skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!

2016.12.04
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Kliknij, aby powiększyć.
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata w niemieckim Klingenthal. Podopieczni Stefana Horngachera nie mieli sobie równych i po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Przewaga Polaków nad drug± drużyn± dnia - reprezentacj± Niemiec wyniosła ponad 40 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Dawid Kubacki podkre¶la, że kluczem do sukcesu było spokojne podej¶cie do konkursu i oddawanie normalnych skoków. - Wiedzieli¶my, że mamy mocn± drużynę i stać nas na bardzo dobry wynik. Nikt nie robił jednak kalkulacji, bo mamy skupiać się na swojej pracy i dopiero po zawodach cieszyć się z tego, co udało nam się wywalczyć. Każdy zrobił swoje i to pozwoliło nam wygrać. Nie trzeba nic kombinować, dodawać więcej do skoków. To, czego nauczyli¶my się od wiosny z trenerem Horngacherem to baza, z której musimy korzystać i oddawać normalne skoki. A normalne skoki to bardzo dobre skoki - tłumaczy nasz reprezentant. - To zwycięstwo, jakiego polskie skoki nie miały do tej pory. Na pewno kosztowało nas dużo pracy. Cieszę się bardzo, że mogłem być w tej drużynie i przyczynić się do jej sukcesu. Dla nas wszystkich: zawodników, którzy startowali, tych, którzy nie startowali i całego sztabu jest to bardzo wysoka nagroda za wykonan± pracę - zaznacza Kubacki.

Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!

Najwięcej punktów wniósł do drużyny Maciej Kot, choć sam skromnie przyznaje, że był tylko ¼ naszej reprezentacji. - Cała drużyna zapracowała na ten sukces i to nie tylko zawodnicy, ale też wiele osób, które nie s± widoczne, a ciężko pracuj±. To dla nas historyczny dzień: pierwsze zwycięstwo i mam nadzieję, że nie ostatnie. Wygrywali¶my już drużynowo Letnie Grand Prix, ale jednak emocje zwi±zane z zimowym Pucharem ¦wiata s± większe, czuć prestiż, większ± konkurencję i smakuje to zupełnie inaczej. Czekam teraz na indywidualne podium. Sezon jest długi i bardzo chciałbym tego też zasmakować - przyznaje najwyżej sklasyfikowany polski skoczek w tegorocznym Pucharze ¦wiata. - Po pierwszych skokach było widać, że rywale s± mocni, ale w każdym skoku jeste¶my od nich minimalnie lepsi. Przewaga rosła ze skoku na skok. Po pierwszej serii łatwiej nam się skakało, bo byli¶my już bardziej pewni siebie - nie zwycięstwa, ale po prostu uwierzyli¶my w to, że rzeczywi¶cie dobrze skaczemy, że to jest nasz dzień, rywale wcale nie s± tacy mocni i wystarczy oddać normalny skok, a będzie dobrze.

Dla Piotra Żyły sobotni triumf był wspaniał± nagrod± za ciężk± pracę, któr± wykonał latem. - To cenniejsze zwycięstwo niż indywidualne, bo każdy z nas musiał co¶ do niego wnie¶ć. Ze swoich skoków jestem jak najbardziej zadowolony. Były dobre i stabilne, a to było moje zadanie i udało się je zrealizować. Mam za sob± już trzy starty w Pucharze ¦wiata i oceniam je na bardzo duży plus. Szczerze mówi±c, to nie spodziewałem się, że tak dobrze zacznę sezon. Po ciężkim i trudnym lecie, wielu zmianach i gorszych chwilach to dzisiejsze zwycięstwo to wisienka na torcie ciężkiej pracy, któr± wszyscy wykonali¶my przez całe lato - komentuje wi¶lanin.

Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!

Wy¶mienity humor towarzyszył dzi¶ także Kamilowi Stochowi, który na konferencji prasowej po konkursie został zasypany pytaniami od prowadz±cego o zmiany, jakie do kadry wniósł nowy trener Stefan Horngacher. - Czuję się wspaniale. To był wspaniały dzień, wspaniały konkurs. Moja forma jest bardzo dobra, a skoki równe i na wysokim poziomie. Latem wykonali¶my kawał dobrej roboty, zmodyfikowałem też trochę moj± pozycję najazdow±. Teraz znów cieszę się skokami jak dawniej - przyznał podwójny mistrz olimpijski z Soczi.

Alicja Kosman / PZN

Tagi: #skoki narciarskie #żyła #stoch #kubacki #kot #puchar ¶wiata

Powrót

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Residence Piz da Cir Residence Piz da Cir

Colfosco
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni grudzień 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.