Tessa Worley i Mikaela Shiffrin wygrywaj± w Sestriere

2016.12.12
Mikaela Shiffrin fot. GEPA/Atomic
Kliknij, aby powiększyć.
Zawodniczki startuj±ce w Alpejskim Pucharze ¦wiata w ubiegły weekend rywalizowały we francuskim Sestriere. W sobotnim gigancie bezkonkurencyjna okazała się zwyciężczyni z Killington, Francuzka Tessa Worley, a dzień póĽniej na trasie slalomu najszybsza była Amerykanka Mikaela Shiffrin. Maryna G±sienica-Daniel ukończyła pierwszy dzień zmagań na 51. pozycji.

Worley najszybsza w gigancie

Mikaela Shiffrin uzyskała najlepszy czas podczas pierwszego przejazdu slalomu giganta. Za ni±, ze strat± zaledwie 0,01s znalazła się urodzona w Liechtensteinie Tina Weirather, a trzeci± lokatę zajmowały ex aequo Lara Gut ze Szwajcarii i reprezentantka gospodarzy, Tessa Worley (+0,05s). W finale najszybsza była Worley, co zapewniło jej wygran±. Za ni± uplasowała się pi±ta na półmetku Sofia Goggia z Włoch (+0,15s), a na najniższym stopniu podium stanęła broni±ca Kryształowej Kuli Lara Gut (+0,29s).

Shiffrin bezkonkurencyjna w slalomie

W niedzielę jako pierwsza trasę slalomu pokonała Mikaela Shiffrin. Żadna z rywalek nie zdołała uzyskać lepszego czasu od reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Po pierwszym przejeĽdzie drugie miejsce zajmowała Słowaczka Veronika Velez-Zuzulova (+0,12s), trzecia była Szwedka Frida Hansdotter (+0,30s). Ostatecznie zawodniczki stanęły na podium w takiej samej kolejno¶ci jak w Killington - zwyciężyła Mikaela Shiffrin przed Veronik± Velez-Zuzulov± (+1,09s) i Szwajcark± Wendy Holdener (+1,21s).

Shiffrin potwierdziła swoj± dominację w tej konkurencji, wygrywaj±c już jedenasty slalom z rzędu. Amerykanka prowadzi w klasyfikacji generalnej przed Veronik± Velez-Zuzulov± i Wendy Holdener. Kolejne zawody zostan± rozegrane w najbliższy weekend w Val d’Isere, gdzie zawodniczki będ± rywalizować w superkombinacji, zjeĽdzie i supergigancie.