skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Schöffel: narciarska odzież dla najbardziej wymagających

2007.01.29
Niemiecka firma Schöffel postawiła sobie ambitny cel: kolekcja odzieży narciarskiej, która spełni oczekiwania najbardziej wytrawnych i wymagających narciarzy. Wydaje się, że udało się to zamierzenie zrealizować.
Kurtki, spodnie i inne elementy odzieży pochodzące z tegorocznej kolekcji zostały zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach tak, aby na stoku można było cieszyć się narciarstwem w każdych warunkach: zarówno przy słonecznej, jak i mroźnej, wietrznej i śnieżnej pogodzie.

Hitem męskiej kolekcji narciarskiej 2006/07 z całą pewnością okażą się spodnie i kurtka Protektor. Już w zeszłym roku Schöffel po raz pierwszy przedstawił model tej kurtki. Okazała się ona strzałem w dziesiątkę, w związku z czym firma postanowiła rozszerzyć i udoskonalić linię. W tym roku do kompletu dokupić można również spodnie.

O wyjątkowości ubrań narciarskich Protektor decyduje zastosowanie w nich tworzywa, posiadającego zdolność absorpcji wstrząsów. Dzięki wkładkom ochronnym, rozmieszczonym w miejscach najbardziej narażonych na urazy w trakcie upadku, znacznie wzrasta bezpieczeństwo jazdy.
Wkładki ochronne (protektory) skonstruowane są z tworzywa d3o. Dzięki tej nowoczesnej technologii są one miękkie i dobrze dopasowują się do ciała. Przy niewielkiej wadze zapewniają niezwykle skuteczną ochronę.

Protektory znajdują się w specjalnych kieszonkach, z których w razie potrzeby mogą być wyjmowane. Zarówno kurtka, jak i spodnie posiadają po 5 stref ochronnych. W kurtce chronione są plecy, łokcie i ramiona, natomiast w spodniach - golenie, kolana, biodra i kość ogonowa. Ochronę pleców zapewnia specjalna, zintegrowana z kurtką, kamizelka.

Zarówno spodnie, jak i kurtka uszyte są z super elastycznego, poddającemu się rozciąganiu w czterech kierunkach laminatu Venturi o miękkiej powłoce. Szwy są oczywiście klejone na gorąco, zamki wodoszczelne, a ubiór jest wodoodporny, wiatroszczelny i oddychający.
Materiałem ocieplającym w linii Protektor jest mikrowłókno PrimaLoft. Ten będący alternatywą dla naturalnego puchu materiał jest tak samo miękki i ciepły, posiada natomiast dodatkowo dobre właściwości wodoodporne i wysycha dużo szybciej niż puch.

Schöffel - jak zawsze w swojej odzieży - również w linii Protektor wprowadził funkcjonalne, zaawansowane technologicznie detale. Modele wyposażone są w system recco, posiadają wstawki z odblaskowego materiału, w kurtkach znajduje się odpinany kaptur, zaczep na klucze, kieszeń na skipass wszyta na rękawie, fartuch przeciwśnieżny z elastycznym mocowaniem, chowane mankiety wewnętrzne na dłonie, boczne wywietrzniki oraz dodatkowe wzmocnienia na łokciach i ramionach, wykonane z odpornego na ścieranie materiału.

W linii odzieży narciarskiej dla kobiet akcent położony jest na funkcjonalność, perfekcyjny krój i żywą kolorystykę. Do tego oczywiście najwyższej klasy materiały o najnowocześniejszych właściwościach technicznych (laminat Venturi® 4-way Stretch, GORE-TEX® XCR®, ocieplenie PrimaLoft®). Kamizelki z naturalnego pierza mogą być łączone z kurtkami z tkanin technicznych (kurtka Arva z kamizelką Grassy). Dopełnienie linii dla kobiet stanowią kurtki typu soft shell z przyjemnym w dotyku wnętrzem Highloft.

W dziecięcej kolekcji narciarskiej - duża nowość. Po raz pierwszy w odzieży przeznaczonej dla dzieci Schöffel użył super elastycznego laminatu Venturi.

Joanna Wrona/skionline.pl


Powrót

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.