skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Alexis Pinturault najszybszy podczas otwarcia sezonu w Soelden

2016.10.24
Kliknij, aby powiększyć.
Niedzielny slalom gigant w Soelden zainaugurował Alpejski Puchar Świata mężczyzn. Zwyciężył Alexis Pinturault przed Marcelem Hirscherem i Felixem Neureutherem. Reprezentant Polski - Piotr Habdas - zakończył rywalizację na pierwszym przejeździe, zajmując 75 lokatę.

Alexis Pinturault najszybszy po pierwszym przejeździe

Najlepszy czas w pierwszym przejeździe uzyskał Francuz Alexis Pinturault. Tuż za nim, ze stratą 0,17s znalazł się zwycięzca ostatnich pięciu edycji Pucharu Świata - Marcel Hirscher z Austrii. Trzecią pozycję na półmetku rywalizacji zajął reprezentant Szwajcarii, Justin Murisier (+0,20s).

Pewne zwycięstwo Francuza w Soelden

W drugiej części zawodów Pinturault powiększył swoją przewagę nad Hirscherem do 0,7s, wygrywając po raz 16 w karierze konkurs Alpejskiego Pucharu Świata. 27-letni Austriak popełnił błąd i musiał uznać wyższość rywala, a tym samym poczeka jeszcze na swoje 40 pucharowe zwycięstwo. Trzecie miejsce w inauguracyjnym gigancie w Soelden zajął Niemiec Felix Neureuther (+1,37s). Dwudziesty po pierwszym przejeździe Kjetil Jansrud nie zdołał ukończyć rywalizacji.

Alexis Pinturault fot. Head

Podczas zawodów, rozpoczynających pięćdziesiątą już edycję Alpejskiego Pucharu Świata, na lodowcu Rettenbach panowały bardzo dobre warunki. Teraz alpejczyków czekają dalsze treningi. Następnym razem zawodnicy zmierzą się w slalomie 13 listopada w fińskim Levi.