skionline.pl sport wiadomo¶ci
Wiadomo¶ci
Kamil Stoch fot. Alicja Kosman
Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wi¶le
2017.01.16
Rewelacyjnie dla polskich kibiców zakończył się pucharowy weekend na skoczni im Adama Małysza w Wi¶le-Malince. Podobnie jak pierwszego dnia, także w niedzielę zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Drugie miejsce zaj±ł dzi¶ Norweg Daniel Andre-Tande, a na najniższym stopniu podium stan±ł Słoweniec Domen Prevc.
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni
2017.01.09
To był wyj±tkowo udany Turniej Czterech Skoczni dla naszych reprezentantów - Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w ł±cznej klasyfikacji, drugie miejsce zaj±ł Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. W pierwszej dwudziestce znaleĽli się również Dawid Kubacki i Stefan Hula. Polacy umacniaj± się na prowadzeniu w Pucharze Narodów i zajmuj± aż trzy lokaty w pierwszej dziesi±tce Pucharu ¦wiata.
Veronika Velez-Zuzulov
Veronika Velez-Zuzulova wygrywa slalom w Zagrzebiu
2017.01.04
Na trasie wtorkowego slalomu w stolicy Chorwacji najszybsza była Veronika Velez-Zuzulova, która przerwała niesamowit± serię zwycięstw Mikaeli Shiffrin. Tym samym niespodziewanie wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki ze Słowacji i Czech. Polki w Zagrzebiu nie startowały.
fot. Alicja Kosman / PZN
Piotr Żyła mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
2016.12.28
Reprezentuj±cy barwy klubu WSS Wisła Piotr Żyła po raz drugi w swojej karierze wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów, wygrywaj±c w ¶wi±tecznym konkursie rozgrywanym na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po srebrny medal sięgn±ł Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), natomiast br±z zdobył Maciej Kot. Skoczek z klubu AZS Zakopane w drugiej serii poszybował na rekordow± odległo¶ć 139 metrów - to najdłuższy skok na tym obiekcie po zakończonej w grudniu przebudowie.
jetil Jansrud fot. Head
Jansrud, Franz i Hirscher najlepsi we Włoszech
2016.12.20
Miniony weekend był niezwykle bogaty w starty zawodników, rywalizuj±cych w Alpejskim Pucharze ¦wiata. W pi±tkowym supergigancie w Val Gardenie bezkonkurencyjny okazał się Kjetil Jansrud, dzień póĽniej trasę zjazdu najszybciej pokonał Max Franz, a we wczorajszych zmaganiach w Alta Badia zwyciężył Marcel Hirscher. Dzi¶ wieczorem alpejczycy wezm± jeszcze udział w slalomie gigancie równoległym.
Lara Gut fot. Head
Ilka Stuhec i Lara Gut najlepsze w Val d’Isere
2016.12.20
Podczas gdy panowie rywalizowali na włoskich stokach, panie miały okazję sprawdzić się we francuskim Val d’Isere. W pi±tek i sobotę bezkonkurencyjna była Słowenka Ilka Stuhec, natomiast dzień póĽniej zwyciężyła Lara Gut. Szwajcarka udowodniła ¶wietn± dyspozycję mimo dwóch nieudanych startów.
Karolina Riemen-Żerebecka
Karolina Riemen-Żerebecka: Wiem, że zwycięstwo jest możliwe
2016.12.14
Po historycznym sukcesie w pucharze ¶wiata w konkurencji skicross reprezentantka Polski jest zmotywowana do walki o najwyższe miejsca na podium. Najbliższa okazja już za dwa dni w austriackim Montafon.
Henrik Kristoffersen
Pinturault i Kristoffersen najszybsi w Val d’Isere
2016.12.12
W miniony weekend w Val d’Isere alpejczycy zmierzyli się w konkurencjach technicznych. Sobotniego giganta przed własn± publiczno¶ci± wygrał Alexis Pinturault, a dzień póĽniej w slalomie bezkonkurencyjny okazał się Henrik Kristoffersen. Polacy nie startowali.
Mikaela Shiffrin fot. GEPA/Atomic
Tessa Worley i Mikaela Shiffrin wygrywaj± w Sestriere
2016.12.12
Zawodniczki startuj±ce w Alpejskim Pucharze ¦wiata w ubiegły weekend rywalizowały we francuskim Sestriere. W sobotnim gigancie bezkonkurencyjna okazała się zwyciężczyni z Killington, Francuzka Tessa Worley, a dzień póĽniej na trasie slalomu najszybsza była Amerykanka Mikaela Shiffrin. Maryna G±sienica-Daniel ukończyła pierwszy dzień zmagań na 51. pozycji.
Mikaela Shiffrin fot. GEPA/Atomic
Atomic Team w ¶wietnej formie od pocz±tku sezonu
2016.12.06
Rywalizacja w Alpejskim Pucharze ¦wiata w Lake Louise i Val d’Isere nie pozostawia w±tpliwo¶ci - zawodnicy Atomic Redster Team już na pocz±tku sezonu znajduj± się w bardzo dobrej dyspozycji, osi±gaj±c rewelacyjne wyniki we wszystkich dyscyplinach. Sofia Goggia, Tina Weirather, Peter Fill i Marcel Hirscher - wszyscy oni w ubiegły weekend zajmowali miejsca na podium. Udany występ zaliczyła również Mikaela Shiffrin, dzięki czemu utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Stefan Horngacher: "Napisali¶my historię"
2016.12.04
Trener Stefan Horngacher nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego pocz±tku sezonu zimowego. Prowadzona przez niego reprezentacja już w pierwszym konkursie drużynowym Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich zwyciężyła, w dodatku z ogromn± przewag± nad rywalami z Niemiec i Austrii.
Mathieu Faivre fot. Head
Mathieu Faivre najszybszy w gigancie
2016.12.04
Tradycyjnie, grudniowe konkurencje techniczne w Alpejskim Pucharze ¦wiata rozgrywane s± na trasie "La Face" w Val d’Isere. W tym roku, ze względu na brak ¶niegu w Beaver Creek, we francuskim kurorcie, na trasie "O.K." odbywaj± się również konkurencje szybko¶ciowe - zjazd i super gigant.
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
2016.12.04
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata w niemieckim Klingenthal. Podopieczni Stefana Horngachera nie mieli sobie równych i po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Przewaga Polaków nad drug± drużyn± dnia - reprezentacj± Niemiec wyniosła ponad 40 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Mikaela Shiffrin znów gór±
Mikaela Shiffrin znów gór±
2016.11.28
W niedzielę, 27 listopada w Killington triumfowała Mikaela Shiffrin. Pomimo - jak stwierdziła - złego, porannego samopoczucia, Amerykanka odniosła 21. zwycięstwo w Pucharze ¦wiata wyprzedzaj±c konkurencję o 0.73 sekundy
Tessie Worley fot. Rossignol
Gigant w Killington rozstrzygnięty
2016.11.26
Dzisiejsze zawody w amerykańskim Killington rozegrane zostały w do¶ć trudnych warunkach atmosferycznych. O ile w podczas pierwszego przejazdu widoczno¶ć była do¶ć dobra, w drugiej serii trasę Super Star spowiła znacznie utrudniaj±ca jazdę mgła. Również ¶nieg nie był taki, jaki za zwyczaj widujemy na trasach Pucharu ¦wiata - było miękko, a przy bramkach szybko tworzyły się dziury
Kamil Stoch fot. Fischer
Rozpoczynamy sezon 2016/2017 w skokach narciarskich!
2016.11.25
Jak to zwykle bywa pod koniec listopada, nadszedł czas na zainaugurowanie cyklu zawodów w ramach Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich. Niezwykle udane występy naszych reprezentantów w konkursach Letniego Grand Prix z pewno¶ci± rozbudziły apetyty polskich kibiców. Już dzi¶ pierwszy konkurs podopiecznych Stefana Horngachera, debiutuj±cego w roli trenera Biało-Czerwonych.
Marcel Hirscher fot. GEPA/Atomic
Levi - Hirscher na najwyższym stopniu podium
2016.11.14
Najlepszy czas pierwszego i drugiego przejazdu zapewniły Austriakowi pewne zwycięstwo w pierwszym slalomie sezonu. W fińskim Levi, pod nieobecno¶ć Henrika Kristoffersena, obyło się bez niespodzianek - Marcel Hirscher wygrał niedzielne zawody na trasie Levi Black obejmuj±c równocze¶nie prowadzenie w klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu ¦wiata.
Mikaela Shiffrin fot. GEPA/Atomic
Levi bez niespodzianek
2016.11.12
Pierwszy slalom pań w sezonie 2016/2017, tradycyjnie, rozegrany został na trasie Levi Black w Finlandii. Pięć startów w ubiegłym sezonie i pięć zwycięstw. Drugie miejsce w Soelden. O kim mowa? Oczywi¶cie o Mikaeli Shiffrin, która w drugich zawodach sezonu zdeklasowała konkurencję.
poprzednie1 - 18 z 2522następne
Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni styczeń 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.