skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Stefan Horngacher: "Napisali¶my historię"

2016.12.04
Trener Stefan Horngacher nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego pocz±tku sezonu zimowego. Prowadzona przez niego reprezentacja już w pierwszym konkursie drużynowym Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich zwyciężyła, w dodatku z ogromn± przewag± nad rywalami z Niemiec i Austrii.
W Klingenthal Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zapisali kolejn± kartę w historii polskich skoków narciarskich. Czy dla naszego trenera Stefana Horngachera był to najlepszy konkurs, jaki można sobie było wymarzyć? - Tak, dla Polski to był na pewno najlepszy konkurs w historii, bo nigdy wcze¶niej Polacy nie wygrali zawodów drużynowych Pucharu ¦wiata. Jeste¶my naprawdę bardzo szczę¶liwi. Cieszę się, że jestem pierwszym trenerem reprezentacji Polski, którego drużyna wygrała zawody. Napisali¶my historię. Zawodnicy byli wczoraj bardzo szczę¶liwi - cieszy się trener główny Kadry Narodowej A.

- Chciałbym też podkre¶lić, że cała drużyna skakała na bardzo wysokim poziomie. Już w Kuusamo widziałem, że jeste¶my w dobrej formie, ale wyniki tego nie pokazały. Tutaj mieli¶my za sob± dobre treningi i kwalifikacje, które zreszt± wygrał Kamil. Wszyscy byli skoncentrowani na swojej pracy, któr± mieli wykonywać na skoczni i zrobili to ¶wietnie. Oddali osiem stabilnych skoków na wysokim poziomie bez żadnych błędów i to dało nam w sobotę zwycięstwo. W dodatku to był totalnie sprawiedliwy konkurs, było praktycznie bezwietrznie i wszystko zależało od dyspozycji zawodników, a nie od warunków. Sobotnie zwycięstwo może otworzyć zawodnikom drzwi do indywidualnych sukcesów w kolejnych konkursach - podkre¶la Stefan Horngacher.

Alicja Kosman / PZN

Tagi: #skoki narciarskie #żyła #stoch #kubacki #kot

Powrót

All Inklusive Hotel Die Sonne All Inklusive Hotel Die Sonne

Saalbach-Hinterglemm
Salzburgerland, Austria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Salzburgerland, Austria

Verwöhnhotel Berghof Verwöhnhotel Berghof

St. Johann im Pongau
Salzburgerland, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni marzec 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.