skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Aleksander Aamodt Kilde najszybszy w Garmisch-Partenkirchen

2016.02.04
W ostatni weekend niemieckie Garmisch-Partenkirchen było gospodarzem kolejnych zawodów z cyklu Alpejskiego Pucharu Świata. Sobotni zjazd okazał się szczęśliwy dla Aleksandra Aamodta Kilde, który odnotował swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne niedzielny gigant został odwołany.
Wiosenna aura nie sprzyja organizatorom zawodów narciarskich. Podobnie jak podczas Alpejskiego Pucharu Świata pań w Mariborze, także w Garmisch-Partenkirchen dodatnie temperatury uniemożliwiły przeprowadzenie dwóch konkursów w równych warunkach.

Aleksander Aamodt Kilde z najlepszym czasem

Sobotni zjazd wygrał Norweg, Aleksander Aamodt Kilde. Mistrz Świata Juniorów z 2013 roku po raz pierwszy w karierze zwyciężył w zawodach tej rangi, wyprzedzając Bostjana Kline ze Słowenii o 0,22s. Tuż za 24-letnim zawodnikiem z Mariboru uplasował się reprezentant Szwajcarii, Beat Feuz (+0,24s). Swoich przejazdów nie ukończyli m.in. Hannes Reichelt i Eric Guay.

Gigant w Ga-Pa odwołany

Na kwadrans przed niedzielnym startem ogłoszono, że konkurs w tych warunkach nie zostanie przeprowadzony. Mgła i mokry śnieg uniemożliwiły sprawiedliwą i bezpieczną rywalizację. To już drugi slalom gigant z rzędu, którego nie udało się rozegrać. Odwołane zawody z Adelboden odbędą się pod koniec lutego w austriackim Hinterstoder, natomiast jeśli chodzi o przeniesienie giganta z Ga-Pa, mówi się o poszerzeniu programu marcowej rywalizacji w Kranjskiej Gorze.
W klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata bez zmian - na prowadzeniu nadal znajduje się Marcel Hirscher przed Akselem Lundem Svindalem i Henrikiem Kristoffersenem. Teraz alpejczycy przenoszą się do Korei Południowej, gdzie w dniach 6-7 lutego zostaną rozegrane kolejne zawody (zjazd i supergigant).