Ilka Stuhec i Lara Gut najlepsze w Val d’Isere

2016.12.20
Lara Gut fot. Head
Kliknij, aby powiększyć.
Podczas gdy panowie rywalizowali na włoskich stokach, panie miały okazję sprawdzić się we francuskim Val d’Isere. W piątek i sobotę bezkonkurencyjna była Słowenka Ilka Stuhec, natomiast dzień później zwyciężyła Lara Gut. Szwajcarka udowodniła świetną dyspozycję mimo dwóch nieudanych startów.

Ilka Stuhec wygrywa kombinację

W piątek 16 grudnia zawodniczki wystartowały w kombinacji w ramach Alpejskiego Pucharu Świata. W pierwszej części - w zjeździe - najlepszy czas uzyskała Amerykanka Laurenne Ross. Tuż za nią uplasowała się reprezentantka Austrii, Cornelia Huetter (+0,32s), a trzecią pozycję zajmowała Słowenka Ilka Stuhec (+0,74s). Trasę slalomu najszybciej pokonała Szwajcarka Wendy Holdener przed rodaczką Michelle Gisin (+0,09s) i Austriaczką Michaelą Kirchgasser (+0,56s). Drugiego przejazdu nie ukończyła broniąca Kryształowj Kuli Lara Gut. W łącznej klasyfikacji kombinacji wygrała Ilka Stuhec przed Michelle Gisin i Sofią Goggia.

Słowenka najlepsza również w zjeździe

W sobotnim zjeździe ponownie najlepsza była Ilka Stuhec. Rewelacyjna 26-latka ze Słowenii odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie, a trzecie w tej konkurencji. Drugie miejsce ze stratą 0,28s zajęła Cornelia Huetter, a na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Sofia Goggia (+0,32s). Szczęście nie dopisało Larze Gut, która podobnie jak dzień wcześniej nie ustrzegła się błędu i wypadła z trasy. Stuhec jest wyraźną liderką w klasyfikacji zjazdu (300 punktów) przed Sofią Goggia (162 punkty) i Larą Gut (130 punktów).

Lara Gut potwierdza formę

Po pechowych startach w kombinacji i zjeździe Lara Gut udowodniła, że jest w świetnej dyspozycji, a ostatnie niepowodzenia to tylko chwilowa niedyspozycja. W supergigancie Szwajcarka wyprzedziła reprezentantkę Liechtensteinu Tinę Weirather o 0,13s i Włoszkę Elenę Curtoni o 1,21s. Maryna Gąsienica-Daniel nie zdołała ukończyć przejazdu. Lara Gut wygrała tę konkurencję po raz dziesiąty w karierze i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji supergiganta.
Dzisiaj zawodniczki mają chwilę odpoczynku, by zregenerować siły przed jutrzejszym slalomem gigantem w Courchevel. Będzie to ostatni start w Alpejskim Pucharze Świata przed Świętami. Następne zawody zaplanowano w dniach 28-29 grudnia w austriackim Semmering. W klasyfikacji generalnej prowadzi Mikaela Shiffrin (498 punktów) przed Larą Gut (493 punkty) i Ilką Stuhec (481 punktów).