skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Minimalny wysiłek, maksymalna moc narty Salomon X MAX 12

2017.02.09
Minimalny wysiłek, maksymalna moc narty Salomon X MAX 12
Kliknij, aby powiększyć.
Minimalny wysiłek, maksymalna moc narty Salomon X MAX 12
Marka Salomon nie ustaje w ciągłych staraniach o to, aby dostarczać swoim konsumentom wspaniałych wrażeń z jazdy. Kolejnym owocem tych starań są narty X MAX 12 - esencja szybkiej i agresywnej jazdy, przy mniejszym wkładzie wysiłku.

Pokonuj własne granice


Pewne pokonywanie własnych granic przez cały dzień - tym zdaniem można w skrócie określić deski X MAX 12. Kiedy inżynierowie Salomona przymierzali się do ich stworzenia, mieli wgląd przede wszystkim na podstawowe elementy, które mają wpływ na satysfakcję z narciarstwa on-piste. Eksperci wzięli pod uwagę, że dodanie tytanu do konstrukcji narty poprawia przyczepność krawędzi i zwiększa jej kontakt ze śniegiem. Z drugiej strony może powodować, że deski są cięższe i nie wybaczają błędów. Żeby zachować wszelkie pozytywne właściwości tytanu i wyeliminować jego mankamenty wymyślony został system Powreframe Ti. Jest to warstwa tytanu rozciągnięta pomiędzy dwiema krawędziami w środkowej części narty, która zwęża się w kierunku dziobów i piętek. Przód i tył nart jest tym samym bardziej "wyrozumiały". W słowniku Salomona nazywamy to Power on Demand, czyli moc na żądanie.

Ułatwienie w każdym detalu


Ale na tym nie koniec! X MAX 12 wyposażone są w całą gamę składników, które sprawiają, że każdy zjazd jest wspaniałym przeżyciem. Rdzeń Woodcore gwarantuje stabilność i sprawia, że narta dobrze oddaje. Boki wykonane w konstrukcji semi-sandwich zapewniają świetne trzymanie krawędzi i równomierne rozłożenie energii na całą długość narty. Progresywne taliowanie ze zmiennym promieniem skrętu umożliwia narciarzom dobranie długości desek na podstawie preferowanego promienia. Dla ułatwienia inicjacji łuku X MAX 12 są wyposażone w carve rocker. Z kolei wyjście ze skrętu jest prostsze dzięki technologii Early Rise Tail, która pomaga uwolnić tył narty odrobinę wcześniej. Tym samym zapewnia lepszą kontrolę w każdych warunkach.

Narty Salomon X MAX 12
Narty Salomon X MAX 12

Siła w narcie


Scott Lumdsen, Product Line Manager Salomona dla narciarstwa alpejskiego wyjaśnia zalety modelu X MAX następująco: "Większość narciarzy kocha uczucie wycinania szybkich skrętów na trasie, ale nie każdy ma to szczęście, żeby szusować zawsze w idealnych warunkach. Poza tym niewielu amatorów poświęca swój czas na rozwijanie siły i umiejętności, potrzebnych do agresywnej jazdy przez cały dzień. X MAX 12 ma jednak tę moc i energię, które sprawiają, że jazda po trasie nie wymaga dużego wysiłku i jest wspaniałą zabawą nawet przy gorszych warunkach śniegowych".

Narty Salomon X MAX 12 można sprawdzić podczas testów sprzętu Atomica i Salomona w czasie weekendowych eventów Radia Zet "Start do Nart". Ostatnie trzy edycje akcji odbędą się w polskich ośrodkach narciarskich w następujących terminach:

- 10.02 - 12.02 w Zieleńcu,
- 17.02 - 19.02 w Ustrzykach Dolnych,
- 24.02 - 26.02 w Szczyrku.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.testynart.pl oraz na Facebooku Atomic Skiing i Salomon. Zapraszamy do śledzenia!

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #salomon #x max #nowości sprzętowe #timetoplay

Powrót

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.