skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nordica - Sztuka dopasowania butów

2016.10.24
Alberto Contento, menadżer ds. rozwoju produktów w Nordica
Kliknij, aby powiększyć.
Alberto Contento, menadżer ds. rozwoju produktów w Nordica
Wywiad z Alberto Contento, menadżerem ds. rozwoju produktów w Nordica

Jaki procent Twojej pracy poświęcony jest zagadnieniom czysto technicznym, a jaki sztuce tworzenia pięknych i funkcjonalnych produktów?

AC: Tworzenie nowych butów jest sztuką wymagającą naukowego podejścia popartego badaniami naukowymi i szeregiem testów, tak, by osiągnąć produkt, który w pełni usatysfakcjonuje narciarzy.
Postęp technologiczny i nowe rozwiązania w konstrukcji butów pojawiają się coraz częściej. Zarówno materiały, jak i sposób dopasowania jest coraz lepszy. Dlaczego więc wciąż musimy indywidualnie dopasowywać buty?

AC: Dlatego, że stopy każdego z nas różnią się. Dlatego, jednym z głównych celów działu rozwoju produktu w Nordice jest stworzenie perfekcyjnego systemu umożliwiającego personalizację butów. Z roku na rok zmieniają się wymagania i potrzeby konsumentów. Naszym celem jest stworzenie modeli dla wymagających narciarzy, poszukujących nie tylko wygodnych ale również zapewniających komfortową jazdę butów. Oczywistym jest, ze źle dopasowane buty mogą zepsuć wymarzony, narciarski urlop.

Ale, czyż nie powinno być tak, że przychodząc do sklepu powinniśmy zdjąć z pułki buty, które od razu pasują?

AC: Oczywiście, pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Wyjęte z pudełka buty muszą pasować, niemniej jednak proces indywidualnego dopasowania sprawia, że na nartach jeździć będziemy o poziom lepiej.Co przysparza największych trudności w precyzyjnym dopasowaniu butów?

AC: Bez wątpienia, sporym wyzwaniem jest, by stworzyć buty, które po wyjęciu z pudełka nie będą ugniatać i dobrze leżeć. Jeżeli buty "generalnie" pasują, to proces dopasowania ogranicza się do niewielkich zabiegów formowania poprzez nacisk na molekularne, plastikowe włókna skorupy. Zabieg ten trwa bardzo krótko i nie powoduje uszkodzeń skorupy, a wykonywać go powinny osoby doskonale w tym względzie przeszkolone. W przeciwnym razie, nie tylko nie dopasujemy, ale najprawdopodobniej również uszkodzimy skorupę. Warto podkreślić, że użycie nagrzewarek wymaga sporej wiedzy.

Czy, biorąc pod uwagę postęp technologiczny, będziesz szkolił i kierował zespołem ludzi, którzy o dopasowywaniu butów posiądą "tajemną" wiedzę, czy też każdy dystrybutor sprzedający Wasze buty poradzi sobie z tym zabiegiem?

Najnowsza technologii Tri - Fit wykorzystująca promienie podczerwone umożliwia tak precyzyjne dopasowanie butów, jak nigdy wcześniej. Naszym celem było stworzenie technologii, która stosowana byłaby nie tylko w butach zawodników Alpejskiego Pucharu Świata, ale również w "zwykłych", dostępnych w sklepach modelach.

Alberto Contento urodził się w 1970 roku. Pracę w Nordice rozpoczął w 2005 roku, wcześniej przez 11 lat pracował jako trener włoskich alpejczyków startujących w Pucharze Świata.

Kolekcja butów narciarskich Nordica 16/17
Kolekcja nart Nordica 16/17

ah/skionline.pl

Tagi: #buty narciarskie #nordica #speedmachine #buty narciarskie #narty #

Powrót

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.