skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę

2017.02.17
Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę
Kliknij, aby powiększyć.
Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę
Narty wycinające precyzyjne skręty, stabilne i szybkie. Czy to możliwe? Tak, pod warunkiem, że zarówno konstrukcja, materiały jak i technologie dopracowane zostaną do perfekcji. Jak zapewnia austriacki producent, obejmująca aż dziesięć różnych modeli kolekcja Quattro, to prawdziwy majstersztyk. Poszczególne modele zostały zaprojektowane tak, by sprostać wymaganiom i preferencjom narciarzy o różnym stopniu zaawansowania.
Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem, profilem rockera, konstrukcją i technologią Suspension (system odpowiedzialny za tłumienie drgań, trzymanie krawędzi, stabilność i dynamikę nart).

Najnowsza kolekcja Quattro została zaprojektowana według konceptu opartego na czterech kluczowych elementach cechujących dobry sprzęt: poczuciu kontroli, stabilności, zwinności i precyzji. We wszystkich dziesięciu modelach, na całej długości nart, znajdziemy drewniany rdzeń oraz ściany boczne wykonane w technologii Sandwitch Sidewall IQ - to rozwiązania, które zdecydowanie poprawiają stabilność jazdy. W konstrukcji poszczególnych modeli Blizzard zastosował płyty wykonane z różnych materiałów - titanalu lub włókna węglowego. Co więcej, każda para z serii ma również nieco inny kształt.

Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę
Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę

O tym jak zwinnie i precyzyjnie narta kręci, determinują takie parametry jak szerokość talii, długość i sposób taliowania. Każdy z modeli Quattro dostępny jest w dwóch wersjach różniących się szerokością talii, tak więc narciarze wybierać mogą między nartami, które na twardym stoku błyskawicznie zmieniają krawędź, a charakterem przypominają modele race’owe, a takimi, które będę łatwiejsze w prowadzeniu i mniej agresywne. Kolejnym czynnikiem wpływającym na skrętność nart jest rocker. Im krótszy rocker, tym bardziej dynamiczne narty. Modele z dłuższym rockerem chętniej wybaczają błędy i łatwiej inicjują skręt. W kolekcji Blizzard Quattro znajdują się modele z trzema różnymi profilami - od konstrukcji full camber, po 2- i 4-milimetrowy rocker - tak więc każdy narciarz może dopasować takie narty, które dokładnie odpowiadają jego umiejętnościom i stylowi jazdy.


Chcąc zapewnić niezawodne trzymanie krawędzi, austriacki producent wyposażył wszystkie modele w technologię Suspension oraz technologię IQ. Wspomniane systemy łączące nartę z płytą wiązania wpływają na doskonały przekaz energii i równomierny rozkład siły nacisku na całej długości krawędzi.

ah/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #blizzard #quattro #ispo #nowości sprzętowe #ispo

Powrót

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 16/17
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.