skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

2017.02.19
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola
Kliknij, aby powiększyć.
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola
Szczepan Karpiel-Bułecka Mistrzem Polski we Freeskiingu, Michał Alster najlepszy w¶ród snowboardzistów, Szymon Godziek bezkonkurencyjny w rywalizacji rowerzystów.
W drugim dniu zawodów Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei rozegrane zostały finały konkurencji Big Air narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów oraz konkurencja Rails na nartach i snowboardach. Na zgromadzon± w O¶rodku Narciarskim Kotelnica Białczańska publiczno¶ć, poza ogromn± dawk± emocji zwi±zanych z widowiskow± rywalizacj± sportow±, czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia. W ci±gu dnia na stoku wyst±pili go¶cie specjalni - beatboxer Dahrni i K-Leah, Tomek Gola poprowadził warsztaty fotografii smartfonowej, a ponadto można było wzi±ć udział w jednym z licznych konkursów z nagrodami od Honor i Huawei.

Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola

W rywalizacji narciarzy najlepszy był Szczepan Karpiel-Bułecka, który odzyskał tym samym tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu PZN. Zakopiańczyk ma duży wkład w sukces tegorocznej imprezy, gdyż jest jedn± z osób odpowiedzialnych za projekt i budowę skoczni.
"Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Tym bardziej, że w przypadku tych zawodów od lat standardem jest formuła finału, gdzie obowi±zkowy jest tzw. skok stylowy. Według mnie jest to jeden z elementów wyróżniaj±cych ten sport i cieszę się, że jest tu doceniany. Drugi powód do dumy to fakt, że zawodnicy z zagranicy i snowboardzi¶ci bardzo chwalili skocznię, któr± wybudowali¶my z Ja¶kiem Krzysztofem, Andrzejem Lesiewskim i cał± pomagaj±c± nam ekip±. Jedyne co nam przeszkadzało to pogoda, na któr± niestety nikt nie ma wpływu." - komentował po zawodach zwycięzca.

Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola

Drugie miejsce zaj±ł wielokrotny wicemistrz Polski Jan Krzysztof, a trzecie Łotysz Edvards Lansmanis. Zeszłoroczny zwycięzca zawodów Robert Szul był ósmy, niestety problem ze sprzętem pozbawił go szansy na walkę o wyższe miejsca. W¶ród kobiet na skoczni najlepsza była startuj±ca z dzik± kart± Słowaczka Natalia Slepecka. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Witych, która tym samym po raz kolejny sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski.

Na najwyższym stopniu podium konkurencji Big Air w kategorii snowboard stan±ł dzi¶ Michał Alster. Zawodnicy na jednej desce mocno odczuli zmianę warunków po nocnych opadach ¶niegu, ale jak powiedział zwycięzca - "Dzi¶ skakało się bardzo fajnie, wczoraj super. Szczepan i ekipa zbudowali naprawdę ¶wietn± skocznię. Przyznam, że dzi¶ skoki były dosyć proste, ale i tak cieszę się że mogłem tutaj być."
Drugie miejsce zaj±ł Jakub Skrzypkowski, trzeci był zwycięzca kwalifikacji Piotr Tokarczyk, maj±cy problemy z wyl±dowaniem swoich najtrudniejszych ewolucji, które mogły zapewnić zwycięstwo. Najwyższe noty w¶ród skacz±cych kobiet otrzymała Gosia ¦niegórska.

Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola

Podobnie jak rok temu ogromne emocje wzbudziły skoki rowerzystów. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Godziek.
"Od razu zakochałem się w skoczni, która bardzo fajnie biła w górę. Dzięki niej mogłem wykręcić kilka tricków, których nie robię na co dzień. Skaczę je tylko wtedy, gdy hopa mi naprawdę odpowiada. Ogromne wrażenie zrobił na mnie Marek Łebek, który przez rok nie jeĽdził na rowerze. Przed zawodami dwa razy trenował w basenie z g±bkami, po czym zrobił to, co zwykle czyli super tricki." - powiedział po zawodach jeden z najlepszych zawodników mtb freestyle na ¶wiecie. Wspomniany przez niego zwycięzca zeszłorocznych zawodów był dzi¶ drugi. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Rot.

Rozegrana została także konkurencja Rails. Na nartach zwyciężyli Julien Eustache z Francji i Natalia Slepecka ze Słowacji. Nagroda za najlepszy trick na nartach powędrowała do Francuza Robina Romera. Na snowboardzie najlepsi byli Rafał Sypień oraz Barbara Sekudewicz.

Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei fot. T. Gola

Do zawodników powędrowały gotówka i nagrody rzeczowe o warto¶ci ponad 50 000 zł, ufundowane przez marki: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama i Saturn. Pełne wyniki, relacje zdjęciowe i filmowe z Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei znaleĽć można na stronach:

www.wsfest.pl
www.facebook.com/ski2die
www.facebook.com/honorpl
www.instagram.com/wintersportsfestival

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei
17-18 lutego 2017
O¶rodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Konkurencje: Big Air (freeski - mistrzostwa Polski, snowboard, bike), Rails (freeski, snowboard)
Sponsor główny: Honor
Gospodarz: O¶rodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Sponsorzy: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama, SATURN
Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP
Organizator: Snow PR

Tagi: #o¶rodki narciarskie #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave #białka tatrzańska

Powrót

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni grudzień 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.