skionline.pl sprzęt testy rękawice narciarskie 16/17
Testy sprzętu - rękawice narciarskie
TEST Lindsey Vonn vs. Nora - testujemy rękawice Reuscha
Jakie powinny być dobre rękawice narciarskie? Oczywiście, jest to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem różni użytkownicy oczekują od rękawic różnych właściwości.
Zaawansowani narciarze, którym zdarza się pomykać między tyczkami, oczekiwać będą niezawodnej ochrony dłoni, solidnego trzymania i wytrzymałych materiałów. Osoby, którym marzną dłonie docenią właściwości dobrze izolującej ociepliny lub miękkiego puchu, podczas gdy dla miłośników freeride’u liczy się przede wszystkim odpowiedni, wysoki krój oraz wodoodporność.
TEST rękawice Reusch Marcel Meida® Dry
Marcel Hirscher w tym sezonie trenuje i startuje w zawodach pucharu świata w nowych, przygotowanych specjalnie dla niego przez firmę Reusch rękawicach narciarskich - Reusch Marcel Meida® Dry. - W ciągu roku pokonuję ponad 10 tys. tyczek, co jest sporym wyzwaniem nie tylko dla mnie. Równie dobry jak technika musi być sprzęt, odzież i rękawice, komentuje Hirscher. - Dzięki współpracy z Reuschem mam rękawice, które nie tylko chronią, ale i grzeją dłonie. Gdy starty wypadają w mroźne dni, naprawdę doceniam ich jakość.

Miałem możliwość sprawdzić nowe rękawice Reuscha. Czy są wytrzymałe, czy zapewniają ciepło i czym różnią się od innych modeli race’owych? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.
TEST - Rękawice VIKING Kuruk
Zgodnie z naszą zapowiedzią - w tym roku testować będziemy bardzo różnorodny "garnitur" rękawic narciarskich. Po teście modelu race’owego, czas na cos dla zwykłych śmiertelników. Na tapetę bierzemy rekreacyjny model krajowego producenta - firmy Viking, który ma wszelkie podstawy być bardzo dobrym wyborem wśród rękawic kategorii "economy" - dobrych jakościowo w rozsądnej cenie
TEST - rękawice Reusch Race Tec 14
W tym roku testujemy różne rękawice. Różne, nie oznacza wyłącznie różniące się między sobą krojem, konstrukcją i materiałami, z których zostały wykonane, ale także przeznaczeniem - jedne modele sprawdzamy pod kątem intensywnej jazdy sportowej, drugie staramy się ocenić biorąc pod uwagę oczekiwania narciarza rekreacyjnego.
TEST - Reusch Race Tec 13 Gigant Slalom - rękawice do zadań specjalnych
Rękawic narciarskich marki Reusch używałem ostatni raz kilka lat temu. W międzyczasie testowałem rożne modele rękawic czołowych producentów. Tak się złożyło, że w tym sezonie, mając możliwość wypróbowania modelu Reusch Race Tec, wróciłem do Reuscha. Poniżej przedstawiam moje odczucia i spostrzeżenia po używaniu rękawic przez kilkanaście zimowych tygodni.
TEST - Rękawice damskie VIKING Jovita
Tym razem z szerokiej gamy dostępnych na rynku damskich rękawic narciarskich do testu wybrałam rodzimą markę VIKING, model Jovita. Produkty VIKINGA dostępne są na rynku już od kilku lat, lecz spora część klientów wciąż kojarzy nazwę z zagranicznym brandem. Prócz rękawic, w kolekcji znajdują się m.in. odzież, czapki i bielizna.
TEST Rękawice RACER® Race Titan
RACER® to mało jeszcze znana na polskim rynku marka rękawic, choć wywodząca się z francuskich Alp firma powstała w ubiegłym wieku, dokładnie w 1927 roku. Przyznam, że na moje dłonie trafiły w tym roku również po raz pierwszy. Zamierzeniem firmy była produkcja rękawic dla alpinistów wybierających się w najwyższe partie gór. Na bazie doświadczeń w zabezpieczaniu dłoni przez zimnem, wiatrem oraz kontuzjami, w 1999 roku RACER® rozszerzył swoją ofertę o rękawice dla motocyklistów.
Rękawice Level - model Race
Rękawice mieliśmy okazję testować ponad pół roku - zarówno podczas październikowego pobytu na lodowcu, gdy temperatury wahały się od -15 do -7 stopni, jak i podczas marcowych szusów we włoskim słońcu. W pierwszym przypadku, rękawice zagwarantowały doskonałą izolację termiczną i ochroniły przed lodowatym wiatrem, w drugim sprawdziły się dzięki dobrej "oddychalności". Przy dodatnich temperaturach dłoń nie pociła się, a wyściółka nie akumulowała wilgoci, tak więc rękawice sprawdzają się w szerokim przedziale temperatur.
Reusch Mittens - wybór nie tylko Bode Millera
Mówi się, że pierwsze rękawice z jednym palcem do Pucharu Świata wprowadził Bode Miller dzięki współpracy z firmą Reusch. Choć nie wszystkie pomysły nieco ekscentrycznego Amerykanina spotykają się z entuzjazmem w branży, wkrótce do wspomnianych rękawic przekonały się również Renate Goetschl, Janica Kostelic, czy Julia Mancuso.
Samurai Grand Slalom Reuscha: najszybsze rękawice...
Co łączy Hermann’a Maier’a, Bode Miller’a, Tinę Maze i Michaelę Dorfmeister? Talent, sukces i… rękawiczki. Dlaczego najlepsi alpejczycy chowają dłonie w Reusch’e i jak jeździ się w "pucharowych" rękawiczkach postanowiliśmy przekonać się na własnej skórze.
Testy 16/17
Inny sezon:
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.