skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!

2016.12.04
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Kliknij, aby powiększyć.
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu ¦wiata w niemieckim Klingenthal. Podopieczni Stefana Horngachera nie mieli sobie równych i po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Przewaga Polaków nad drug± drużyn± dnia - reprezentacj± Niemiec wyniosła ponad 40 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.
Dawid Kubacki podkre¶la, że kluczem do sukcesu było spokojne podej¶cie do konkursu i oddawanie normalnych skoków. - Wiedzieli¶my, że mamy mocn± drużynę i stać nas na bardzo dobry wynik. Nikt nie robił jednak kalkulacji, bo mamy skupiać się na swojej pracy i dopiero po zawodach cieszyć się z tego, co udało nam się wywalczyć. Każdy zrobił swoje i to pozwoliło nam wygrać. Nie trzeba nic kombinować, dodawać więcej do skoków. To, czego nauczyli¶my się od wiosny z trenerem Horngacherem to baza, z której musimy korzystać i oddawać normalne skoki. A normalne skoki to bardzo dobre skoki - tłumaczy nasz reprezentant. - To zwycięstwo, jakiego polskie skoki nie miały do tej pory. Na pewno kosztowało nas dużo pracy. Cieszę się bardzo, że mogłem być w tej drużynie i przyczynić się do jej sukcesu. Dla nas wszystkich: zawodników, którzy startowali, tych, którzy nie startowali i całego sztabu jest to bardzo wysoka nagroda za wykonan± pracę - zaznacza Kubacki.

Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!

Najwięcej punktów wniósł do drużyny Maciej Kot, choć sam skromnie przyznaje, że był tylko ¼ naszej reprezentacji. - Cała drużyna zapracowała na ten sukces i to nie tylko zawodnicy, ale też wiele osób, które nie s± widoczne, a ciężko pracuj±. To dla nas historyczny dzień: pierwsze zwycięstwo i mam nadzieję, że nie ostatnie. Wygrywali¶my już drużynowo Letnie Grand Prix, ale jednak emocje zwi±zane z zimowym Pucharem ¦wiata s± większe, czuć prestiż, większ± konkurencję i smakuje to zupełnie inaczej. Czekam teraz na indywidualne podium. Sezon jest długi i bardzo chciałbym tego też zasmakować - przyznaje najwyżej sklasyfikowany polski skoczek w tegorocznym Pucharze ¦wiata. - Po pierwszych skokach było widać, że rywale s± mocni, ale w każdym skoku jeste¶my od nich minimalnie lepsi. Przewaga rosła ze skoku na skok. Po pierwszej serii łatwiej nam się skakało, bo byli¶my już bardziej pewni siebie - nie zwycięstwa, ale po prostu uwierzyli¶my w to, że rzeczywi¶cie dobrze skaczemy, że to jest nasz dzień, rywale wcale nie s± tacy mocni i wystarczy oddać normalny skok, a będzie dobrze.

Dla Piotra Żyły sobotni triumf był wspaniał± nagrod± za ciężk± pracę, któr± wykonał latem. - To cenniejsze zwycięstwo niż indywidualne, bo każdy z nas musiał co¶ do niego wnie¶ć. Ze swoich skoków jestem jak najbardziej zadowolony. Były dobre i stabilne, a to było moje zadanie i udało się je zrealizować. Mam za sob± już trzy starty w Pucharze ¦wiata i oceniam je na bardzo duży plus. Szczerze mówi±c, to nie spodziewałem się, że tak dobrze zacznę sezon. Po ciężkim i trudnym lecie, wielu zmianach i gorszych chwilach to dzisiejsze zwycięstwo to wisienka na torcie ciężkiej pracy, któr± wszyscy wykonali¶my przez całe lato - komentuje wi¶lanin.

Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!
Historyczne zwycięstwo polskich skoczków w Klingenthal!

Wy¶mienity humor towarzyszył dzi¶ także Kamilowi Stochowi, który na konferencji prasowej po konkursie został zasypany pytaniami od prowadz±cego o zmiany, jakie do kadry wniósł nowy trener Stefan Horngacher. - Czuję się wspaniale. To był wspaniały dzień, wspaniały konkurs. Moja forma jest bardzo dobra, a skoki równe i na wysokim poziomie. Latem wykonali¶my kawał dobrej roboty, zmodyfikowałem też trochę moj± pozycję najazdow±. Teraz znów cieszę się skokami jak dawniej - przyznał podwójny mistrz olimpijski z Soczi.

Alicja Kosman / PZN

Tagi: #skoki narciarskie #żyła #stoch #kubacki #kot #puchar ¶wiata

Powrót

Hotel Alte Post Hotel Alte Post

Großarl
Salzburgerland, Austria

Verwöhnhotel Berghof Verwöhnhotel Berghof

St. Johann im Pongau
Salzburgerland, Austria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Salzburgerland, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni marzec 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.