Ilka Stuhec i Lara Gut najlepsze w Val d’Isere

2016.12.20
Lara Gut fot. Head
Kliknij, aby powiększyć.
Podczas gdy panowie rywalizowali na włoskich stokach, panie miały okazję sprawdzić się we francuskim Val d’Isere. W pi±tek i sobotę bezkonkurencyjna była Słowenka Ilka Stuhec, natomiast dzień póĽniej zwyciężyła Lara Gut. Szwajcarka udowodniła ¶wietn± dyspozycję mimo dwóch nieudanych startów.

Ilka Stuhec wygrywa kombinację

W pi±tek 16 grudnia zawodniczki wystartowały w kombinacji w ramach Alpejskiego Pucharu ¦wiata. W pierwszej czę¶ci - w zjeĽdzie - najlepszy czas uzyskała Amerykanka Laurenne Ross. Tuż za ni± uplasowała się reprezentantka Austrii, Cornelia Huetter (+0,32s), a trzeci± pozycję zajmowała Słowenka Ilka Stuhec (+0,74s). Trasę slalomu najszybciej pokonała Szwajcarka Wendy Holdener przed rodaczk± Michelle Gisin (+0,09s) i Austriaczk± Michael± Kirchgasser (+0,56s). Drugiego przejazdu nie ukończyła broni±ca Kryształowj Kuli Lara Gut. W ł±cznej klasyfikacji kombinacji wygrała Ilka Stuhec przed Michelle Gisin i Sofi± Goggia.

Słowenka najlepsza również w zjeĽdzie

W sobotnim zjeĽdzie ponownie najlepsza była Ilka Stuhec. Rewelacyjna 26-latka ze Słowenii odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie, a trzecie w tej konkurencji. Drugie miejsce ze strat± 0,28s zajęła Cornelia Huetter, a na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Sofia Goggia (+0,32s). Szczę¶cie nie dopisało Larze Gut, która podobnie jak dzień wcze¶niej nie ustrzegła się błędu i wypadła z trasy. Stuhec jest wyraĽn± liderk± w klasyfikacji zjazdu (300 punktów) przed Sofi± Goggia (162 punkty) i Lar± Gut (130 punktów).

Lara Gut potwierdza formę

Po pechowych startach w kombinacji i zjeĽdzie Lara Gut udowodniła, że jest w ¶wietnej dyspozycji, a ostatnie niepowodzenia to tylko chwilowa niedyspozycja. W supergigancie Szwajcarka wyprzedziła reprezentantkę Liechtensteinu Tinę Weirather o 0,13s i Włoszkę Elenę Curtoni o 1,21s. Maryna G±sienica-Daniel nie zdołała ukończyć przejazdu. Lara Gut wygrała tę konkurencję po raz dziesi±ty w karierze i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji supergiganta.
Dzisiaj zawodniczki maj± chwilę odpoczynku, by zregenerować siły przed jutrzejszym slalomem gigantem w Courchevel. Będzie to ostatni start w Alpejskim Pucharze ¦wiata przed ¦więtami. Następne zawody zaplanowano w dniach 28-29 grudnia w austriackim Semmering. W klasyfikacji generalnej prowadzi Mikaela Shiffrin (498 punktów) przed Lar± Gut (493 punkty) i Ilk± Stuhec (481 punktów).