skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni

2017.01.09
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Kliknij, aby powiększyć.
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
To był wyj±tkowo udany Turniej Czterech Skoczni dla naszych reprezentantów - Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w ł±cznej klasyfikacji, drugie miejsce zaj±ł Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. W pierwszej dwudziestce znaleĽli się również Dawid Kubacki i Stefan Hula. Polacy umacniaj± się na prowadzeniu w Pucharze Narodów i zajmuj± aż trzy lokaty w pierwszej dziesi±tce Pucharu ¦wiata.
Prestiżowy Turniej rozgrywany jest co roku na przełomie grudnia i stycznia na dwóch skoczniach w Niemczech - w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz dwóch w Austrii - w Innsbrucku i Bischofshofen. Zawodnicy w pierwszej serii skoków dobierani s± w pary na podstawie wyników serii kwalifikacyjnej, do drugiej czę¶ci konkursu przechodzi zwycięzca z każdej dwójki oraz pięciu najlepszych skoczków spo¶ród 25 przegranych. Jak dot±d jedynym polskim triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni był Adam Małysz.

Oberstdorf - pięciu Polaków w pierwszej dwudziestce


W pierwszym konkursie w Oberstdorfie najlepszy okazał się Stefan Kraft z Austrii. Za nim, ze strat± niecałych trzech punktów, znalazł się Kamil Stoch, a na najniższym stopniu podium stan±ł kolejny Austriak - Michael Hayboeck. Polacy spisali się rewelacyjnie - Piotr żyła był 7, Maciej Kot 12, Dawid Kubacki 16 i Stefan Hula 18. Główny rywal Stocha w Turnieju - Norweg Daniel Andre Tande - uplasował się tego dnia na czwartej pozycji.

Garmisch-Partenkirchen - Stoch liderem TCS


Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen przyniósł zwycięstwo Danielowi Andre Tande. Drugie miejsce Kamila Stocha przy trzeciej lokacie Stefana Krafta zapewniło Polakowi prowadzenie w klasyfikacji Turnieju. Pozostali reprezentanci Polski pokazali równ±, bardzo dobr± formę - Piotr Żyła był 6, Maciej Kot 7, Stefan Hula 16, a Dawid Kubacki 20.

Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer
Dominacja Polaków w 65. Turnieju Czterech Skoczni fot. Fischer

Innsbruck - ¶wietny skok Stocha w trudnych warunkach


Trzeci etap Turnieju Czterech Skoczni miał miejsce w Innsbrucku. W serii próbnej Kamil Stoch uzyskał najlepszy wynik, jednak w trudnych warunkach nie ustał swojego skoku i do dalszej rywalizacji przyst±pił z obolałym obojczykiem. Loteryjny jednoseryjny konkurs wygrał Daniel Andre Tande przed koleg± z reprezentacji - Robertem Johanssonem i Rosjaninem Jewgienijem Klimowem. Tuż za podium wyl±dował Kamil Stoch, Maciej Kot był 6, Piotr Żyła 7, Dawid Kubacki 17, a Jan Ziobro 23.

Bischofshofen - triumf Kamila w TCS


W ostatnim konkursie w Bischofshofen Kamil Stoch zajmował drug± lokatę na półmetku rywalizacji. Mimo silnego wiatru w plecy osi±gn±ł 134,5m i miał 2,8 punktu przewagi nad Danielem Andre Tande. W drugiej serii Polak oddał bardzo dobry skok, który przy zepsutej próbie Norwega zapewnił mu zwycięstwo w Turnieju. Na skoczni imienia Paula Ausserleitnera za Stochem uplasowali się Michael Hayboeck i Piotr Żyła. Maciej Kot był 5, Dawid Kubacki 18, Jan Ziobro 22, a Stefan Hula 24.

Rewelacyjna forma Polaków w całym Turnieju


Zwycięzc± 65 Turnieju Czterech Skoczni został Kamil Stoch. Polak jest pi±tym w historii skoczkiem, który triumfował we wszystkich czterech ważnych imprezach sportowych - w Pucharze ¦wiata, w Mistrzostwach ¦wiata, w Igrzyskach Olimpijskich i w Turnieju Czterech Skoczni. Po raz pierwszy na podium TCS stanęło dwóch polskich reprezentantów - równo skacz±cy Piotr Żyła (miejsca 7,6,7 i 3) niespodziewanie znalazł się w klasyfikacji Turnieju tuż za Kamilem Stochem. Trzecie miejsce przypadło w udziale jednemu z głównych faworytów - Norwegowi Danielowi Andre Tande. Maciej Kot był ostatecznie 4, Dawid Kubacki 15, a Stefan Hula 20. Podsumowuj±c, reprezentanci Polski, trenuj±cy pod okiem Stefana Horngachera, spisali się rewelacyjnie, co pozwala liczyć na wspaniał± rywalizację Biało-Czerwonych w zbliżaj±cych się konkursach w Wi¶le i Zakopanem (14-22 stycznia).

bk/skionline.pl

Wyniki Bischofshofen
Wyniki
Poz.ZawodnikKraj Wynik
1. Kamil StochPolska289.2
2. Michael HayboeckAustria283.3
3. Piotr ŻyłaPolska275.8
4. Domen PrevcSłowenia275.2
5. Maciej KotPolska268.8
6. Richard FreitagNiemcy267.4
18. Dawid KubackiPolska246.0
22. Jan ZiobroPolska239.9
24. Stefan HulaPolska236.6
Zobacz pełne wyniki

Tagi: #skoki narciarskie #turniej czterech skoczni #kamil stoch #piotr żyła #maciej kot

Powrót

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni styczeń 2018 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.