skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Stefan Horngacher: "Napisali¶my historię"

2016.12.04
Trener Stefan Horngacher nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego pocz±tku sezonu zimowego. Prowadzona przez niego reprezentacja już w pierwszym konkursie drużynowym Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich zwyciężyła, w dodatku z ogromn± przewag± nad rywalami z Niemiec i Austrii.
W Klingenthal Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zapisali kolejn± kartę w historii polskich skoków narciarskich. Czy dla naszego trenera Stefana Horngachera był to najlepszy konkurs, jaki można sobie było wymarzyć? - Tak, dla Polski to był na pewno najlepszy konkurs w historii, bo nigdy wcze¶niej Polacy nie wygrali zawodów drużynowych Pucharu ¦wiata. Jeste¶my naprawdę bardzo szczę¶liwi. Cieszę się, że jestem pierwszym trenerem reprezentacji Polski, którego drużyna wygrała zawody. Napisali¶my historię. Zawodnicy byli wczoraj bardzo szczę¶liwi - cieszy się trener główny Kadry Narodowej A.

- Chciałbym też podkre¶lić, że cała drużyna skakała na bardzo wysokim poziomie. Już w Kuusamo widziałem, że jeste¶my w dobrej formie, ale wyniki tego nie pokazały. Tutaj mieli¶my za sob± dobre treningi i kwalifikacje, które zreszt± wygrał Kamil. Wszyscy byli skoncentrowani na swojej pracy, któr± mieli wykonywać na skoczni i zrobili to ¶wietnie. Oddali osiem stabilnych skoków na wysokim poziomie bez żadnych błędów i to dało nam w sobotę zwycięstwo. W dodatku to był totalnie sprawiedliwy konkurs, było praktycznie bezwietrznie i wszystko zależało od dyspozycji zawodników, a nie od warunków. Sobotnie zwycięstwo może otworzyć zawodnikom drzwi do indywidualnych sukcesów w kolejnych konkursach - podkre¶la Stefan Horngacher.

Alicja Kosman / PZN

Tagi: #skoki narciarskie #żyła #stoch #kubacki #kot

Powrót

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Salzburgerland, Austria

Hotel Europäischer Hof Hotel Europäischer Hof

Bad Gastein
Salzburgerland, Austria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Salzburgerland, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni styczeń 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.