skionline.pl sprzęt narciarski relacje wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Pałac Kultury i Nauki na sportowo

2005.02.14
XI Kompleks Międzynarodowych Targów Sport-Rekreacja 2005: Targi Budownictwa i Modernizacji Obiektów Sportowych, Targi Wyposażenia Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych, Targi Mody, Sprzętu i Akcesoriów Sportowych
Chcesz postrzelać z łuku? Lub wypróbować siłę swych mięśni na ściance wspinaczkowej? Marzysz, żeby nauczyć się grać w golfa albo porządnie konserwować swoje narty? A może interesuje Cię, jakie trendy będą obowiązywały w tym roku w modzie sportowej? Proponujemy Ci zajrzeć do Pałacu Kultury i Nauki 24-26 lutego. Te atrakcje i wiele innych czekają na warszawiaków podczas XI Kompleksu Międzynarodowych Targów Sport-Rekreacja 2005.

Podczas targów można zapoznać się z tegorocznymi propozycjami rynkowymi dla branży sportowej. W ofercie znajdują się sprzęt, akcesoria oraz obuwie i ubrania potrzebne podczas wszelkich form aktywności ruchowej. Wystawcy zaprezentują produkty i usługi obejmujące projektowanie, wykonawstwo, modernizację i wyposażenie obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Ciekawa oferta, to tylko jedno oblicze Kompleksu Sport-Rekreacja. Organizatorzy targów gwarantują miłośnikom sportu moc przyjemności. Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, przygotowano sporo bezpłatnych atrakcji. Przed Pałacem Kultury i Nauki zostanie ustawiona ścianka wspinaczkowa, a wszyscy chętni będą mogli zdobyć jej szczyt pod okiem doświadczonych instruktorów. Na targach odbędą się pokazy sztuk walki, po których szkoleniowcy poprowadzą zajęcia dla zainteresowanych. Oprócz tradycyjnych (aikido, kenjutsu, kung fu), będzie prezentowana zyskująca sobie coraz większą popularność samoobrona dla kobiet.

Zostaną również zaprezentowane metody samoobrony dla wszystkich, czyli Practical Defence System - Zrób to, co byś zrobił, gdybyś się nie bał, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt psychologiczny.. Do przyjścia na targi zachęcamy także tych, którzy choć na chwilę chcieliby się poczuć jak Robin Hood. Będą mogli sobie postrzelać z łuku. Dla nich, choć nie tylko, zostaną zorganizowane prezentacje technik i sprzętu łuczniczego. Osobom preferującym jeszcze bardziej emocjonujące sporty, proponujemy naukę gry w golfa oraz zapraszamy do skorzystania z symulatora golfowego.

Jeśli natomiast ktoś chciałby sprawdzić swoją wydolność, to zapraszamy do skorzystania z erogonometrów. Dla najbardziej wytrzymałych przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Targom towarzyszy Festiwal Fitness, a w nim m.in. pokazy ćwiczeń przygotowane przez szkoły i kluby fitness. Zainteresowani tą dyscypliną sportu będą mogli wziąć udział w spotkaniach obfitujących i w teorię, i w praktykę. Będzie można np. dowiedzieć się o nowatorskich metodach promocji fitness lub jak utrzymywać aktywność fizyczną w okresie macierzyństwa.

Spragnionych nowinek sportowych zachęcamy do uczestnictwa w konferencji na temat Nordic Walking - dyscypliny, która niedawno zawitała do nas z Finlandii. Często jest ona porównywana do długodystansowego biegu narciarskiego. Nordic Walking polega na marszu przy pomocy specjalistycznych kijków. Sport ten zdobywa sobie coraz większą popularność, gdyż nie powoduje przeciążeń organizmu, a pozwala na utrzymanie go w doskonałej formie. Podczas spacerów z wykorzystaniem tej techniki pracuje 90% mięśni ciała. Organizatorzy imprezy zapraszają także na prezentacje technik i sprzętu do Nordic Walking.

Amatorów biegów zapraszamy do Holu Głównego PKiN, gdzie drugiego dnia targów o godzinie 12.00 Marek Schuster przystąpi do ustanowienia rekordu w 24-godzinnym biegu na bieżni ruchomej. Zachęcamy do kibicowania biegaczowi przez całą dobę oraz do udziału w licznych konkursach z nagrodami oraz licytacji koszulek z autografem Roberta Korzeniowskiego (pieniądze z licytacji zostaną przekazane na cel charytatywny).

Lubiącym sporty ekstremalne proponujemy prezentację Hellmann Salomon Adventure Team - najlepszej polskiej drużyny rowerowej. Maciej Olesiński - kapitan zespołu i Magda Łączak opowiedzą o swoich doświadczeniach podczas multidyscyplinarnych rajdów przygodowych: Adventure Trophy (największa tego typu impreza w Polsce, którą drużyna wygrała trzykrotnie), Adventure Race Slovenia 2004 (gdzie zespół zdobył I miejsce), Ukatak Raid International 2002 (jedyny na świecie zimowy rajd o charakterze ekspedycyjnym, w którym Polacy zajęli II miejsce). Zachęcamy także do uczestnictwa w prezentacji polskiej imprezy - Bergson Winter Challenge 2005, czyli ekstremalnych zawodów zimowych typu Adventure Race, obfitujących w widowiskowe, krańcowo wyczerpujące konkurencje.

Podczas Kompleksu Sport-Rekreacja odbędzie się także turniej szermierki o Puchar 50-lecia Pałacu Kultury i Nauki, w którym w szranki staną entuzjaści tej dyscypliny: Krzysztof Czeszejko-Sochacki, Ryszard Mikliński, Marian Sypniewski oraz Tomasz Tomaszewski.

Narciarzy i snowboardzistów zainteresuje zapewne teoretyczno-praktyczne sympozjum szkoleniowe na temat samodzielnego serwisowania nart i desek tak, aby utrzymać sprzęt w lepszym stanie niż fabryczny. Warsztaty są bezpłatne i odbywają się codziennie w trakcie targów.
Miłośników sztuk pięknych zachęcamy do obejrzenia dwóch wystaw: "Laureaci Polscy w Olimpijskich Konkursach Sztuki 1912-1948" oraz "Sport w antycznej Grecji", a także zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej pt. "Sport w Pałacu Kultury i Nauki widziany oczyma dziecka" oraz wystawę najlepszych prac.
Kompleksowi Sport-Rekreacja 2005 towarzyszą także imprezy specjalistyczne dla branży.

Po raz drugi odbędzie się Ogólnopolskie Forum Budownictwa Sportowego, w tym roku pod hasłem: "Jak projektować obiekty sportowe i rekreacyjne w Polsce". Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich zaprasza z kolei na Ogólnopolskie Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast pt. "Wychowanie poprzez sport - edukacją jutra. Strategia Rozwoju Sportu w Polsce do 2012 roku". Odbędzie się również konferencja Polskiej Konfederacji Sportu, podczas której omawiana będzie rola PKS w rozwoju i promocji sportu wyczynowego w Polsce oraz znaczenie strategicznych inwestycji sportowych w tym zakresie, jak również zadania IAKS (Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych) w promowaniu, finansowaniu, realizacji i eksploatacji obiektów sportowych.

Przygotowano również konferencje szkoleniowe w zakresie zarządzania i marketingu w sporcie, które odbędą się w trzech blokach tematycznych:
• Kluby fitness - organizacja i zarządzanie.
• Nowoczesne ośrodki i obiekty rekreacyjno-sportowe.
• Sport i pieniądze. Areny sportowe - komercyjne świątynie XXI wieku.

Podczas targów Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, które jest patronem honorowym całej imprezy, ogłosi wyniki konkursu na Najlepszego Inwestora Obiektu Sportowego wykonanego w 2004 roku. Z kolei Polska Konfederacja Sportu rozstrzygnie konkurs na projekt i wzorcową realizację strategicznego obiektu sportowego w 2004 roku.

Wśród wystawców natomiast Polski Komitet Olimpijski wybierze najlepszą ofertę targową w kategorii "Sprzęt sportowy" na XI Kompleksie Międzynarodowych Targów Sport-Rekreacja 2005. Organizator imprezy - Międzynarodowe Targi Polska - nagrodzą nowatorską i wyróżniającą się ekspozycję.

Szczegółowe informacje na temat targów znajdują się pod adresem internetowym: www.mtpolska.com.pl.

Informacje praktyczne
Godziny otwarcia:
24-25 lutego 2005 (czwartek-piątek): godz. 10.00-18.00
26 lutego 2005 (sobota): godz. 10.00-17.00

Ceny biletów:
24 i 25 lutego: 10 zł - cena biletu jednodniowego
26 lutego: wstęp bezpłatny
Uwaga! Wstęp na pokazy w Sali Kisielewskiego przez 3 dni trwania targów- bezpłatny.

Powrót

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.