skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Svindal i Hirscher najlepsi w Beaver Creek

2015.12.08
Kliknij, aby powiększyć.
W ubiegły weekend w amerykańskim Beaver Creek rozegrano trzy konkursy, zaliczane do Alpejskiego Pucharu Świata. W piątek najlepsi zawodnicy rywalizowali w zjeździe, dzień później zmierzyli się w supergigancie, natomiast w niedzielę pokonali trasę slalomu giganta. Podczas zawodów nie obyło się bez niespodzianek.

Svindal najszybszy w zjeździe

Podobnie jak w Lake Louise, Norweg Kjetil Jansrud wygrał oba treningi przed piątkowym zjazdem. I podobnie jak w Kanadzie, nie zdołał powtórzyć tego sukcesu w zawodach. 30-letniego zawodnika wyprzedził jego kolega z reprezentacji, Aksel Lund Svindal, dla którego było to już trzecie zwycięstwo w sezonie. Mistrz olimpijski z Vancouver okazał się szybszy od Jansruda o 0,3s. Trzecie miejsce zajął Francuz, Guillermo Fayed (+0,7s).

Zwycięstwo Hirschera na skróconej trasie supergiganta

Sobotnią rywalizację kibice z pewnością zapamiętają jako wypaczoną przez pogodę. Z uwagi na trudne warunki, organizatorzy zdecydowali się skrócić trasę supergiganta. Dzięki niskiemu numerowi startowemu Marcel Hirscher mógł wykorzystać lepszą sytuację i po bardzo dobrym przejeździe minął linię mety z najszybszym czasem. Było to jego pierwsze zwycięstwo w supergigancie. Tuż za Austriakiem znaleźli się reprezentanci Stanów Zjednoczonych - Ted Ligety (+0,33s) i Andrew Weibrecht (+0,36s). Tym razem Aksel Lund Svindal w trudnych warunkach popełnił błąd i zajął odległe 20. miejsce.

Hirscher ponownie najszybszy

Ostatnim etapem zmagań w Beaver Creek był rozegrany w niedzielę slalom gigant, w którym ponownie najlepszy okazał się Marcel Hirscher. Austriak prowadził już po pierwszym przejeździe. Za nim na półmetku rywalizacji plasowali się Niemiec Stefan Luitz (+0,15s) i Szwed Andre Myhrer (+0,34s). Swojej próby nie ukończył m.in. Ted Ligety. W drugim przejeździe Hirscher zdołał powiększyć przewagę i odniósł pewne zwycięstwo, dzięki któremu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce w konkursie zajął Francuz, Victor Muffat-Jeandet, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Norwegii, Henrik Kristoffersen. Aksel Lund Svindal zrezygnował ze startu z powodu dolegliwości żołądkowych.
Następne zawody zaliczane do Alpejskiego Pucharu Świata zostaną rozegrane w dniach 12-13 grudnia 2015 we francuskim Val d’Isere.