skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Schöffel: narciarska odzież dla najbardziej wymagających

2007.01.29
Niemiecka firma Schöffel postawiła sobie ambitny cel: kolekcja odzieży narciarskiej, która spełni oczekiwania najbardziej wytrawnych i wymagających narciarzy. Wydaje się, że udało się to zamierzenie zrealizować.
Kurtki, spodnie i inne elementy odzieży pochodzące z tegorocznej kolekcji zostały zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach tak, aby na stoku można było cieszyć się narciarstwem w każdych warunkach: zarówno przy słonecznej, jak i mroźnej, wietrznej i śnieżnej pogodzie.

Hitem męskiej kolekcji narciarskiej 2006/07 z całą pewnością okażą się spodnie i kurtka Protektor. Już w zeszłym roku Schöffel po raz pierwszy przedstawił model tej kurtki. Okazała się ona strzałem w dziesiątkę, w związku z czym firma postanowiła rozszerzyć i udoskonalić linię. W tym roku do kompletu dokupić można również spodnie.

O wyjątkowości ubrań narciarskich Protektor decyduje zastosowanie w nich tworzywa, posiadającego zdolność absorpcji wstrząsów. Dzięki wkładkom ochronnym, rozmieszczonym w miejscach najbardziej narażonych na urazy w trakcie upadku, znacznie wzrasta bezpieczeństwo jazdy.
Wkładki ochronne (protektory) skonstruowane są z tworzywa d3o. Dzięki tej nowoczesnej technologii są one miękkie i dobrze dopasowują się do ciała. Przy niewielkiej wadze zapewniają niezwykle skuteczną ochronę.

Protektory znajdują się w specjalnych kieszonkach, z których w razie potrzeby mogą być wyjmowane. Zarówno kurtka, jak i spodnie posiadają po 5 stref ochronnych. W kurtce chronione są plecy, łokcie i ramiona, natomiast w spodniach - golenie, kolana, biodra i kość ogonowa. Ochronę pleców zapewnia specjalna, zintegrowana z kurtką, kamizelka.

Zarówno spodnie, jak i kurtka uszyte są z super elastycznego, poddającemu się rozciąganiu w czterech kierunkach laminatu Venturi o miękkiej powłoce. Szwy są oczywiście klejone na gorąco, zamki wodoszczelne, a ubiór jest wodoodporny, wiatroszczelny i oddychający.
Materiałem ocieplającym w linii Protektor jest mikrowłókno PrimaLoft. Ten będący alternatywą dla naturalnego puchu materiał jest tak samo miękki i ciepły, posiada natomiast dodatkowo dobre właściwości wodoodporne i wysycha dużo szybciej niż puch.

Schöffel - jak zawsze w swojej odzieży - również w linii Protektor wprowadził funkcjonalne, zaawansowane technologicznie detale. Modele wyposażone są w system recco, posiadają wstawki z odblaskowego materiału, w kurtkach znajduje się odpinany kaptur, zaczep na klucze, kieszeń na skipass wszyta na rękawie, fartuch przeciwśnieżny z elastycznym mocowaniem, chowane mankiety wewnętrzne na dłonie, boczne wywietrzniki oraz dodatkowe wzmocnienia na łokciach i ramionach, wykonane z odpornego na ścieranie materiału.

W linii odzieży narciarskiej dla kobiet akcent położony jest na funkcjonalność, perfekcyjny krój i żywą kolorystykę. Do tego oczywiście najwyższej klasy materiały o najnowocześniejszych właściwościach technicznych (laminat Venturi® 4-way Stretch, GORE-TEX® XCR®, ocieplenie PrimaLoft®). Kamizelki z naturalnego pierza mogą być łączone z kurtkami z tkanin technicznych (kurtka Arva z kamizelką Grassy). Dopełnienie linii dla kobiet stanowią kurtki typu soft shell z przyjemnym w dotyku wnętrzem Highloft.

W dziecięcej kolekcji narciarskiej - duża nowość. Po raz pierwszy w odzieży przeznaczonej dla dzieci Schöffel użył super elastycznego laminatu Venturi.

Joanna Wrona/skionline.pl


Powrót

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 16/17
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.