skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Karolina Riemien Żerebecka na 4. miejscu Pucharu Świata w Arosa!

2015.02.10
Kliknij, aby powiększyć.
W sobotę (7. lutego) Karolina Riemen Żerebecka (AZS AWF Katowice) zajęła 4. miejsce podczas drugiego dnia Pucharu Świata rozgrywanego w Arosa w Szwajcarii. Reprezentantka Polski osiągnęła tym samym najlepszy rezultat w sezonie oraz drugi w swojej dotychczasowej karierze w Pucharze Świata w ski-crossie.
Arosa jest ulubionym torem ski-cross, pochodzącej z Zakopanego zawodniczki teamu TAURON Bachleda Ski. Jak sama powiedziała: "Trasa jest tam stosunkowo płaska i ma dużo małych skoczni. Nie brakuje na niej także prostych odcinków, co sprawia, że tor jest dość szybki." W tym sezonie w Arosa zostały rozegrane dwa Puchary Świata ski-cross. Pierwszego dnia imprezy, w piątek, reprezentantka Polski pokazała, że jest w bardzo dobrej dyspozycji i będzie się liczyć w walce o podium. Ostatecznie ukończyła rywalizację na 7. pozycji. W sobotę poprawiła swój rezultat i dostała się do wielkiego finału, w którym dojechała do mety na 4. miejscu.

Zawody wygrała reprezentantka gospodarzy Fanny Smith, druga była obecna liderka klasyfikacji generalnej - Szwedka Anna Holmlund. Na najniższym stopniu podium stanęła pochodząca z Francji Ophelie David. 27-letnia Polka na mecie była bardzo zadowolona ze swoich sobotnich przejazdów, jak i z warunków panujących na torze. "Trasa była doskonale przygotowana. Od początku bardzo dobrze mi się na niej jeździło i wiedziałam że jestem w stanie powalczyć. W sobotę panowały też moje ulubione warunki do jazdy, czyli dość wysoka temperatura i bezchmurne niebo."

Kolejne zawody Pucharu Świata w ski-crossie odbędą się w dniach 14-15 lutego w szwedzkim Are, gdzie przed dwoma laty Karolina odnotowała najlepszy rezultat w swojej karierze zajmując 3. miejsce.
Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl