skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Reusch 08/09: Solaris R-Tex®xt ThermoTec™

2008.09.24
Reusch Solaris R-Tex®xt ThermoTec™
Zmarznięte dłonie to powszechny problem narciarzy. Choć od kilku lat do produkcji rękawic narciarskich stosuje się już tkaniny techniczne, membrany i specjalne warstwy ocieplające, zdarza się, że podczas mroźnego dnia na stoku dłonie marzną.
Reusch postanowił rozwiązać "problem zimna" tworząc… podgrzewane rękawiczki. Seria rękawic Solar, wyposażona w technologię iThermX heating opracowaną przy współpracy z firmą Interactive Wear AG naprawdę działa… Rękawiczki "uzbrojone" są przewodami elektrycznymi, które w inteligentny sposób zapewniają ciepłotę dłoni. Inteligencja systemu polega na automatycznym dostosowaniu grzania do temperatury dłoni.

Dla sceptyków, którzy nie ufają najnowszym technologiom jest opcja - rękawiczki można "oszukać" i z trybu automatycznego przełączyć na program indywidualny. Tak więc, gdy chcemy, rękawice będą grzały non stop, lub nagrzeją do temp. 28 stopni - wystarczy wybrać inny program. Istotną zaletą rękawic jest fakt, iż bateria zasilająca nie jest duża i nie przeszkadza podczas noszenia. Cały system grzewczy waży maksymalnie 70 gr.
Rękawice podłączamy bezpośrednio do ładowarki
Rękawice podłączamy bezpośrednio do ładowarki
Grzanie możemy zapewnić sobie przez 5-6 godz., potem trzeba doładować baterie za pomocą dołączonej do rękawic ładowarki. Jak wynika z przeprowadzonych testów, w zależności od warunków atmosferycznych rękawice potrafią inteligentnie dopasować temperaturę grzania do temperatury dłoni. Proste, aż genialne. Firma Reusch po raz pierwszy opracowała system, który nie dostarcza ciepła miejscowo, lecz rozprowadza je równomiernie - w okolicach palców i całych dłoni.

Niemniej jednak, podgrzewane rękawiczki to tylko jeden z oryginalnych pomysłów Reuscha. Oprócz linii Solaris niemiecka firma prezentuje na ispo winter 08 szeroką gamę rękawic, w tym nowy model Race Mitten, który nasza redakcja podczas odbywających się w Monachium targów wyróżniła HITem skionline.pl - nagrodą przyznawaną innowacyjnym, doskonałym jakościowo produktom.
Certyfikat HIT skionline.pl odebrał Sales and Supply Chain Manager firmy Reusch - Pan Damien Poly oraz przedstawiciel marki Reusch w Polsce - Pan Janusz Pieła.

Janusz Pieła (Larix), Agnieszka Harat (skionline.pl), Damien Poly (Reusch)
Janusz Pieła (Larix), Agnieszka Harat (skionline.pl), Damien Poly (Reusch)


Agnieszka Harat / skionline.pl

Powrót

Zobacz
Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.