skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wi¶le

2017.01.16
Kamil Stoch fot. Alicja Kosman
Kliknij, aby powiększyć.
Kamil Stoch fot. Alicja Kosman
Rewelacyjnie dla polskich kibiców zakończył się pucharowy weekend na skoczni im Adama Małysza w Wi¶le-Malince. Podobnie jak pierwszego dnia, także w niedzielę zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Drugie miejsce zaj±ł dzi¶ Norweg Daniel Andre-Tande, a na najniższym stopniu podium stan±ł Słoweniec Domen Prevc.
Pomimo obaw organizatorów wi¶lańskich konkursów oraz kibiców zgromadzonych na obiekcie im. Adama Małysza warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie niedzielnego konkursu. Ustały intensywne opady ¶niegu, a wiatr wiał zdecydowanie słabiej, niż przewidywały to prognozy. Podobnie jak w sobotę, pierwsz± rundę rozpoczęto z pi±tej belki startowej, ale po skokach dziesięciu zawodników obniżono najazd o jeden stopień.

W pierwszej serii podobnie jak dnia ubiegłego najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Lider Pucharu ¦wiata po skoku na odległo¶ć 135,5 metra i z ł±czn± not± 142,2 punktu pewnie prowadził na półmetku zawodów. Drug± lokatę po pierwszej rundzie zajmował Domen Prevc. Słoweniec tracił do Polaka 5,8 punktu. Na trzecim miejscu po pierwszym skoku znajdował się kolejny polski reprezentant - Maciej Kot. Zakopiańczykowi do drugiego miejsca brakowało 0,2 punktu. Awans do finału wywalczył jeszcze jeden z biało-czerwonych - Piotr Żyła. Wi¶lanin na półmetku zawodów zajmował dziewi±t± lokatę.

Serię finałow± rozpoczęto z czwartej belki najazdowej, a przed skokami czołowej dziesi±tki zdecydowano się na jej obniżenie. Pomimo słabszej próby prowadzenie w konkursie utrzymał Kamil Stoch. Polak l±dował na linii 128 metrów i z ł±czn± not± 271,7 punktu niewielk± różnic± wyprzedził Daniela-Andre Tande. - To był trudny konkurs. Warunki były dzi¶ zmienne, wiatr wiał z różnych kierunków. Trzeba było nie tylko dobrze skakać, ale też mieć trochę szczę¶cia. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się zwyciężyć w zawodach i że pomimo błędu w drugim skoku wszystko skończyło się dla mnie dobrze - podsumował niedzielny konkurs lider klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata.

Tuż za Polakiem na drugim stopniu podium znalazł się Daniel-Andre Tande. 23-leni Norweg tracił do lidera zaledwie 1,2 punktu. - To były trudne zawody, panowały bardzo zmienne warunki pogodowe. Lubię jednak tę skocznię, dlatego tym bardziej cieszę się z miejsca na podium - podsumował swój występ reprezentant Norwegii.

Jeszcze mniejsza różnica dzieliła zawodników sklasyfikowanych na drugiej i trzeciej pozycji. Na najniższym stopniu podium stan±ł Słoweniec Domen Prevc, któremu do drugiego miejsca brakło jedynie 0,1 punktu. - Czuję się bardzo dobrze. Oddałem dwa dobre skoki i naprawdę nie mogę na nic narzekać - mówił po konkursie Słoweniec. Jeszcze przed zawodami 18-latek nie my¶lał o tak wysokim miejscu. - W tym konkursie nie oczekiwałem niczego. Planowałem cieszyć się każdym wynikiem, dlatego tym bardziej jestem szczę¶liwy z powodu tak wysokiego miejsca - zakończył najmłodszy z braci Prevc.

Kamil Stoch fot. Alicja Kosman
Kamil Stoch fot. Alicja Kosman

Spadek w klasyfikacji konkursu zaliczył Maciej Kot. Trzeci po pierwszej serii zawodnik ostatecznie zakończył rywalizację na pi±tym miejscu. O dwa oczka w dół w stosunku do pierwszej serii przesun±ł się Piotr Żyła. 30-latek z Wisły uplasował się na 11. pozycji.

Pozostali polscy reprezentanci nie mieli szczę¶cia w niedzielnym konkursie i zostali sklasyfikowani poza punktowan± trzydziestk±. Na 36. miejscu rywalizację zakończył Dawid Kubacki. Dwie pozycje niżej, na 38. miejscu, znalazł się Jan Ziobro, natomiast Klemens Murańka zaj±ł dzi¶ 39. lokatę. Miejsca w końcówce stawki zajęli jeszcze Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł. Wolny był w niedzielę 48., a Zniszczoł 49.

Go¶ciem honorowym niedzielnego konkursu w Wi¶le był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent osobi¶cie gratulował zwycięzcom zawodów oraz wręczył im pami±tkowe puchary. Po zakończeniu dekoracji podium miała miejsce jeszcze jedna wyj±tkowa uroczysto¶ć. Na zeskok został poproszony Piotr Żyła, który kolejnego dnia - 16 stycznia - będzie ¶więtował 30. urodziny. Zgromadzona publiczno¶ć gło¶no od¶piewała Wi¶laninowi "sto lat", a przedstawiciele Miasta Wisła wręczyli zawodnikowi specjalnie wykonany w kształcie buta narciarskiego tort - oczywi¶cie ze sznurówkami, które pękły Piotrowi podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Niedzielny konkurs zakończył pucharowy weekend w Wi¶le. Tydzień póĽniej zawodnicy podejm± rywalizację na kolejnej polskiej skoczni - Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Dominika Horczak i Marcelina Skubis / Biuro Prasowe Pucharu ¦wiata Wisła 2017

Wyniki
Poz.ZawodnikKraj Wynik
1. Kamil StochPolska271.7
2. Daniel Andre TandeNorwegia270.5
3. Domen PrevcSłowenia270.4
4. Stefan KraftAustria259.5
5. Maciej KotPolska253.8
6. Richard FreitagNiemcy253.2
6. Johann Andre ForfangNorwegia253.2
11. Piotr ŻyłaPolska247.2
36. Dawid KubackiPolska103.0
38. Jan ZiobroPolska102.5
39. Klemens MurańkaPolska101.7
48. Jakub WolnyPolska88.4
49. Aleksander ZniszczołPolska85.9
Zobacz pełne wyniki


Wyniki
Poz.ZawodnikKraj Wynik
1. Kamil StochPolska268.0
2. Stefan KraftAustria251.7
3. Andreas WellingerNiemcy249.1
4. Daniel Andre TandeNorwegia247.9
5. Domen PrevcSłowenia247.4
6. Manuel FettnerAustria246.1
7. Piotr ŻyłaPolska246.0
9. Maciej KotPolska242.0
19. Jan ZiobroPolska231.2
20. Stefan HulaPolska231.0
21. Dawid KubackiPolska228.5
46. Aleksander ZniszczołPolska89.0
Zobacz pełne wyniki

Tagi: #skoki narciarskie #wisła #kamil stoch #piotr żyła #maciej kot

Powrót

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni styczeń 2018 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.