skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Seria sukcesów i złote medale zawodników HEAD World Cup Rebels w St. Moritz!

2017.03.10
Lara Gut fot. Head
Kliknij, aby powiększyć.
Lara Gut fot. Head
Trzy złote, trzy srebrne i trzy br±zowe medale oraz całkowita dominacja podium po męskim supergigancie w St Moritz - to dorobek podsumowuj±cy występ zawodników HEAD w Mistrzostwach ¦wiata w Narciarstwie Alpejskim 2017.
Mistrzostwa ¦wiata w Narciarstwie Alpejskim to aż trzy złote medale zdobyte przez trzech różnych zawodników Rebels: Erik’a Guay, Beat Feuz i Wendy Holdener. Na szczególn± uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy HEAD, w składzie Kjetil Jansrud, Manuel Osborne-Paradis i Erik Guay, jako jedyni podczas minionych mistrzostw całkowicie zdominowali podium po konkurencji supergigant. Ł±cznie, zawodnicy HEAD World Cup Rebels podczas 10 konkurencji zdobyli aż 9 medali.

Lara Gut jako pierwsza przetarła szlaki i zdobyła br±zowy medal w otwieraj±cych mistrzostwa supergigancie. Poza trzema wygranymi Pucharami ¦wiata w supergigancie w tym sezonie, Lara do imponuj±cego dorobku dorzuciła br±zowy medal podczas pierwszych zawodów Mistrzostw ¦wiata. Niestety, dla Lary mistrzostwa skończyły się zanim rozkręciła się na dobre w momencie gdy nabawiła się kontuzji kolana podczas upadku w trakcie slalomowego treningu do kombinacji. Małe rozczarowanie po damskim supergigancie w cało¶ci zrekompensował męski supergigant. Zawodnicy HEAD, jako jedyni podczas mistrzostw w cało¶ci zdominowali podium a Alexis Pinturault zaj±ł szóste miejsce! W najlepszej trzydziestce zawodników zobaczyli¶my aż dziesięciu zawodników HEAD! Potęga i siła HEAD podczas konkurencji szybko¶ciowych była bardzo łatwa do zauważenia i potwierdziła dominację HEAD w tych konkurencjach.

Beat Feuz fot. Head
Beat Feuz fot. Head

Damska kombinacja to konkurencja po której zawodniczki Rebels sporo sobie obiecywały, w szczególno¶ci po zdobytym przez Larę Gut br±zowym medalu w supergigancie. Zawody nie tylko zostały skrócone przez panuj±ce złe warunki pogodowe, ale również rozgrzewka do nich wykluczyła z dalszego uczestnictwa w mistrzostwach Larę Gut. Do akcji wkroczyła Wendy Holdener, która po bardzo dobrym występie w zjeĽdzie (jedynie siedem setnych za Lindsey Vonn), zwyciężyła w kombinacji i bezapelacyjnie została Rebelsem i bohaterk± dnia.

Złe warunki pogodowe i mgła sprawiły, że męski zjazd rozpocz±ł się z jednodniowym opóĽnieniem. Następnego dnia, kibice mieli podwójn± dawkę adrenaliny i emocji, gdyż zjazd męski i damski nast±piły jeden po drugim. Br±zowy medal wywołał wielki u¶miech na twarzy Lindsey Vonn, a Beat Feuz i Erik Guay zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal, podczas gdy Kjetil Jansrud zakończył zawody na czwartym miejscu.


Zdobywaj±c pięć z sze¶ciu możliwych medali podczas konkurencji szybko¶ciowych, HEAD potwierdził swoj± pozycję i dominację w tych konkurencjach.

Wendy Holdener zapewniła Rebelsom i kibicom jeszcze więcej rado¶ci zdobywaj±c w ostatnim dniu mistrzostw srebrny medal w slalomie. Po wygraniu kombinacji i krótkiej przerwie podczas mistrzostw Holdener po raz kolejny udowodniła swoj± warto¶ć i po raz drugi stanęł± na podium.

Maj±c na uwadze fakt, że podczas minionych mistrzostw ¶wiata, team HEAD World Cup Rebels był bardzo okrojony, a kontuzje nie pozwoliły na występ takim gwiazdom jak Ted Ligety, Aksel Lund

Svindal, Lara Gut czy broni±cej dwóch tytułów (w supergigancie i slalomie gigancie) Annie Veith, ilo¶ć zdobytych medali jest naprawdę imponuj±ca i zasługuje na uznanie.

Wartym i godnym zaznaczenia jest również fakt, że poza HEAD, żadna inna marka nie zdominowała podium podczas żadnej z konkurencji.

Zapraszamy na Facebook’a HEAD ski celem ¶ledzenia wiadomo¶ci na temat marki, a do punktów racing www.head.pl/centra-racing po zakup mistrzowskiego sprzętu zawodników World Cup Rebels.

Tagi: #sport #narciarstwo alpejskie #head #svindal #vonn #gut

Powrót

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni styczeń 2018 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.