skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nordica 16/17 - buty z korka?

2016.12.13
Nordica 16/17 - buty z korka?
Kliknij, aby powiększyć.
Nordica 16/17 - buty z korka?
Speedmachine, dobrze znana wśród miłośników narciarstwa kolekcja butów, w tym roku pojawiła się na rynku w nowej, przebudowanej wersji. Jak podkreśla włoski producent, ostatnie wysiłki inżynierów skupiały się na zaprojektowaniu takich butów, które - bez mozolnego i długiego procesu dopasowywania - ułożą się na stopie, gwarantując nie tylko komfort, ale i najwyższy poziom jazdy. Zgodnie z powyższą ideą, buty pasować mają zaraz po wyjęciu z pudełka, po - jeżeli to konieczne - kosmetycznych poprawkach.

Nowa konstrukcja skorupy


Od dobrych kilku lat, na rynku butów narciarskich umacnia się trend, by skorupy były nie tylko wyposażone w rozwiązania umożliwiające ich indywidualne dopasowanie, ale by cechowały się również niższą wagą. Chcąc zredukować masę, producenci stosują coraz to nowe, bardziej zaawansowane technologicznie materiały, które, z jednej strony zapewniają odpowiednią sztywność i bezpieczeństwo, z drugiej, nie obciążają dodatkowo konstrukcji.

Nowa konstrukcja skorupy
Nowa konstrukcja skorupy

Co w tym roku wymyśliła Nordica? Otóż skorupy w najnowszych modelach Speedmachine wykonane są z dwóch rodzajów poliuretanu (tzw. konstrukcja TRI Force). Podstawa oraz tył buta, czyli miejsca, które narażone są na działanie największej siły, i gdzie powstają największe naprężenia, wykonane są z bardzo sztywnego materiału. Powyżej, w górnej partii skorupa jest dużo miększa i lżejsza. Co ważne, "odchudzona" skorupa nie wpływa negatywnie na jakość jazdy, ponieważ dolna i tylna część tworzą solidną, zapewniającą doskonałe oparcie ramę. Dzięki zastosowaniu nowej technologii, model Speedmachine w rozmiarze 26,5 waży zaledwie 2000 g.


Infrared - innowacyjny system dopasowana


Jak zapewnia producent, dopasowanie skorupy jeszcze nigdy nie było tak szybkie i łatwe, jak w przypadku działania najnowszego systemu Infrared Shell Customizatio. Jak to działa? Emitujące światło podczerwone urządzenie nagrzewa skorupę w najbardziej newralgicznych miejscach. Następnie, za pomocą specjalnych przyrządów przypominających niewielkie kapsuły, w miejscach, które trzeba uformować, wytwarzane jest podciśnienie. W ten sposób - zasysając rozgrzany fragment buta - zachodzi proces indywidualnego dopasowania. Proces ten można stosować wielokrotnie, a co istotne, nie wymaga on nagrzewania całych skorup w specjalnych piekarnikach, jak miało to miejsce do tej pory. Na wszystkich modelach skorup Speedmachine oznaczone są specjalne strefy, które poddać można procesowi kształtowania termicznego.

Nordica - wkładki z korkiem
Nordica - wkładki z korkiem

Wkładki z korkiem


Innym, niezwykle ważnym w procesie dopasowania butów elementem jest wkłada. W przypadku modeli Speedmachine, Nordica zastosowała termoformowalne wkładki z większymi, wykonanymi z korkowego granulatu wstawkami (tzw. Cork Fit), które okalają strefy po bokach, wokół kostek. Dodatkowo, wkładka jest tak uformowana, by - zapewniając maksymalnie dobre trzymanie - nie powodować miejscowego ucisku. Jeżeli jednak strefa wokół kostek nie będzie wystarczająco wygodna, wkładkę należy rozgrzać, następnie założyć skorupę, spiąć klamry i odczekać ok. 5 minut, aż korek idealnie dopasuje się. Zaletą zastosowanego w konstrukcji wkładki korka jest jego plastyczność - formowanie powtarzać można wielokrotnie, nie powodując uszkodzenia materiału. Co więcej, korek dobrze amortyzuje siłę uderzenia i skutecznie izoluje przed chłodem.

Kolekcja butów Nordica na sezon 16/17

ah/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #nordica #narty #dobór nart #speedmachine

Powrót

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.