skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Studenckie starcie na Harendzie!

2016.02.08
Studenckie starcie na Harendzie!
Kliknij, aby powiększyć.
Studenckie starcie na Harendzie!
W pi±tek (5 lutego) studenci i studentki spotkali się na zakopiańskiej Harendzie w czasie trzeciego tegorocznego przystanku akademickich zawodów AZS Winter Cup. Narciarze rywalizowali w dwóch konkurencjach - slalomie gigancie i slalomie.
Czwartek na Podhalu upłyn±ł pod znakiem intensywnych opadów ¶niegu. Kilka centymetrów białego puchu przykryło także trasę zakopiańskiej Harendy, na której od pi±tkowego poranka toczyła się zacięta rywalizacja w kolejnych zawodach pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski w tym sezonie. Tym razem na start stawili się studenci i studentki z kilkunastu polskich szkół wyższych by wzi±ć udział w zawodach AZS Winter Cup.

Uczestnicy zmierzyli się w dwóch narciarskich konkurencjach - najpierw walczyli o lokaty w slalomie gigancie, następnie w slalomie.

Pierwsze do boju ruszyły kobiety. Pod nieobecno¶ć dwóch największych faworytek tegorocznym cyklu - Anny Berezik i Agnieszki G±sienicy-Gładczan (obie AWF Katowice) - najlepiej z tras± poradziła sobie Aleksandra Malinowska (Uniwersytet Jagielloński), która wyprzedziła Karolinę Klimek (ALK Warszawa) oraz Katarzynę Ostrowsk± (Politechnika Warszawska).

W¶ród mężczyzn najlepszy ł±czny czas dwóch przejazdów uzyskał Szymon Mitan (AGH Kraków). Na drugim stopniu podium gigant zakończył Mateusz Habrat (ALK Warszawa), a trzeci był Dominik Białobrzycki (AWF Katowice).

Następnie, po krótkiej przerwie, zawodnicy i zawodniczki zameldowali się na starcie drugiej konkurencji - slalomu. W niej ponownie najlepsze były Aleksandra Malinowska i Karolina Klimek, ale tym razem panie zamieniły się miejscami na podium i to reprezentantka ALK Warszawa była najlepsza. Na najniższym stopniu podium slalom ukończyła Magdalena Niewiadoma (UEK Kraków).

Studenckie starcie na Harendzie!
Studenckie starcie na Harendzie!

Niespodziewanie potoczyła się rywalizacja mężczyzn, gdzie zacięta walka o najwyżej punktowane lokaty toczyła się do samego końca. Ostatecznie całe podium należało do studentów AWF Katowice. Najszybszy był Dominik Białobrzycki, przed Kacprem Dutk± oraz Maciejem Gór±. Pi±tkowy slalom okazał się najbardziej pechowy dla Mateusza Habrata, który będ±c liderem po pierwszym przejeĽdzie, nie ukończył drugiego.

Kolejne zawody z cyklu AZS Winter Cup odbęd± się już za tydzień (12 lutego) w Zawoi.

Pełne wyniki wszystkich dotychczas rozegranych zawodów studenckiego cyklu dostępne s± na stronie www.wintercup.pl.

Kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleĽć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.

Tagi: #azs winter cup #zawody narciarskie #tauron #bachleda ski

Powrót

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni grudzień 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.