowana we wspieranie sportów zimowych na świecie, rozpoczyna strategiczną współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim - jako oficjalny sponsor Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich Kadry A. Pod hasłem "Sercem z naszymi" rusza szereg aktywności marki, które pozwolą polskim kibicom być jeszcze bliżej sportowców i dzielić z nimi emocje towarzyszące zawodom.
Klimov zwycięzcą kwalifikacji! Sześciu Polaków w konkursie
2018.11.17
W piątek najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie zainaugurowali sezon zimowy. Na starcie kwalifikacji stanęło 70 zawodników z 15 krajów. W eliminacjach zwycięstwo odniósł Rosjanin Evgeniy Klimov, który o 1,4 punktu pokonał reprezentanta Polski Dawida Kubackiego. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Niemiec Stephan Leyhe.
Znamy program zawodów Pucharu Świata w Wiśle!
2018.10.02
Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa miesiące najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Wisły, aby po raz drugi w historii na skoczni im. Adama Małysza zainaugurować sezon startów w Pucharze Świata. Poznaliśmy program zawodów listopadowej inauguracji.
FIS Grand Prix 2018: Nokaut Polaków w Wiśle!
2018.07.23
W sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został jedyny tego lata konkurs drużynowy FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Tego dnia na wiślańskim obiekcie królowali podopieczni Stefana Horngachera, którzy nie mieli sobie równych i odnieśli pewny triumf w zawodach. Polacy skakali daleko i w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła o ponad 70 punktów zwyciężyli w konkursie drużynowym. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec, natomiast trzecie miejsce zajęli Norwegowie.
Kamil Stoch fot. Alicja Kosman
Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wiśle
2017.01.16
Rewelacyjnie dla polskich kibiców zakończył się pucharowy weekend na skoczni im Adama Małysza w Wiśle-Malince. Podobnie jak pierwszego dnia, także w niedzielę zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął dziś Norweg Daniel Andre-Tande, a na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Domen Prevc.
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni
2017.01.09
To był wyjątkowo udany Turniej Czterech Skoczni dla naszych reprezentantów - Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w łącznej klasyfikacji, drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. W pierwszej dwudziestce znaleźli się również Dawid Kubacki i Stefan Hula. Polacy umacniają się na prowadzeniu w Pucharze Narodów i zajmują aż trzy lokaty w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata.
Piotr Żyła mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
2016.12.28
Reprezentujący barwy klubu WSS Wisła Piotr Żyła po raz drugi w swojej karierze wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów, wygrywając w świątecznym konkursie rozgrywanym na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po srebrny medal sięgnął Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), natomiast brąz zdobył Maciej Kot. Skoczek z klubu AZS Zakopane w drugiej serii poszybował na rekordową odległość 139 metrów - to najdłuższy skok na tym obiekcie po zakończonej w grudniu przebudowie.
Stefan Horngacher: "Napisaliśmy historię"
2016.12.04
Trener Stefan Horngacher nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego początku sezonu zimowego. Prowadzona przez niego reprezentacja już w pierwszym konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich zwyciężyła, w dodatku z ogromną przewagą nad rywalami z Niemiec i Austrii.
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
2016.12.04
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Podopieczni Stefana Horngachera nie mieli sobie równych i po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Przewaga Polaków nad drugą drużyną dnia - reprezentacją Niemiec wyniosła ponad 40 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Kamil Stoch fot. Fischer
Rozpoczynamy sezon 2016/2017 w skokach narciarskich!
2016.11.25
Jak to zwykle bywa pod koniec listopada, nadszedł czas na zainaugurowanie cyklu zawodów w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niezwykle udane występy naszych reprezentantów w konkursach Letniego Grand Prix z pewnością rozbudziły apetyty polskich kibiców. Już dziś pierwszy konkurs podopiecznych Stefana Horngachera, debiutującego w roli trenera Biało-Czerwonych.
Adam Małysz o składzie na Kuusamo: "Myślę, że to jest dobra idea"
2016.10.20
Reprezentacja Polski to pierwsza ekipa, która zaprezentowała skład na inaugurację Pucharu Świata w Kuusamo. Adam Małysz, dyrektor koordynator Kadry Narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej PZN uważa, że jest to słuszna decyzja. - Myślę, że to dobra idea. Zawsze czekało się do samego końca, była wielka nerwówka, później często nie wychodziło, żeby zgrać wszystkie kadry, by mogły się sprawdzić w jednym miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest więc to, by takie rzeczy wcześniej ustalić - wyjaśnia.
13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle
13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle2016.09.23
Trzynastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które odbędą się w ostatni weekend września (24-25.09.2016) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Po piątkowym porannym treningu szkoleniowiec Kadry Narodowej B Robert Mateja przedstawił nazwiska naszych skoczków, którzy powalczą o jak najlepsze miejsca w przedostatnich tego lata zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego. W sobotę i niedzielę dla kibiców obowiązuje wstęp bezpłatny!
Kadra skoczków będzie trenować na obiektach Turnieju Czterech Skoczni
2016.09.15
Trener Stefan Horngacher uchylił rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o dalsze przygotowania do sezonu zimowego. Kadra Narodowa A w skokach narciarskich ma w planach kolejne zgrupowania na arenach Turnieju Czterech Skoczni. Po Bischofshofen przyjdzie teraz kolej na austriacki Innsbruck, a w październiku także na niemiecki Oberstdorf i niewykluczone, że również Garmisch-Partenkirchen.
Jak nasi skoczkowie spędzili wakacje?
2016.09.07
Polska, Słowacja, Włochy i Chorwacja - to były kraje, w których nasi skoczkowie spędzili tegoroczne wakacje. Przerwa w treningu była krótka (tylko przez tydzień nie wykonywali żadnych ćwiczeń), więc nie mieli czasu na eksplorowanie dalekich krain. Sposoby na relaks były różne, ale głównie związane z wodą: wędkarstwo, zabawa w aquaparku i plażowanie.
poprzednie1 - 18 z 727następne