Tessa Worley i Mikaela Shiffrin wygrywają w Sestriere

2016.12.12
Mikaela Shiffrin fot. GEPA/Atomic
Kliknij, aby powiększyć.
Zawodniczki startujące w Alpejskim Pucharze Świata w ubiegły weekend rywalizowały we francuskim Sestriere. W sobotnim gigancie bezkonkurencyjna okazała się zwyciężczyni z Killington, Francuzka Tessa Worley, a dzień później na trasie slalomu najszybsza była Amerykanka Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła pierwszy dzień zmagań na 51. pozycji.

Worley najszybsza w gigancie

Mikaela Shiffrin uzyskała najlepszy czas podczas pierwszego przejazdu slalomu giganta. Za nią, ze stratą zaledwie 0,01s znalazła się urodzona w Liechtensteinie Tina Weirather, a trzecią lokatę zajmowały ex aequo Lara Gut ze Szwajcarii i reprezentantka gospodarzy, Tessa Worley (+0,05s). W finale najszybsza była Worley, co zapewniło jej wygraną. Za nią uplasowała się piąta na półmetku Sofia Goggia z Włoch (+0,15s), a na najniższym stopniu podium stanęła broniąca Kryształowej Kuli Lara Gut (+0,29s).

Shiffrin bezkonkurencyjna w slalomie

W niedzielę jako pierwsza trasę slalomu pokonała Mikaela Shiffrin. Żadna z rywalek nie zdołała uzyskać lepszego czasu od reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Po pierwszym przejeździe drugie miejsce zajmowała Słowaczka Veronika Velez-Zuzulova (+0,12s), trzecia była Szwedka Frida Hansdotter (+0,30s). Ostatecznie zawodniczki stanęły na podium w takiej samej kolejności jak w Killington - zwyciężyła Mikaela Shiffrin przed Veroniką Velez-Zuzulovą (+1,09s) i Szwajcarką Wendy Holdener (+1,21s).

Shiffrin potwierdziła swoją dominację w tej konkurencji, wygrywając już jedenasty slalom z rzędu. Amerykanka prowadzi w klasyfikacji generalnej przed Veroniką Velez-Zuzulovą i Wendy Holdener. Kolejne zawody zostaną rozegrane w najbliższy weekend w Val d’Isere, gdzie zawodniczki będą rywalizować w superkombinacji, zjeździe i supergigancie.